Komentowana treść: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
[#1] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
Faktycznie - Poseidon się odpalił. Nawet kamerkę w laptopie mi wykrył. Ale na tym się jego działalność zakończyła.. ale to i tak znaczy postęp.

Ps. W moim przypadku pomogło wyłączenie w biosie "USB Legacy"
[#2] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
Mi się odechciało już testować Arosa. parę razy podchodziłem i próbowałem system zainstalować i dwa razy się skończyło niepowodzeniem. Niestety nikt w Polsce nie był mi wstanie pomóc no i olałem temat. Może wrócę za parę lat jak Aros będzie normalnie działał.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Ja ściągam każdą nową wersję ale za każdym razem mam to samo rozczarowanie co Ty :( Szkoda..
[#4] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

#aros jest dobrym miejscem gdzie są ludzie, który mogą pomóc.. i nawet niektórzy umieją po polskiemu ;)
[#5] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
O, może będę mógł go w końcu na moim netbooku zainstalować z usb stik :)
[#6] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@MaaG^dA, post #4

...gdzie są ludzie, który mogą pomóc..

Jakoś w moim przypadku co najwyżej pomogli mi zrozumieć jakim to tępym debilem jestem, że nie potrafię sam rozwiązać moich błahych i niewartych ich zachodu problemów...
[#7] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dawno nie sprawdzalem na "prawdziwym" sprzecie, ale stabilnosc AROSa bardzo poprawila sie od czasu pojawienia sie projektu Icaros Desktop. Czesto uzywam wersji VE i smiga az milo.
[#8] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@strim, post #7

No ale my piszemy o prawdziwy sprzęcie.. Przynajmniej ja piszę. jakoś zabawy w emulacja itp mnie nie kręcą.



Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
Nie wiem czy dobrze rozumiem... czyli myszki na usb też mają szansę ożyć?

Głupia sprawa, ale zraziłem się do AROSa właśnie tym, że mój gryzoń coś nie miał ochoty współpracować, a to niestety uniemożliwia jakiekolwiek testy.

Pzdr
RadziN
[#10] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

A to nie wirtualizacja czasem? Mogę się mylić :)
[#11] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Malin, post #10

Masz racje tak to się nazywa jak napisałeś. To ja sie pomyliłem.



Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
Swietna idea, ale AROS wyprzedzil MOSa i AOS4 o kilka lat. Poniewaz te dwa systemy ida w ta sama strone.
Powiedzcie tak szczerze. Czy Wam podoba sie MOS i AOS4? To sa swietne systemy, ale Amigi w tym coraz mniej. AROS juz od poczatku nie byl amigowy. Teraz kolej na AOS4. Bedzie jeszcze bardziej mniej. MOS tym bardziej, z tym ze MOS jednak swiadomie idzie w swoja strone - nie ma przed soba muru kolczastego z napisem "tutaj konczy sie Amiga". Nie bede uzywal, bo i po co?
Wystarczy mi stary dobry AOS3.x i WinXP.
Zycie. :)
Ale szacun dla ludzi ktorzy jednak ida do przodu. Mimo wszystko ze jednak coraz dalej od Amigi. Ewolucja. Dla innych dobra, dla innych to egezukcja. Wole jednak technicznie zostac przy pecetach i marzyc o Prawdziwej Amidze. No coz... :)
Wasza Klasykowca.
[#13] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Andrzej Drozd, post #12

Andrzeju, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Co to za amigowiec, który obok starego dobrego AmigaOS 3.x jednym tchem wymienia Windows XP? To żałosne dosyć jest. Tak samo zaprzeczanie amigowym systemom prawa do rozwoju. Chciałbyś z Amigi uczynić żywą skamienielinę, nie chciałbyś, żeby się cokolwiek rozwijało. I to nie MorphOS czy AmigaOS 4 są coraz dalej od Amigi, tylko Ty zostałeś w skansenie i tak naprawdę z każdym rokiem jesteś coraz dalej od współczesnej Amigi, bo żyjesz historią...
[#14] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Grzegorz Kraszewski, post #13

tą wypowiedź należy dodać do faq na ppa
[#15] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów
Witajcie. Ja dzisiaj przeżywam pierwszy dzień pełnej radochy z natywnym AROS-em! Dystrybucja 1.1.2 odpalona live na mojej konfiguracji w końcu obsługuje cały sprzęt, łącznie z dźwiękiem i siecią. Rewelka! Nareszcie mogę serfować pod OWB bez ograniczeń. Zgadzam się, że do tej pory doświadczenia z natywnym systemem przynosiły rozczarowania. Ale warto było czekać. Dzisiaj funkcjonalność, szybkość działania i feeling są już w pełni satysfakcjonujące. Podobnie jak od dłuższego czasu pod wersją VE. Teraz tylko instalka na dysku i będzie miodzio. Oczywiście nadal nie da się odpalić AROS-a na każdym pececie. Ale na określonych konfigach możemy już działać.

Mój aktualny AROS BOX ma następujący konfig:
- proc Intel PIV 2.8Ghz s. 775
- płyta gł. Gigabyte GA-8IP775-G
- 512MB DDR
- Radeon 9600PRO (na sterach ATI wszystko się ładnie odpala)
- SoundBlaster Live
- sieciówka RTL 8029 na PCI

Nie poddawajcie się! Testujcie distro 1.1.2! Pozdrawiam!

P.S.
niestety aby napisać tego posta, musiałem odpalić firefoxa pod windą. Jakieś problemy z logowaniem na PPA pod OWB. Może to być problem, że odpaliłem z LiveCD. Zobaczymy po instalce na dysku...
[#16] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Grzegorz Kraszewski, post #13

No, niestety, na Win robie bardzo duzo rzeczy. Nie lubie tego systemu, wlasciwie nie znam, choc podstawowych rzeczy musialem sie nauczyc, aby naprawiac, a nie reinstalowac. Bylbym ignorantem gdybym tylko reinstalowal, a nie probowal sie uczyc.
Wcale to nie ujmuje mojej amigowosci. Nie da sie ukryc, ze nie wszystko jest do wykonania na klasyku. Czasami nie chodzi o soft, tylko o brak chocby mocy.
Czy jestem w skansenie? Jestem. Swiadomie. Nie zgadzam sie z tym co serwuje mi nowy AOS4, bo naprawde coraz mniej w tym Amigi. Dlatego, wciaz uzywam klasykow i tak pozytywnie mysle o NatAmi.
Peceta mam do "roboty", a udowadniam ze jak ktos ma glowe, to potrafi zrobic cos nawet na "glupich" 500 MHz.
Ale jest pewna zasada, jezeli czlowiek sam nie wymysli w glowie pewnej koncepcji, to tym bardziej jej nie zrealizuje na wypasionym sprzecie. Przestanie myslec i podda sie gotowym szablonom. Czar prysnie. Bo gdy jest trudno, to wtedy przychodza najbardziej cenne pomysly.
AOS4 juz dawno od tego uciekl.
Ty natomiast tworzysz nowy system i tutaj sprawa jest zupelnie inna. Nie masz ograniczen od "szefa". Poniewaz robisz cos nowego. :) Tworzysz. Natomiast AOS4 jest martwy. Przynajmniej aktualnie. :(
[#17] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Andrzej Drozd, post #16

No i moze jeszcze cos do skansenu.
PPaint. Nie jestem profesjonalnym grafikiem, ale bez tego softu, pecet/mac itd, bez Winuae, jest tylko posmiewiskiem. Proba zaadoptowania jakiegos badziewia pod Xy, ostatnio, to tylko posmiewisko. Spraw analagicznych jest jeszcze bardzo duzo.
[#18] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Andrzej Drozd, post #17

U mnie Personal Paint działa... Pod paskudnym MorphOS-em co prawda, ale działa.
[#19] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Grzegorz Kraszewski, post #18

...tylko (pod MorphOSem 2.2) koniecznie trzeba wyłączyć layers 3d i edytować prefsy, a i tak z edycją palety będą problemy. U Ciebie pod 2.x co prawda ich nie ma... Ale nie każdy ma 2.x (wypowiedź sprawdzona na PowerDev#6 :) ).

A żeby nie było że offtopic ciągnę - jak tak dalej pójdzie, to - kto wie? Może wypróbuję u żony na pece (i tak go za bardzo nie lubi :D ).
[#20] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Andrzej Drozd, post #16

No, niestety, na Win robie bardzo duzo rzeczy.

90% z tego, co robisz pod Windowsem, ja robię pod MorphOS-em na Pegu. Kiedyś amigowanie polegało między innymi na tym, że to co oni robili na pecetach, to my, amigowcy robiliśmy na Amigach. A teraz co? Na Amigach się gra w SuperFroga i przestawia ikonki i to się teraz nazywa amigowaniem, a potem włącza się peceta, żeby zakomencić na amigowym portalu. A tych, którzy mimo wszystko tworzą takie rzeczy jak MorphOS i jako tako staraja się gonić pecety, kwitujesz słowami "coraz mniej w tym Amigi". Coś tu chyba postawiłeś na głowie.
[#21] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Grzegorz Kraszewski, post #20

Nie jest tak zle, na jednym klasyku mam jedna i ta sama poczte pod ASOS3/4 i MOS (Yam), pod tymi sami systemami robie jeszcze duzo innych wspolnych rzeczy. No niestety, na AOS3 kiepsko jest z OWB. Jest jeszcze duzo innych rzeczy, ktorych po prostu nie warto w ogole robic na pececie. Klasyk spokojnie wystarczy do tego nawet i jeszcze przez 100 lat. Nie zamierzam tego zmieniac. Pecet to tylko drugorzedne specjalistyczne narzedzie. Tylko specjalistyczne, do okreslonych celow.

"coraz mniej w tym Amigi". Coś tu chyba postawiłeś na głowie.

Ano postawilem. Jezeli tworzysz MorphOSa, to nie mowisz ze dzialasz z wytycznym "Amigowaniem". Masz wolnosc, ale jednak to robisz. Po amigowemu.
Natmiast AOS4 ma byc tylko amigowy, ale nie jest. Z czasem coraz bardziej. Wlasnie do takiej sciany z drutem kolaczstym i napisem "Tylko Amiga" dotarlem.
Mam wiec dwa wyjscia. Przeskoczyc to, na co mnie stac, lub zakonspirowac sie w undergroundzie i pod sztandarem AOS3 walczyc o wolnosc. ;)
Cos w tym stylu, ze Ty jestes Amerykaninem, ja z AK, a Czerwoni to komunisci. ;)
Troche w zartach, ale moze cos w tym jest?
[#22] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@Andrzej Drozd, post #21

Nie wiem czy coś w tym jest, ale dla mnie taka postawa jak Twoja to zabijanie Amigi. Dlaczego? Dlatego że otwierasz muzeum, skansen i tam zamykasz naszą przyjaciółkę. Torujesz jej drogę do rozwoju, odbierasz prawo istnienia.

W Morphosie znalazłem 120% amigowego feelingu i mało mnie obchodzi że odpalę to na Pegu czy Mini, że nie będzie to desktop i zamknięta w małej obudowie A1200. Dla mnie to jest i będzie Amiga - bo wygoda, filozofia i zasada używania jest ta sama - coś czego windows 7 czy 148 nie będzie nigdy miał.
[#23] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@pampers, post #22


Nie wiem czy coś w tym jest, ale dla mnie taka postawa jak Twoja to zabijanie Amigi.


popieram
[#24] Re: Icaros Desktop z Poseidonem w fazie testów

@JaCoP, post #15

Problem z logowaniem faktycznie istnieje - również odpaliłem z LiveCD. Sprzęt - laptop Toshiba Satelite. Działa naprawdę dobrze. Chciałbym tak mieć MorphOS`a Laptopik i naprzód...!
Niestety, funkcjonalność AmigaOS to przy MOS`ie nieporozumienie. I to widać. Musiało by być więcej dodatków typu MCP. Ale sama możliwość uruchomienia na PC bez zabawy w emulacje...
Dobre!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem