Komentowana treść: C&A Fan #4
[#1] Re: C&A Fan #4
No to sa wlasnie chwile, kiedy chce sie wyjac z szafy C64, podlaczyc 1541 do Amigi, nagrac dyskietke, podlaczyc stacje do C64 i...odplynac. Ale tyle z tym roboty ze chyba odpale sobie emulator...na Amidze. :)
Kiedys trzeba bedzie sobie zrobic taka "dwutygodniowke" z C64, posprawdzac "nowosci", przypomniec to co juz bylo. :)
[#2] Re: C&A Fan #4
OK kiedy wyjdzie cos w papierze ?
[#3] Re: C&A Fan #4
Bardzo fajnie, że się ukazał, przeczytałem z zaciekawieniem i przyjemnością. OK
[#4] Re: C&A Fan #4
I jest opis 1541 ultimate mojego autorstwa :))
[#5] Re: C&A Fan #4
A ja sie juz bałem , ze inicjatywa padła :) Brawo ! OK
[#6] Re: C&A Fan #4
Poczytałam z prawdziwa przyjemnością.
Jednak wolałabym w formie papierowej (nie cierpię czytać na kompie)
Ale jak się nie ma co się lubi to wiadomo co.
:D
[#7] Re: C&A Fan #4

@Andrzej Drozd, post #1

@Andrzej Drozd
Oczywiście nagrać dyskietkę na 1541 podłączonym do Amigi dzięki filemanagerowi c64kopik używającemu pakietu Easy1541 ;).

@C&A
Wspaniała robota, miło było poczytać, bo widać, że coś ciekawego nadal się dzieje. Wartościowy materiał - odnośnie schematów i rozwiązań. Pozdrowienia dla redakcji (Ramos, trzym się!!)
OK
[#8] Re: C&A Fan #4
takie małe wyjaśnienie dla autorów

mathx jest obecnie darmowy i można go sciągnąć/rozwijać tu

http://sourceforge.net/projects/muimathx/
[#9] Re: C&A Fan #4

@PrzemasIII, post #2

Sądzę (patrząc na TA26PL) iż możliwości techniczne druku na papierze są...
[#10] Re: C&A Fan #4

@PrzemasIII, post #2

Można wsadzić garść kartek do drukarki i użyć opcji "print" w programie wyświetlającym PDFy. :)
[#11] Re: C&A Fan #4

@BagoZonde, post #7

Pewnie. Wczesniej musialem uzywac Easy1541 z Shella. Dzieki kopikowi jest o wiele prosciej :)
[#12] Re: C&A Fan #4
A jednak mnie troche wzielo. Umieszcze peceta na ziemi, a na jego miejscu na jakis czas rozloze C64. Niestety telewizor mam w zupelnie innym miejscu, a i tak potrzebny jest on do PS2.

Mam za to wolny monitor 1085s (czyli praktycznie ten sam co 1084). Potrzebuje jakiegos schematu podlaczenia C64 do tego monitora za pomoca wejscia CVBS (chinch). Wejscie RGB/LCA zostawilbym w spokoju, bo na tym to zyleta bedzie i pikseloza, a CVBS ladnie rozmaze punkty, a i tak beda bardzo ostre w porownaniu z TV.

C64 do obrazu uzywa standardowego wejscia DIN5 (z czego tylko trzy sa w uzyciu) - wizja, dzwiek i masa. Czy wystarczy po prostu polaczyc wizje i mase z do chincha, czy nie tędy droga? Nigdy tego nie robilem z C64 i szkoda byloby cos spalic.
[#13] Re: C&A Fan #4

@Andrzej Drozd, post #12

Chyba musisz użyć konwertera RF. Było takie coś np. do nintendo 64. W Sedze MD chyba był w standardzie. Na wejściu na sygnał RF na wyjściu AV.
[#14] Re: C&A Fan #4

@MisOr, post #13

Ale monitor Commodore 1085S nie ma wejscia antenowego. Juz sie zabralem za to, po prostu podlacze chinch do wizji, drugi do dzwieku i juz. Pierwszy test zrobie na drugim C64 (mydelniczka), w ktorym nie dziala dzwiek. Teraz juz wiem po co trzymam tego drugiego C64 - wlasnie do testow :P.
Ale przydaje sie on takze gdy przegrywam cos z tasmy na dyskietke za pomoca SpectacularCopy (jedyny program jaki znam, ktory prawidlowo zrzuca gry z tasmy na dyskietke - wszystko dziala). Program ten nie sygnalizuje bledu odczytu z tasmy i pozniej nie wiadomo czy program/gra zaladowala sie OK. A szkoda kopiowac pozniej nie wiadomo co na dyskietke. Tak wiec dorobilem dwa kabelki do jednego magnetofonu. Jeden C64 laduje soft z tasmy do SpectacularCopy i zrzuca go na dyskietke, natomiast drugi C64 dziala jako kontrolka i po prostu kontroluje czy gra/program zaladowala sie bez bledu odczytu z tasmy. Na tym drugim odpalam tazke program do ustawienia glowicy. :)
To bedzie teraz druga rola, drugiego C64. :P
[#15] Re: C&A Fan #4

@Andrzej Drozd, post #14

No i dziala na mydelniczce. :) Nawet dzwiek probuje sie przebijac i troche rzezi, a co jakis czas ryknie. Moze padl tylko jakis filter.
Dobra, rozkladam wiec sprawnego C64II :)
[#16] Re: C&A Fan #4

@Andrzej Drozd, post #15

Z tego co pamietam, to w mydelniczce byly uzyte jakies lepsze uklady dzwiekowe niz w c64-II , dzieki czemu lepiej brzmi dzwiek ze starego komcia :)
[#17] Re: C&A Fan #4

@Andrzej Drozd, post #15

Możesz szerzej opisać schemat podłączenia ? Też chętnie podłączyłbym C64 do monitorka 1084s :)
[#18] Re: C&A Fan #4

@Logan, post #17

Nie ma zadnego schematu. Tak wyglada gniazdo C64. http://img219.imageshack.us/img219/4958/uuuv.jpg

Do wizji podlaczylem jeden chinch, natomiast do dzwieku drugi. To tyle. RGB w monitorze nie ruszalem. Dodam ze obraz nie jest najlepszej jakosci jesli chodzi o kolory. Znacznie lepiej wyglada na TV przez wbudowany modulator.
[#19] Re: C&A Fan #4

@Hellena, post #16

Dzwiek z sidow jest taki sam. Mydelniczka tylko potrafi glosniej odtwarzac sample. C64-II w raz "postepem" doczekal sie jakiegos rezystora. Mozna to przerobic.
[#20] Re: C&A Fan #4
fajnie jest znów poczytać C&A :)
[#21] Re: C&A Fan #4
Jakby ktoś jeszcze szukał:
tutaj są wszystkie numery
(linki z newsa nie działają)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem