Komentowana treść: AmiCygnix - gramy!
[#1] Re: AmiCygnix - gramy!
Mah Jongg jako gra zręcznościowa? No tego to jeszcze nie grali. :)
[#2] Re: AmiCygnix - gramy!

@APC74, post #1

Również Sokoban to gra logiczna, bez elementów zręcznościowych.
[#3] Re: AmiCygnix - gramy!

@APC74, post #1

W informacji nie są wymienione zręcznościówki tylko kilka gier z pakietu.
[#4] Re: AmiCygnix - gramy!

@mailman, post #3

To zrób pod jedynie słusznym systemem: Ctrl+H i zamień:

Edgar Schwan przygotował pakiet 22 gier działających w środowisku AmiCygnix. Większość z nich to gry karciane i planszowe, choć znalazło się kilka zręcznościówek. Wśród nich m.in. XGalaga, XMahjongg, gSoko, GtkAtlantic. Archiwum do pobrania

na

Edgar Schwan przygotował pakiet 22 gier działających w środowisku AmiCygnix. Wśród nich m.in. XGalaga, XMahjongg, gSoko, GtkAtlantic. Większość z nich to gry karciane i planszowe, choć znalazło się kilka zręcznościówek. Archiwum do pobrania
[#5] Re: AmiCygnix - gramy!

@mailman, post #3

Hm... Faktycznie, ale jakoś tak na pierwszy rzut oka wyszło mi, że wymieniłeś w tym zdaniu zręcznościówki. Sorki.
[#6] Re: AmiCygnix - gramy!

@Santon, post #4

Zmieniłem kolejność zdań.
[#7] Re: AmiCygnix - gramy!
Jest Xjump? :>
[#8] Re: AmiCygnix - gramy!
AmigaOS 4 coraz bardziej amigowy.
[#9] Re: AmiCygnix - gramy!
Nie mam AOS4, ale te gry są również w wersjach dla Windows/Linux, więc postanowiłem się im przyjrzeć i tak się zastanawiam po zagraniu w te tytuły - jaki jest sens ich portowania na Ami? Żeby ludzi (od)straszyć? Przecież to wszystko (co dotychczas uruchomiłem) graficznie prezentuje się gorzej niż gry dla C64, że o klasyku nie wspomnę. Nie lepiej byłoby, zamiast 22 śmieci przeportować jedną, ale w miarę sensowną i wykorzystującą możliwości Amigi grę?

Ostatnia edycja: 04.08.09 15:18:28
[#10] Re: AmiCygnix - gramy!
Co to jest AmiCygnix i po co to komu ?
[#11] Re: AmiCygnix - gramy!

@APC74, post #9

Pewnie byłoby lepiej, ale za to można twierdzić jakie to mnóstwo oprogramowania jest na AmigaOS 4. A że 90% tego oprogramowania ma jakość trzech Z (zobacz, zapłacz, zaformatuj), to już nieistotne...
[#12] Re: AmiCygnix - gramy!

@APC74, post #9

Uruchomiłem XaoS - no dobra jednak nie 22 stuk śmieci - 21, bo XaoS ładne fraktale generuje i na C64 się takiego programu nie znajdzie. :)

Ostatnia edycja: 04.08.09 17:19:02
[#13] Re: AmiCygnix - gramy!

@Jupiler, post #10

Z prawej strony jest box "wyszukiwarka". Znalazło? :D
[#14] Re: AmiCygnix - gramy!

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Nie widze problemu w powiekszaniu funkcjonalnowci jakiegokolwiek os'u chocby aos4 przez podsystem unix'owy. I nie chodzi tu o te nedzne 22 gry
[#15] Re: AmiCygnix - gramy!

@taurus, post #14

Same gry potestuje jak wroce z urlopu. I tak mam juz ponzd tygodniowe zaleglosci
[#16] Re: AmiCygnix - gramy!

@taurus, post #14

Mimo ze na ami mam bardzo malo czasu to jednak os4, os4.1 to kontynuacja klasycznego os'u

Ostatnia edycja: 04.08.09 20:54:36
[#17] Re: AmiCygnix - gramy!

@taurus, post #14

Nie widze problemu w powiekszaniu funkcjonalnowci jakiegokolwiek os'u chocby aos4 przez podsystem unix'owy.

A ja widzę. Pewnie dlatego wolę MorphOS-a. Jakby mi się podobały uniksy to bym sobie któregoś używał...
[#18] Re: AmiCygnix - gramy!

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Hmmmm a potrafisz mi wytłumaczyć co ma oprogramowanie powstające na dany system do rozwoju samego systemu?
[#19] Re: AmiCygnix - gramy!

@TomK, post #18

Hmmmm a potrafisz mi wytłumaczyć co ma oprogramowanie powstające na dany system do rozwoju samego systemu?

Pewnie, że potrafię. System służy do uruchamiania na nim oprogramowania, do niczego innego. System bez oprogramowania ma niewielką użyteczność. Systemy uniksowe wywierają coraz większy wpływ na AmigaOS 4, nie tylko poprzez pojawianie się zewnętrznych elementów systemu takich jak AmiCygnix (bo trudno go nazwać programem), ale również w elementach wewnętrznych. Taki kierunek rozwoju mi się nie podoba.
[#20] Re: AmiCygnix - gramy!

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Kierunek rozwoju os4 jest conajmniej dziwny, wpierw wprowadzono dla bibliotek interfejsy komplikując sprawę z tworzeniem i używaniem a potem doszli do wniosku, że biblioteki amigowe są zbyt skomplikowane i przeszli na linuxowe #?.so. Sami pod sobą dołki kopią :)
[#21] Re: AmiCygnix - gramy!

@rzookol, post #20

Bo nie od dzis wiadomo, ze *.so to standard amigowy, majacy swoje korzenie w klasycznym AOS-ie
[#22] Re: AmiCygnix - gramy!

@Grzegorz Kraszewski, post #19

OK, tak więc Twoje zdanie z pierwszego komenta AmigaOS 4 coraz bardziej amigowy. powinno raczej brzmieć Oprogramowanie na System AmigaOS coraz bardziej amigowe (zgoda AmiCygnix to coś więcej niż program ale NIE JEST ELEMENTEM SYSTEMU - gdyż nie wchodzi w jego skład). Przykład z Mosa czy gdy do Scandala powstaną nowe sterowniki do skanerów oparte przecież na porcie z Linuxa (a sterowniki również możemy nazwać elementami systemu rozumując Twoim tokiem) to czy będziesz marudził że MOS staje się bardziej amigowy, czy może nie będzie Ci to w ogóle przeszkadzać?
[#23] Re: AmiCygnix - gramy!

@TomK, post #22

akurat jesli chodzi o sterowniki to odpiszę:
w porównaniu do betascana 68k, który implementował api linuxa (sygnaly, fork(), przesyłanie po pipe(), fdopen etc etc.) w moim porcie betascana na mosa (arosa/os4 etc.) nie bedzie w ogóle api linuxianego. Zostało ono wycięce i poszlo do >nil: Będzie tylko amigowe api (sterowniki dostępne jako stadardowe amigowe #?.device) oraz czysty standard ANSI C. Jesli ktoś zauważy jakikolwiek związek z linuxem w moich sterownikach to postaram się go usunąć (związek, nie tą osobę) :)

Ostatnia edycja: 06.08.09 14:39:53
[#24] Re: AmiCygnix - gramy!

@rzookol, post #23

O! To gratuluję zacięcia do programu i sterów. Mam nadzieję że będziesz kontynuował prace nad wersją dla OS4.x, bo niestety wersja dla 68k nadal nie uruchamia mi się pod AOne i OS4.1. Czy są szanse na sterowniki pod HP6300 lub Plustek OpticPro U16B+ bo mam takie dwa w domu i mógłybm je potestować, chociaż o ile wiem to póki co OS4.x nie posiada klasy do obsługi skanerów pod USB.
[#25] Re: AmiCygnix - gramy!

@TomK, post #24

sprawdź os4depot
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem