Komentowana treść: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix
[#1] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix
Fajny artek. Ja bym chętnie skorzystał z jakiegoś crosscompilatora gcc budującego binarki dla AmigaOS4/AROS x86 działającego na m68k... to ciągłe przerzucanie źródeł pod AmiDevCpp jest trochę uciążliwe, chociaż skuteczne.
[#2] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@MaaG^dA, post #1

Zdradzisz nam co tam fajnego tworzysz?

Ostatnia edycja: 04.08.09 22:10:20
[#3] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@MaaG^dA, post #1

Autor artykułu najwyraźniej nie widział strony www.zerohero.se. Postawienie na Linuksie x86 krosskompilatorów dla AmigaOS 4 i AROS-a x86 zajęło mi dwie godzinki z dociągnięciem i instalacją systemowych nagłówków... Oba działały znakomicie. A kompilowanie wynalazkiem typu VBCC też mnie jakoś nie porywa, uważam, że GCC kompiluje lepszy kod, VBCC nie ma też ZTCP obsługi AltiVec-a dla PPC.
[#4] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Nie wspominając już o tym, że VBCC to tylko C (nie C++). :(
[#5] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Artykuł opisuje kross kompilacje dla m68k, na co warto zwrócić uwagę ;). Autora w tej kwestii nie porywa kompilowanie przedpotopową wersją GCC . Development GCC dla m68k jaki jest każdy wie, a VBCC jest cały czas aktywnie rozwijany.

Natomiast, gdyby ktoś chciał stworzyć sobie środowisko do kross kompilacji kodu dla PowerPC, to też sugeruję popatrzeć na: http://sun.hasenbraten.de/vbcc/index.php?view=benchmarks
[#6] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@strim, post #5

Szkoda, że to jest porównanie z przedpotopową, jak sam to określiłeś, wersją GCC. Ciekawe jak by to z GCC 4 wyglądało.
[#7] Re: Cross-kompilacja programów dla AmigaOS w systemach rodziny Unix

@MDW, post #4

Mimo wszystko interesujący artykuł :) Z przyjemością go przeczytałem. Oby takich więcej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem