Komentowana treść: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
[#1] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
Dziękuję Bartkowi i radiu TokFM. Szkoda, że nie nadaje na ścianie wschodniej :(.
[#2] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Marek, post #1

Przeciez mozna ich sluchac przez Internet, wiec jaki problem? www.tok.fm i po prawej stronie jest link :)
[#3] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
Mozna gdzies znalzesc tego rpg-a na c64 o ktorym mowa w audycji ? ;)
[#4] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
V0yager całe życie próbuje propagować scenę/Amigę/C64 w świecie niekumatych. Podziwiam zacięcie. Mnie by coś trafiło. :)
[#5] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Hellena, post #3

Newcomer z 2001?
Zdaje się że na planetemu jest zarówno wersja preview jaki enhanced v.2, obie na 8 dyskietkach ;)
[#6] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Shoonay, post #5

Moglem pomieszac liczbe dyskietek. No i nie Bartosz :) Ale i prowadzacy sie mylil.
[#7] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@voyager, post #6

Cóż, "nigdo neni neomylni" jak mawiają Czesi ;)

Dzięki za kawał ciekawej audycji, prowadzący może i miejscami nie "kumał" o co chodzi, ale dość dobre wrażenie zainteresowanego tematem sprawiał. :)
[#8] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@voyager, post #6

Ale powiedziałeś 18 stron dyskietek zdaje się, wiec daje nam to 9.5 dyskietki ;)
Niewielki to przestrzał.
[#9] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Shoonay, post #7

Porownujac goscia prowadzacego, a zwyklego PC usera z ulicy to i tak gosciu bardzo ladnie wypadl. Jakis tam minimalny zarys o tych sprzetach to ma, no ale o mosie, pegasosie i efice to nie mial bladego pojecia, szybko zmienil temat.
[#10] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@sordan, post #9

ale o mosie, pegasosie i efice to nie mial bladego pojecia

I nie ma sie co dziwic. Zupelnie inna nazwa, inna marka. Nawet w naszym srodowisku znajdzie sie duzo osob ktore MOSa nie widzialy jeszcze na oczy. Taki to juz los mosistow - musicie pracowac za trzech, a i tak zawsze bedzie glosniej o Amigach. :P
[#11] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@MDW, post #4

MDW - jak widzisz/slyszysz niewiele sie u mnie zmienilo, poza zmienna liczba Amigi i osmiobitowcow w domu. Na RW szykujemy kilka niespodzianek - w tym roku bedzie to gigantyczna kolekcja porzadnie zgranych do MPEG dem z Amigi (dzieki wytezonej prayc Gorzygi). No a za rok pewnie swietowanie 25 urodzin, wiadomo :)
Przyznam musze troche nadrobic braki w tym co dzieje sie z AOS i MOS-em aktualnie, no ale - w koncu to jedynie zabawne hobby, i tyle, podobnie jak i scena. Tak czy tak stare kompy i scena na pewno czegos (oprocz wysmienitej zabawy) jeszcze ucza....
[#12] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
V0yager, jesteś legendą I wiesz o tym ;) Dzięki, że szerzysz wiedzę na temat zjawiska demosceny - okdąd pamiętam.


Greetz
[#13] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@voyager, post #11

Kurcze tak sie podniecilem tym "rpegiem" , że zapomniałem podziekowac za udany wywiad no i radiu tok.fm tez sie to nalezy.Dzieki! ;) A next time jak bedziesz wiedział wczesniej to wyslij "niusa" co by mozna było na żywca posluchac :)
[#14] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@skipp, post #12

O nie, wrobic sie jak Will Smith sie nie dam. Legenda wiecznie zywa to Amiga :)
A kto robil muze do legendarnego juz intra?
[#15] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@voyager, post #11

V0yager:
No i tak trzymać! :) Ja dopiero dotarłem do domu i zaraz sobie zrobię przyjemność przesłuchując audycję.
[#16] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
Oczywiście nie miałem wczoraj czasu i dopiero rano sobie wrzuciłem tę audycję na iPhone i przesłuchałem w pracy. No i muszę powiedzieć, że mi się naprawdę podobało. Bardzo fajnie to wyszło. Wiadomo, że tego typu audycje są skierowane do mas, które pojęcia o temacie nie mają więc teksty muszą być naszpikowane ogólnikami i podstawami. No ale ta audycja naprawdę dała radę. V0yager potrafi mówić tak, że kumaty się nie znudzi i niekumaty zainteresuje. Z mojego bardzo subiektywnego punktu widzenia za mało było powiedziane o MorphOS czy nowych Amigach ale to nie była wina V0yagera. Prowadzący wyraźnie był bardziej zainteresowany klimatami retro niż niszowymi nowinkami czy rozwojem dawnych klimatów. Widać, że V0yager nawet próbował zwrócić uwagę na to, że ten świat się rozwija mówiąc o MorphOS, Pegasos, Efika, przynosząc do studia AmigaOS 4.1. No ale profil audycji nie pozwolił za długo się nad tym rozwodzić. I tak fajnie, że zostało to bardzo sprawnie powiedziane.

V0yager dał radę i dostaje ode mnie ocenę 10/10. Fajnie, że to nie było 5 czy 7 minut w ciągu których zupełnie nic się nie da nawet zasygnalizować. Całe 44 minuty całkiem sensownego (jak na profil audycji) gadania bez przerwy. Naprawdę było czego posłuchać.

V0yager, jeżeli gdzieś jeszcze będziesz w TV/radiu propagował ami-klimaty, scenowe klimaty czy retro-klimaty to daj wcześniej znać na PPA żeby ktoś zdążył to jakoś cyfrowo uwiecznić i żebyśmy mogli to (z przyjemnością) obejrzeć/posłuchać. :)

------------

V0yager o tym wspomniał ale chyba zostało to przeoczone więc przypomnę. Różnie to z tymi Bartkami bywa ale ten akurat jest Bartłomiej a nie Bartosz. Można byłoby poprawić tytuł newsa żeby tak nie przeszło do archiwum. :)

Ostatnia edycja: 19.08.09 12:18:22
[#17] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@MDW, post #16

Z planowanych eventow:
-Riverwash 4 wrzesnia
-w przyszlym roku jakas wystawka sztuki scenowej w galerii w wawie
-na terenie Raciborz/Gliwice i okolice - zapewne odczujedzie dzialanosc Feia
-rowniez w przyszlym roku szereg zamieszania zwiazanego z 25 urodzinami
-no i moje marzenie - dogadanie sie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w celu postawienia duzego ekranu na ktorym cala noc, 24/7 beda lecialy sobie dema.

W miedzyczasie musze doprowadzic do kultury i poprawnie skonfigurowac Amige pod dema PPC/WARP3D...

Latwo zauwazyc ze wszystko to ma silniejsze zwiazki ze scena niz konkretnie z Amiga, no ale dokladnie to mnie bawi w tych maszynach. Jednak podniecanie sie samym OS-em czy klikoma aplikacjami na krzyz to odrobine za malo jak dla mnie. Z mojej mieszanki fana retro i realistycznego (badz co badz) punktu widzenia Amigi i scene trzeba traktowac jako hobby i tyle. Nie ma co przykladac do tego fanatyzmu z czasow wojena commodorowo-atarowskich lub twierdzic ze MorphOS albo AmigaOS 4.x to nowoczesny, doskonaly do pracy system operacyjny. Nie doszukujcie sie w tym twierdzeniu zgryzliwosci/zlosliwosci czy czegokolwiek innego - to raczej chlodny realizm. Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze w pracy na biurku stoi u mnie Amiga, a tuz obok piecsetka. Czasami Gorzyga wpada do mnie do roboty, wtedy konczy sie na grzebaniu w szafie i pogawedkach o starych kompach.

Ok, ok, moze byc Bartosz, z reszta wszedzie gdzie nie musze formalnie podpisuje sie Bartek i tyle :)
[#18] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@voyager, post #17

Możecie coś więcej powiedzieć o tej przystawce do PCta, która umożliwia nagrywanie obrazów adf (tak to przynajmniej zrozumiałem) na dyskietkę? Cutwizer, catwizard... czy jak to tam się nazywa, bo w sieci nie mogę znaleźć pod żadną nazwą.
Gdzie to można kupić i za ile.
Gdzie można kupić to urządzenie do C64 ładujące pliki z SD
Gdzie można obejrzeć te polskie produkcje z ostatniego Breakpointa o których była mowa.

Ostatnia edycja: 21.08.09 18:37:32
[#19] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Duracel, post #18

Co do produkcji z party, znalazłem :)
Przepraszam za zbyt szybkie palce, ale napaliłem się jak szczerbaty na orzechy ;)
[#20] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Duracel, post #18

Tutaj znajdziesz dema z Breakpointa i nie tylko:
http://ada.untergrund.net/

A tu przystawka do Peceta i nie tylko:
http://www.jschoenfeld.com/indexe.htm



Ostatnia edycja: 21.08.09 20:17:31
[#21] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Sir_Lucas, post #20

Dzięki za info. Demka znalazłem już na pouet.net

A co do przystawki... a więc "Catweasel". Ktoś kto już sobie to sprowadził (poza V0yagerem ;) ) mógłby pomóc w zamówieniu? Jest tu ktoś taki?
[#22] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie
Przy wypowiedzi o zaproszeniu od "Stowarzyszenia artystycznego" -nie wiedzieć czemu - wyobraziłem sobie prezentację inter Scoopexów i Kefrensów przed audytorium złożonym z 60-cio i 70-cio latków ;) Jest w sieci jakiś ślad po tym wydarzeniu?
[#23] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@galu, post #22

Wygladalo to zgola inaczej. Byl Silent, wiec pewnie drugi raz juz nas nie zaprosza :)
[#24] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@galu, post #22

Wyglądało to mniej więcej tak.
[#25] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Fei, post #24

Podoba mi się różnorodność foteli.
[#26] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Fei, post #24

O! Widać moje plecy.. I stolik jeszcze nie spalony.. ;]
[#27] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Fei, post #24

Dla mnie bomba. Zajefajny wystrój wnętrz! OK O ile się nie mylę druga połowa lat 90tych, może '96 ?
[#28] Re: Bartosz "V0yager" Dramczyk o demoscenie

@Fei, post #24

i bardzo przyzwoicie wyglądało :) Wystrój strasznie stylowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem