Komentowana treść: MUI Scan 1.0
[#1] Re: MUI Scan 1.0
Rzookol, jesteś genialny! Dzięki! :D No, i jest bugtracker :)
Czy nieoficjalna ankieta dot. nowej nazwy dla programu nadal jest aktualna? Propozycja APC74 bardzo mi się spodobała :)
[#2] Re: MUI Scan 1.0

@R-Tea, post #1

Oczywiście bez wątpienia musi powstać wersja dla wiodącego systemu AmigaOS 4, ponieważ szkoda tego programu dla systemu podróbkowego, który nie jest uwzględniany w odpowiedni sposób nawet przez statystyki Google, co więcej - mierzy się z masowym exodusem jego użytkowników na system MacOS.
[#3] Re: MUI Scan 1.0

@MinisterQ, post #2



A poza tym - no właśnie, musi powstać! Tj. dobrze jakby powstał. OK
[#4] Re: MUI Scan 1.0

@Deftronic/..., post #3

Dlaczego musi? Jeśli dobrze pamiętam to program jest napisany bo autor potrzebował takiego programu, po co więc autorowi program na inny system, którego nie używa? Niemniej ja bym się cieszył, ze wsparcia każdego systemu, o którym mowa. Inna sprawa czy rzookol ma jakąś motywację w tym kierunku skoro pisał program dla siebie, a przy okazji dla innych? Czy użytkownicy innych systemów chcą (używać) takiego programu?
[#5] Re: MUI Scan 1.0

@MinisterQ, post #2

Oczywiście, że AmigaOS 4 jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Cieszmy się z tego, że Mos medialnie jest już trupem a oprogramowanie na niego przestało już się pokazywać. Jedynie jakieś śmieszne proty z wiodącego i jedynego systemu operacyjnego jakim Jest AmigaOs 4 będa się co jakiś czas pojawiać na tę podróbkę systemu przyczepioną do nazwy Amiga.
Nie oszukujemy się dni mosa są policzne. Wypada się tylko pośmiać z paru krzykaczy jacy zostali na tym niewątpliwe antyamigowym portalu. Żal ich bo jedyne co potrafią to niszczyć i opluwać Aosa a pamiętajmy, że Mos działa i zabija Aos. Nie pozwólmy na TO!!



ehmm coś pominąłem??




A tak na serio jako Antymaigowiec dodam, że fajnie miło by było widzieć program na pozostałe Amigowe systemy Aos3, Aros, Aos4


jedno pytanie czy za pomoca tego można skanować na plustek optiscaner 1248U?


Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: MUI Scan 1.0
Niebieskie trolle, już mi do HydeParku z tym!
[#7] Re: MUI Scan 1.0

@grxmrx, post #4

No właśnie, "po co więc autorowi program na inny system, którego nie używa"? Tak samo mnie "molestuje się" wersją dla MOSa lub Amigi 600 gry Arcymag, Robbo itp.
[#8] Re: MUI Scan 1.0
Będę z niecierpliwością czekał na port tego programu na AOS4. Nie żeby go zaraz używać, czy coś, ale po prostu ciekawość mnie zżera, czy news o programie rzokola ukaże się na wiadomej stronie internetowej.
A jeżeli się ukarze, to jakie będą pod nim komenty. :D
Na pewno będzie ciekawie. ślina
[#9] Re: MUI Scan 1.0

@Minniat, post #7

To może zróbmy dil - Rzookol robi MUI Scan tylko na MorphOSa, a ty Arcymaga tylko na Amiga OS. I wszyscy (?) będą zadowoleni.

P.S. Mam nadzieję, że sobie żartujesz, podobnie jak ja?
[#10] Re: MUI Scan 1.0

@grxmrx, post #4

Pisząc "musi" żartowałem, dlatego dopisałem, że fajnie by było gdyby powstał i dodałem wiadomą ikonkę. Spokojnie. :)

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie "po co" już piszę:

może po to aby zrobić z tego jakiś shareware i zarobić przy okiazji trochę kasy? Przepisanie powinno chyba nie być takie trudne. Nie korzysta z systemu AOS4 i go nie ma - moge podesłać mu AOS4 na Pega2, bo sam nie korzystam z niego na Pegu.
[#11] Re: MUI Scan 1.0

@recedent, post #9

Tak, żartuję sobie ;) Jeśli ludzie życzą sobie wersje dla innych systemów to niech autor udostępni źródła tego programu i programista korzystający z takich systemów zrobi port.

P.S. Ten bugtracker to super inicjatywa.
[#12] Re: MUI Scan 1.0

@Minniat, post #7


No właśnie: na Mosa róbcie, ale AOS4 "olewajcie".

Wzajemna niechęć jest chyba nie do przeskoczenia. :( Ciężki klimat aż "wisi w powietrzu".


Miniat, przynajmniej TY mniej to gdzieś i rób swoje produkcje na wszystkie systemy. Mam trochę ciekawych rzeczy (archiwów) jeśli idzie o programowanie, więc jak będziesz zainteresowany to Ci podeślę.
[#13] Re: MUI Scan 1.0

@Deftronic/..., post #12

Sorki za offtopic: A co te archiwa zawierają? Czy jest tam coś co może mnie zainteresować?
[#14] Re: MUI Scan 1.0
Nie rozumiem dyskusji na temat systemów, przecież news jasno podaje:

W najbliższej przyszłości można się spodziewać [...] oraz wersji na inne niż MorphOS systemy amigowe.

[#15] Re: MUI Scan 1.0

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

plusteki w Sane pojawiły się stosunkowo późno i autor betascana nie zrobił driverów dla nich, natomiast ja tymi driverami się na pewno zajmę bo sam mam plusteki (s12 i s24)
[#16] Re: MUI Scan 1.0

@Deftronic/..., post #12

Na os4 jest o tyle trudno coś zrobić bo nie można tego u siebie przetestować. Morphos występuje w wersji darmowej (na klasyka) i w wersji demo działające pół godziny (na pegaza). Nie będę ja ani ktokolwiek inny inwestował dość znacznej kwoty pieniędzy tylko po to, żeby sportować program (korzystać z os4 nie będę). Wersja demo os4 podobnie jak aros hostowany na morphosie poprawiły by znacznie ilość programów. Programista mógłby wtedy poprawiać błędy w "czasie rzeczywistym" a nie bawić się w stylu: skompilować, wysłać do betatestera, otrzymać log, poprawić i tak w kółko.
[#17] Re: MUI Scan 1.0

@MinisterQ, post #2

I po co to napisałeś nudzi Ci się tęsknisz za wojnami? Przecież to jest zwykłe chamskie trolowanie. A wracając do meritum przydałyby się również nowe sterowniki do skanerów bo z tym jest większa bida.
[#18] Re: MUI Scan 1.0

@Deftronic/..., post #12

niechęć jest ale jednostronna i to nie od strony mosowiec bo polskie mosowce wydają programy na 68k i os4 a polskie betaowce żadnego na mosa nie wydały :)

ja jeszcze niz nie wydałem na os4 ale wiem, że czwórkowa wersje expat.library była poprawiana by działać z moim xmlviewerem :)
[#19] Re: MUI Scan 1.0

@TomK, post #17

W temacie chamskiego trollowania musisz się chyba troszkę bardziej dokształcić, albo częściej bywać na execu i śledzić odpowiednie wątki. Stamtąd właśnie zaczerpnąłem wzorzec do swojej wypowiedzi, odnośnie której się tak strasznie, i swoją drogą całkowicie niepotrzebnie bulwersujesz.
Postaraj się potraktować to z humorem.
[#20] Re: MUI Scan 1.0

@rzookol, post #18

Tak jak napisałem - mogę Ci podesłać AOS4 na Peg2. Nowy, nieinstalowany, niezarejstrowany (z braku czasu). Na PEG2 mam fajnie skonfigurowany system i nie będę instalował tam AOSa. Wystarczy mi jednak jeden OS4 na A1XE. :) Z wersji na PEGa nie będę korzystał. Mogłbyś wtedy portować swoj soft. Jak jesteś zainteresowany to daj znać.

Ostatnia edycja: 13.07.09 08:18:19
[#21] Re: MUI Scan 1.0

@rzookol, post #15

Ste-ro-wni-ki! Ste-ro-wni-ki! Ste-ro-wni-ki!
[#22] Re: MUI Scan 1.0

@Pero, post #21

Ja czekam na nie jak na zbawienie!
Pozdrawiam!
[#23] Re: MUI Scan 1.0

@Deftronic/..., post #20

Po spędzeniu 2 godzin z gcc i e-uae mam juz execa pod 68k, tyle że nie działa.
Tzn działa pod mosem ale to jednak nie o to do końca chodzi :). Natomiast odezwał się do mnie pewien Włoch i zaoferował pomoc w portowaniu. Jak juz będę mieć poprawione źródla to odezwę sie do Ciebie po os4 :) bo wtedy będę mógł pisać naraz na wszystkie systemy.
[#24] Re: MUI Scan 1.0
Rzokol - gratuluję fajnego pomysłu i jego realizacji. Muszę kiedyś przytaszczyć swojego skanera i zobaczyć czy to zadziała... kiedyś ;)
[#25] Re: MUI Scan 1.0

@MinisterQ, post #19

Nie myslisz że ta twoja wypowiedź kompletnie nie pasuje do tego tematu? Wybacz ale jakoś nie zauważyłem żadnej emotki sugerującej że to jest żart. Wiem do czego pijesz ale po pierwsze osoba do której pijesz tu się nie wypowie a po drugie każden ma prawo do własnej interpretacji wyników jakiś tam wykresów, i jeżeli uważasz że nie ma racji wypowiedz się tam albo napisz do Niego prywatnie a nie wypisuj głupot tutaj w pierwszym lepszym wątku. Moim skromnym zdaniem zasłużyłeś na 24 godziny bana ale prędzej ja go dostanę za kontynuację dyskusji z Tobą niż Ty za próbę rozpoczęcia głupiej wojny. Z mojej strony EOT.
[#26] Re: MUI Scan 1.0

@TomK, post #25

Ot, przyganiał kocioł garnkowi
[#27] Re: MUI Scan 1.0

@TomK, post #25

Inteligentni ludzie nie potrzebują emotek by wychwycić kontekst wypowiedzi.
A co do reszty = tak jak na "bratnim" portalu ludzie uzurpują sobie prawo do obsmarowywania ludzi, tak i ja mam prawo do wyrażania opinii na ten, jak i na inne tematy.
Odnośnie bana - zwróć się do krashana w tej sprawie. Ryzyko zawodowe.
[#28] Re: MUI Scan 1.0

@MinisterQ, post #27

Panowie TomK i MinisterQ. Zdecydowanie sugeruję kontynuację tej prywatnej wymiany zdań na forum, w przeznaczonych do tego działach.
[#29] Re: MUI Scan 1.0

@R-Tea, post #1

Co do nazwy to myślę nad jej zmianą. Na razie zastanawiałem się nad czymś związanym ze jakims stylem muzycznym żeby wpisać się w standard nazw MorphOsa ale na razie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy - tzn. przychodzi ale źle brzmi jednak w połączeniu z nazwą Scan albo jako oddzielny wyraz. Osobiście słucham folku i folkpunka zza wschodniej granicy.

Jesli nic innego nie zostanie wymyślone to może pozostać Scandal.

Ostatnia edycja: 14.07.09 12:55:54
[#30] Re: MUI Scan 1.0

@rzookol, post #29

Myślę że Skandal by się z lekka wkurzył, gdyby wiedział że jego ksywą został nazwany program do skanowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem