Komentowana treść: Artur Opala - wywiad
[#1] Re: Artur Opala - wywiad
No wywiad pierwsza klasa. Artur elegancko przylozyl sie do odpowiedzi, caly wywiad czytalem z bananem na ustach;) a final mnie po prostu rozwalil

No i oczywiscie gratulacje dla Benedykta

Ostatnia edycja: 15.07.09 21:21:44
[#2] Re: Artur Opala - wywiad
Kolejny wyśmienity wywiad. OK
Dzięki Benedykcie. :D
[#3] Re: Artur Opala - wywiad
Prawdziwe FATALITY w wykonaniu Benedykta. Wywiad rewelka, nie mam pytań, GRATULACJE i wielkie PODZIĘKOWANIA :)
[#4] Re: Artur Opala - wywiad
A mi brakuje sztandarowego pytania: "Czy wiesz/obchodzi Cię co się aktualnie dzieje z Amigą?" Chociaż odpowiedź jak zwykle brzmiałaby pewnie "Nie obch... to znaczy... eee... nie wiem, muszę się tym zainteresować" :)
[#5] Re: Artur Opala - wywiad

@recedent, post #4

Pytanie padło.Zarówno te jak i wiele innych.



Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Artur Opala - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Przykro mi słyszeć, że padło, ale "wypadło" :(
[#7] Re: Artur Opala - wywiad

@recedent, post #6

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Ale uważam mimo wszystko ten wywiad za bardzo udany choć się czuje lekki niedosyt.



Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: Artur Opala - wywiad
Wiem, że na A500 wszystko było zgrane co do ułamka sekundy, ale już na A600 cały dźwięk się rozjeżdżał z obrazem,

Przy okazji panowie z "Amiga Action" nie wpadli na to, że gra chodzi na A500 i recenzowali ją jako grę na A600, co wg mnie zaniżyło oceny za grafikę i kodowanie

na zachodzie popularna była Amiga 600 z Blizzardem

Mam dziwne wrażenie że Artur myli A600 z A1200.Ale ogólnie wywiad na piątkę.

Ostatnia edycja: 15.07.09 23:44:41
[#9] Re: Artur Opala - wywiad

@waldiamiga, post #8

Pisałem już o tym w komencie do wywiadu. Trzeba zrozumieć człowieka, który od lat nie interesuje się już Amigami (chociaż wiem, trudno taką postawę zrozumieć :D ).

Ostatnia edycja: 15.07.09 23:47:58
[#10] Re: Artur Opala - wywiad
Wspanialy wywiad. Normalnie lezka mi sie w oku zakrecila na wspomnienie tamtych czasow. O niektorych faktach zdazylem zapomniec, ale stary kon z mama w sadzie wbil mi sie w pamiec na wieki :)

Co do ludzi to racja - wiele przyjazni "scenowych", przypieczetowanych wspolnymi projektami, zarwanymi nocami, imprezami, szalonymi copy-party, tworzeniem wspanialych rzeczy tylko dlatego ze byly "cool" - przetrwalo do dzis. Brakuje mi tego bezinteresownego entuzjazmu jaki wtedy bez problemu udawalo sie z siebie wykrzesac.

High five dla Artura :)

Mega gratulacje dla Benedykta za swietny wywiad! Czekam na wiecej.

Pozdrawiam,
Kane
[#11] Re: Artur Opala - wywiad

@kane, post #10

Super wywiad, czyta się "jednym tchem" od deski do deski

Nice OK
[#12] Re: Artur Opala - wywiad
Doskonały wywiad, czyta się na jednym odechu. Dawne klimaty wracają wręcz magicznie.
Benedykcie, ocalasz od zapomnienia coś niebywałego, Szacun, szacun, szacun.

Z ukłonem
Des
[#13] Re: Artur Opala - wywiad
Benedykcie, przyznaj sie: zostawiles to z mysla o mnie :)

DV'ego -> DV-ego, Liroy'a -> Liroya
[#14] Re: Artur Opala - wywiad
Super wywiadzik, super dinozaur, super wywiadujący. :) Dzięki!

I taki drobny szczegół.

"Kończąc "Cytadelę" obejrzałem w telewizji program o zespole Electronic Arts, który w Paryżu pracował nad nową grą. Jak usłyszałem, że tam nad produkcją przez rok pracuje ponad 300 osób, to myślałem, że się przesłyszałem."

Myślę, że się przesłyszałeś. W tamtych czasach nie powstawały gry robione przez rok w 300 osób. Przeciętny team robiący grę z najwyższej półki z czasów PS2/XBox liczył sobie ok. 30 osób. W czasach PS3/XBox360 ilość ludzi mniej więcej się podwoiła. Są oczywiście wyjątki (rekord chyba należy do "Assasin Creen - prawie 400 osób) ale na pewno to nie było w tamtych czasach. Z prostego powodu - tyle osób nie miałoby co robić przy jednej grze. Nie dałoby się równomiernie rozłożyć pracy. Nawet jeżeli wliczono w to administrację i inne osoby, które nie tworzyły elementów gry to i tak tyle nie mogło wtedy wyjść. Może ówczesny oddział Electronic Arts w Paryżu liczył 300 osób. To już było całkiem możliwe. Jednak tam na pewno nie powstawała jedna gra. Nie wtedy...
[#15] Re: Artur Opala - wywiad

@Valwit, post #13

Z ksywkami/pseudami artystycznymi niekoniecznie musi być tak, jak piszesz.
[#16] Re: Artur Opala - wywiad
Co to było A600 z Blizzardem?
[#17] Re: Artur Opala - wywiad
Świetny wywiad. OK
[#18] Re: Artur Opala - wywiad

@Deftronic/..., post #17

Wywiawd w deche ...
muzyka zawsze w cytadeli (a przedewszystkim menu) byla mocna strona gry !!!
ale nie doczytalem jaka xywe mial Adam ?

[#19] Re: Artur Opala - wywiad

@HOŁDYS, post #18

To chyba nie czytałeś wywiadu...
[#20] Re: Artur Opala - wywiad

@HOŁDYS, post #18

to ze w Suspect mial Kalosz .. to wiem
ale w VD ???
[#21] Re: Artur Opala - wywiad

@HOŁDYS, post #20

[...] na amigowych party zawsze występowałem jako Kalosz/Suspect a nie Artur Opala/Virtual Design.


[#22] Re: Artur Opala - wywiad

@Shoonay, post #21

Wychodzi na to, że ksywą Kalosza w grupie VD był pseudonim Artur Opala



Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: Artur Opala - wywiad

@APC74, post #15

a cos wiecej? bo w SJP jakos nie widze aby byly dla nich inne zasady
[#24] Re: Artur Opala - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

mam to czego szukalem

http://amp.dascene.net/detail.php?detail=modules&view=3963
[#25] Re: Artur Opala - wywiad

@HOŁDYS, post #24

Ale przecież mowa o tym jest w wywiadzie...
nawet podano Ci cytat z tego wywiadu.

Benedykt Dziubałtowski
[#26] Re: Artur Opala - wywiad

@Valwit, post #23

Podam Ci nawet dwa powody:

1. Używanie apostrofów w języku polskim zostało szczegółowo/ściśle/jasno opisane wyłącznie w przypadku nazwisk (apostrof po "e" niemym [nie wymawianym] - np. Jarre'a). W przypadku wyrazów typu ksywka/pseudo możemy stosować tą zasadę, ale tak naprawdę nie jest ona obowiązująca - czyli mamy swobodę w tym zakresie.

2. Bo właściciel ksywki/pseudo chce, żeby tak ją zapisywać. Co, jak pokazuje pkt. 1, jest dopuszczalne.

Ostatnia edycja: 16.07.09 15:22:00
[#27] Re: Artur Opala - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #25

Tylko, że trzeba ten artykuł jeszcze przeczytać...
Kto by miał siłę brnąć przez taką sześciostronicową kobyłę...
[#28] Re: Artur Opala - wywiad

@APC74, post #27

Według Ciebie wywiad jest za długi?


Benedy`kt Działtows`ki
[#29] Re: Artur Opala - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #28

Benedy`kcie Działtows`ki - wprost przeciwnie. Ja nigdy nie mam dość. :D

EDIT: Twoich wywiadów oczywiście. :)

Ostatnia edycja: 16.07.09 15:28:33
[#30] Re: Artur Opala - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #28

Nawet nie próbuj w przyszłości skracać wywiadów. Nigdy za wiele szczegółów. Nawet jak nie ma czasu od razu przeczytać to jest to wyśmienita lektura w autobusie, tramwaju, pociągu, przystanku, kolejce...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem