Komentowana treść: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką
[#1] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką
A czy ktoś wie, gdzie znaleźć taki ale do Pega?
[#2] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #1

A zdaje się że w debianie takiego widziałem. Sam nie mam bo u mnie już jest 2.6.27.25
[#3] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Arbuz, post #2

Chodzi mi o skompilowanego pod pega 1
[#4] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #3

Wiem, chciałem cię troszkę poddenerwować
[#5] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Arbuz, post #4

Prowokator !!! :D
[#6] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Arbuz, post #2

ale retro .... juz dawno na 2.6.30.1
:)

Ostatnia edycja: 23.07.09 15:39:12
[#7] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@DRACOX, post #6

Nie retro tylko nowszych nie wrzucam bo po co? Fedora11 ma bloki w instalce (wywala że mam no supported PPC machines). Normalnie taka durnota jak mozna wypuszczać produkt bez sprawdzenia czy się da zainstalować.
[#8] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #3

Witam Pero

Aktualnie ( od niedawna ) udało mi sie skompilowaś 2.6.18 z przeróbkami ale podczas ładowania się wywala " kernel panic "
twierdząć że nie może znaleść czy załadować VFS a ja nie mogę znaleść tej opcji w menuconfig ( cholera jasna !!! )

a na 2.6.15 system się elegancko ładuje .

zrobiłem mały teścik :

zainstalowałem Sarge i jajko 2.6.18 się uruchomiło

a już na Etch i Lennym nie chce .

ale jeszcze trochę pokombinuje i może się uda .

Pozdrawiam
;)
[#9] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Piotr Myszkowski, post #8

Nie wiem o co chodzi, ale zainstalowałem sobie lenny`ego na Twoim kernelu 2.6.15. Na Etch`u wszystko grało a teraz nie mam sieci. O kompilacji kernela nie ma co marzyć bo cały czas ma jakieś problemy. Chyba jeszcze raz od nowa zainstaluję całego linucha. I zatrzymam się na Etch`u. Nie za bardzo mam czas i zacięcie do linucha. Ale jest mi potrzebny...
[#10] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #9

Zresztą jest wątek na forum linuxa.
[#11] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #10

Możesz jeszcze zapodać temat na powerdeveloper.org
[#12] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Arbuz, post #11

Niestety, nie mój poziom językowy...
[#13] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #12

Nie martw się ja też nie łapię inglisz ale poprosilem Zbysiuka o przetłumaczenie tekstu na angielski i jakoś poszło dalej
[#14] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #9

nie irytuj sie ,
to czemu nie odpiszesz na meila do mnie , może rozwiązalibyśmy ten problem ,

pewnie chodzi ci o WiFi ( sieciówka ) ?

pewnie podczas instalowania Lennego na ekranie ukazało ci się okienko z jakimiś dodatkowymi preferencjami do jakiegoś programu i zatwierdziłeś nowe ustawienia i program NADPISAŁ na te stare !!!

- zobacz co ci pokazuje w KDE "menu:ustawienia/ustawienia sieci
- w terminalu daj $ su [enter ]
i potem sprawdź komendą " lsmod " jakie masz załadowane moduły

może być taka sytuacja że w //ustawieniach sieci ( w oknie wyboru urządzenia ) NIE będziesz miał zaznaczonego ANI " WiFi " ANI "via-rhine" , trzeba będzie ręcznie zaznaczyć urządzenie i zapisać zmiany i gotowe .

- pozostaje jeszcze ręczne konfiguracja za pośrednictwem "dpkg-reconfigure i coś tam "

jak coś to daj znać na meila lub dzwoń .

pozdro .
[#15] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Piotr Myszkowski, post #14

W ustawieniach sieci muszą być widoczne interfejsy sieciowe- eth0, eth1, eth2 itd. u mnie nie widać żadnego!!! I to jest problem...
[#16] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Pero, post #15

tak , zgadza sie !
powinny byc tam Eth0 , Eth1 , i tak dalej .

ale zebys chociaz mial dostemp do sieci, zaladuj sobie chociaz modul " via-rhine" , po chwili ( w ustawieniach sieci ) powinien pokazac sie Eth0 , wlacz go i gotowe . A jak sie nie pokaze , to sie wyloguj i ZALOGUJ jeszcze raz , albo wpisz ten modul na stale do pliku "/etc/modules" i uruchom system od nowa , powinienes miec od razu dostep do internetu ale poprzez wbudowana sieciowke .

A co do WiFI , to uruchom synaptica i w zakladce " szukaj " wpisz jakies slowo klucz np: "WiFi" , "Ethernet" i tym podobne.

zobacz jakie pakiety zainstalowalo dodatkowo i sprobuj je ( wybrane ) skonfigurowac jeszcze raz np: dpkg-reconfigure "jakis pakiet"

sprobuj , a jak nic nie da , to bedziemy zastanawiali sie pozniej .
A tak z ciekawosci zapytam .
czy masz w zmiennej $PATH /sbin , usr/sbin , usr/local/sbin ?
sprawdz komenda "echo $PATH" lub "ls $PATH"

odpisz
pozdro

Ostatnia edycja: 25.07.09 23:47:16
[#17] Re: Linux kernel 2.6.18 dla AmigaOne z poprawką

@Piotr Myszkowski, post #16

Ręcznie załadowałem moduł i zadziałało...
Na razie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem