Komentowana treść: Chwila amigowej historii
[#1] Re: Chwila amigowej historii
Gratuluje wytrwalosci ! OK
[#2] Re: Chwila amigowej historii
Chyle czola, brawo!
[#3] Re: Chwila amigowej historii
Dobry tekst. ok, racja Oby więcej takich. Czekam na tekst o użytkowaniu AOS4 i MOSa. ok, racja
[#4] Re: Chwila amigowej historii
Wspomnień czar. :) Dzięki. I mam nadzieję, że na tekst o Prometeuszu nie karzesz nam czekać do okrągłej rocznicy ukazania się mostka. ;)
[#5] Re: Chwila amigowej historii
Łezka się w oku kręci. Pamiętam jak ten projekt "startował" i ile było o nim dyskusji na liście dyskusyjnej (wfmh amiga pl czy jak to się wtedy nazywało...)
[#6] Re: Chwila amigowej historii

@APC74, post #4

Myślę, że to kwestia miesiąca, dwóch. Muszę jeszcze porobić zdjęcia prototypów, które tylko raz były pokazane publicznie. Na razie leżą w pudle i czekają.
[#7] Re: Chwila amigowej historii
O w morde, to juz 10 lat :) jakby nie było, dzięki Krashanowi mamy PCI w Ami. Czy to Promka, czy Mediadora ;)
[#8] Re: Chwila amigowej historii

@Valwit, post #7

Bez przesady. Mediatora mamy dzięki Elboksowi. Co by tu o nich nie mówić, to sporo dobrego sprzętu zaprojektowali. A że się ze mną na amiga.com.pl trochę pokłócili, cóż, było, minęło.
[#9] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Ale ile zabawy było, ile radości z tym związanej! ;)
Teraz już nie ma takiego klimatu. Gdy zaczyna się jakaś fajna dyskusja, od razu przyjeżdża policja obywatelska pod postacią moderatorstwa, i w imię wydumanej poprawności politycznej ucina wątek. :P
[#10] Re: Chwila amigowej historii

@Deftronic/..., post #3

Czekam na tekst o użytkowaniu AOS4 i MOSa.

O nie, nie, nie... Taki tekst sprowokowałby wyłącznie kolejne pyskówki na forach. Popieram MorphOS-a, jestem jego developerem, uważam AmigaOS 4 za system bez wątpienia słabszy technicznie. Nie ukrywam swego zdania. W tej sytuacji porównywanie przeze mnie obu systemów jest z góry skazane na subiektywizm i wyglądać będzie na próbę udowodnienia z góry przyjętej tezy. Po co mi to, po co to nam wszystkim?
[#11] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Owszem, zaprojektowali, zrobili itp. Ale myslisz ze wzieliby sie za to gdyby nie bylo twojego projektu? Watpie.
[#12] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Masz przecież prawo do własnego zdania i JA chętnie poczytałbym co jest w takim razie lepsze w MOSie. Jestem zwyczajnie ciekawy. A po co? Po to aby pojawił się wreszcie porządny tekst na ten temat poparty solidną czy też dobrą znajomością obu systemów. Taki artykuł może pojawić się chyba tylko na PPA. Tak mi się przynajmniej wydaje. Myślę też, że wiele osób by go z chęcią przeczytało. A pyskówki? Pyskówki można uciąć w zarodku, albo załóżyć temat w Hyde Parku. Poza tym nie przysporzą raczej zwolenników jednego czy drugiego systemu. Ja namawiam do napisania. Na subeiktywizm wezmę poprawkę. OK
[#13] Re: Chwila amigowej historii

@Deftronic/..., post #12

co jest w takim razie lepsze w MOSie

Odpowiem w HydeParku.
[#14] Re: Chwila amigowej historii

@MinisterQ, post #9

Ale ile zabawy było, ile radości z tym związanej!

No tak, Ty może miałeś zabawę i radość. Ja nie bardzo...
[#15] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Oj nie mów. Byłeś jednym z aktywniejszych uczestników tamtych dyskusji, i nie raz i nie dwa było widać z wydźwięku Twoich wypowiedzi, że dobrze się bawisz polemizując z Panem D.Śmietaną. ;)
[#16] Re: Chwila amigowej historii

@Deftronic/..., post #12

co jest w takim razie lepsze w MOSie

W MOS i AOS4 nie ma niczego dobrego. Najlepszy jest AMOS i basta :P
[#17] Re: Chwila amigowej historii
Ciesze się że coś takiego napisano.Pokazuje to wkład pracy i poświęcenie dla jakieś idei.Jestem na tak OK jupi!
[#18] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Można jakoś dostać logi z tej listy? Ponieważ czuję ogromny niedosyt po przeczytaniu tego artka - zdecydowanie za MAŁO.

W tym czasie niestety nie posiadałem dostępu do netu, pamiętam tylko jak kolega amigowiec mówił, że jeden gość w 'garażu buduje' PCI do amigi. Pamiętam, że byłem pod ogromnym wrażeniem; determinacji i niewątpliwie umiejętności jakie trzeba posiadać by zabierać się za takie rzeczy.

szacunek i pozdrawiam
[#19] Re: Chwila amigowej historii
Wielki szacunek !
W Ami-światku rzeczywiście nie ma rzeczy niemożliwych... OK
[#20] Re: Chwila amigowej historii
Pierwsza mysl po przeczytaniu artykułu to taka
ze bałbym sie zostawic swoj komputer z tym panem :D

A tak na serio to tak bez zadnego softu wspomagajacego, na zywca metodami prob i bledow, sposobami ala mcGyver :) Ciekawe to były czasy :) Podziwiam siłe woli , wytrwałosc i przedewszystkim to ze nastepone podejscie było sukcesem.
[#21] Re: Chwila amigowej historii
Po pierwsze: "SZACUN" za projekt!
Po drugie: chciałbym mieć taką wiedzę jak autor, o umiejętnościach nie wspominając.
Po trzecie: marzyciele RULEZ!
Po czwarte: SH5 to najlepsze nowe serce dla sprzętu amigowego/mosowego i też RULEZ!
OK OK :P :P ;)
[#22] Re: Chwila amigowej historii

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Promek...

Nadal pamiętam dyskusję o Mediatorze u Jacka na chacie parę lat temu. Cały urok polega na tym, że Krashan miał Prometeusza w torbie pod krzesłem a wtedy jeszcze poza nim, Liluhem i może kilkoma osobami nikt nie wiedział, że coś takiego istnieje...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem