Komentowana treść: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
[#1] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
Bardzo dobra recenzja!
[#2] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
Aż łza się w oku zakręciła, gdy sobie przypomniałem mój pierwszy kontakt z AOS (2.0). :)
[#3] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
Niektórzy i tak będą nadal utrzymywać, że Workbench jest bardziej intuicyjny od Ambienta.
[#4] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
Generalnie nie ma zastrzeżeń, poza jednym, drobnym - nie rozumiem jak można traktować pojedyńcze kliknięcie na okno skutkujące jego aktywacją i wysunięciem na wierzch czymś wygodnym... To mnie zawsze bardzo irytowało w Windowsie (i często do dziś irytuje). A tak pośrednio można wywnioskować z tego tekstu.
I bynajmniej brak defaultowo działającego w systemie "click to front" (tak jak jest w Workbenchu w OS4) nie nazwałbym czymś normalnym dla Amigauserów - od czasów MCP które miało to commodity wbudowane nie wyobrażałem sobie pracy w gąszczu workbenchowych okien bez tego, i właściwie nie znam nikogo kto używałby AmigaOS bez tej pchełki.
[#5] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
Dobra i subiektywna recenzja ...
[#6] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews

@Grzegorz Kraszewski, post #3

No jak możesz twierdzić że jest inaczej :P
[#7] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews

@MinisterQ, post #4

Aktywacja okien to jedna z wyróźniających cech systemów AmigaOS i podobnych. Nie spotkałem jeszcze systemu/desktopu, który miałby podobne rozwiązanie.
[#8] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Workbench to chyba najsłabsza część AmigaOS 4.x. Trzeba być mocno zakłamanym żeby tego nie widzieć. Porównanie tego Workbencha z czymkolwiek jest obraźliwe dla tego "czegokolwiek". Nie wiem dlaczego się za to nie wezmą. Przecież to jest absolutnie podstawowa sprawa w systemie. Jak Ambient raczkował to żadna MOSowca nie piała z zachwytu, że jest świetny. Przeciwnie - wszyscy psioczyli na niego jak diabli i używali podwieszonego na siłę Magellana albo Opusa4. Na szczęście to się zmieniło.
[#9] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews
No cóż każdy ma prawo głosu i prawo wyboru. Jednym się podoba to innym tamto. Ja uważam Workbencha za bardzo dobry i nie chciał bym aby ten system znacząco zmieniał swoja filozofię działania. No ale to jest moje zdanie :)



Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews

@MinisterQ, post #4

To w takim razie witam :D
W Windowsie nie przeszkadza mi to pojedyncze kliknięcie a MCP nigdy nawet nie używałem. No cóż są gusta i guściki. OK
[#11] Re: Recenzja AmigaOS 4.1 na OSNews

@TomK, post #10

W Windowsie nie przeszkadza mi to pojedyncze kliknięcie

To Ty chyba nigdy niczego nie przepisywałeś z jednego miejsca w drugie, ani nie bawiłeś się w syndrom "wiele dużych okien na ekranie, i o fuck, przez przypadek kliknąłem na to które było największe". ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem