Komentowana treść: Upiększanie MorphOS-a
[#1] Re: Upiększanie MorphOS-a
Fajnie tylko żeby mieć jeszcze na czym uruchomić to :(
[#2] Re: Upiększanie MorphOS-a
greenglass niezly. windows 7 pozdrawia, ale to akurat fajne, glass w 7 tez mi sie podoba
[#3] Re: Upiększanie MorphOS-a
Kraszan, co masz za nakładkę na dole, która wyświetla Ci pogodę, pamięć, wersję MOSa itp. (chodzi o screen)?
[#4] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Arbuz, post #1

Fajnie tylko żeby mieć jeszcze na czym uruchomić to


Pegaz ciągle nie daje oznak życia? Co za ból
[#5] Re: Upiększanie MorphOS-a

@skipp, post #4

No ba. Ból jak cholera bo muszę używać grzyba.
[#6] Re: Upiększanie MorphOS-a

@AS, post #3

To Kraszan używa włoskiego w Ambiencie? Coś nie wydaje mi się, chociaż kto go tam wie. ;) Jednak myślę, że to screen z blatu Paolo "Jambalah" Russo... :D
Chociaż jak się tak zastanowić to chyba bardziej pod hiszpański te ogonki.

Ostatnia edycja: 20.08.09 13:13:38
[#7] Re: Upiększanie MorphOS-a

@APC74, post #6

Ach, jakoś się zasugerowałem napisem temperatura i tak mi to po Polsku zaleciało :)
A może ktoś wie, co to jest za nakładka ta na dole, co wyświetla parametry z pogodynką włącznie?
[#8] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Arbuz, post #5

Nie używaj grzyba, one są do jedzenia (przynajmniej niektóre). Używaj jakiegoś komputera np. Peceta. ok, racja ;)
[#9] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Deftronic/..., post #8

Albo maca, ale to na jedno wychodzi.
[#10] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Malin, post #9

To zależy jakiego się używa systemu na Macu. Raczej nie kupuje się drogiego Maca żeby na nim używać domyślnie Windows. Nawet jak ktoś ma partycję z Windows to raczej tylko dodatkowo lub wręcz awaryjnie (jednak ciągle żyjemy w świecie należącym do Micro$oftu i czasem warto mieć dostęp do Windows). Komputer to dzisiaj system operacyjny a nie sprzęt. Tak samo zresztą jak PC z Linuksem to zupełnie coś innego niż to co zwykliśmy nazywać pecetem.
[#11] Re: Upiększanie MorphOS-a

@APC74, post #6

ale jak googlniesz to raczej wloski
[#12] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Valwit, post #11

Mnie się nawet ten GreenGlass podoba, tylko dlaczego akurat green. Nie mogłoby być np. BluGlass?
[#13] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Zbysiuk, post #12

Mnie się nawet ten GreenGlass podoba, tylko dlaczego akurat green. Nie mogłoby być np. BluGlass?


Będzie, nie bój żaby. Jambalah już to zapowiedział na forum MorphZone.

LINK
[#14] Re: Upiększanie MorphOS-a

@MDW, post #10

Zagadka: Jak nazywa się to z czego piszę?
[#15] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Malin, post #14

O ile to co widać nie jest udawane to pewnie jakiś intelowy (czy intelopodobny) Linux.
[#16] Re: Upiększanie MorphOS-a
No fajnie, że ramki są przezroczyste. Tylko po jaką cholerę te ramki są tak koszmarnie grube? Przecież to bezsensowna strata miejsca na ekranie. Ludzie, ja mam przecież tylko 1600x1200 pixeli, a te okna jeżeli nie są skalowane to naprawdę nie ma potrzeby żeby miały takie krowiaste ramki z lewej, prawej strony i z dołu. A nawet jak są skalowane to lepiej zachować amigowy standard i zrobić tylko dolną ramkę grubszą, a lewą i prawą cienką. Ja to bym chętnie nawet zobaczył skórkę zupełnie bez zbędnch ramek. Jak np. na MacOSX. Chociaż może jakieś cienki ramki lepiej niech będą, bo ja lubię mieć możliwość skalowania okna przez złapanie dowolnej krawędzi okna. Tego mi brakuje w MacOSX i z tego się bardzo ucieszyłem w MorphOS.

Ostatnia edycja: 20.08.09 22:51:10
[#17] Re: Upiększanie MorphOS-a
Wszyscy prócz MDW się zachwycają. Dołączam się do "klubu MDW" niechętnych krowiastym ramko a'la windows7, bez względu na to czy przezroczyste, czy nie.
Mnie oprócz tego, że są "krowiaste" także po prostu się nie podobają same w sobie. Te gadżety na górnej belce i ten wzorek.... autor przedobrzył. Wolę prostsze formy.
[#18] Re: Upiększanie MorphOS-a

@MDW, post #15

Napisałeś, że pc z linuksem to coś innego niż pecet, więc... co to? ;)

btw. mi też się nie podoba efekt tego upiększania ;)

Ostatnia edycja: 21.08.09 09:09:26
[#19] Re: Upiększanie MorphOS-a
Czy mi się wydaje, czy te ramki są jeszcze grubsze od tych badziewnych z domyślnego skina XP?

Szczerze podziwiam używających zarówno tego skina, jak i tego, co widoczne jest na shocie.
[#20] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Malin, post #18

Ja taką platformę nazyam po prostu "intelowy Linux". Tak samo jak Efikę, Pegasosa czy MacaMini pracujące pod kontrolą MorphOS nazywam nie Efika, Pegasos czy MacMini tylko po prostu "MorphOS PPC". Jak ktoś używa AmigaOS 4.1 na Pegasosie to jest on pełnoprawną nową Amigą, bo przecież chodzi na nim zupełnie oficjalnie i natywnie AmigaOS 4.1. Sprzęt dzisiaj nie ma znaczenia. To system tworzy platformę. Jak widać jeden sprzęt może być podstawą wielu platform.
[#21] Re: Upiększanie MorphOS-a

@Zbysiuk, post #12

Napracował się człowiek nad tą nową skórką, można przez chwilę popodziwiać te przezroczystości, ale ... ten zielony kolor, jeszcze w tym odcieniu jest dobijający, no i jak pisze MDW: te bardzo grube ramki - jak się ma mniejszą rozdzielczość od 1600x1280 to widzi się same ramki.
Natomiast jeśli chodzi o inne nowości to: że MemoryGauge i CPUGauge jest świetne i fajnie dopracowane. Blanker jak dla mnie jest taki sobie.

Ostatnia edycja: 21.08.09 10:48:32
[#22] Re: Upiększanie MorphOS-a

@AS, post #21

Najważniejsze, że Ultragelb znowu w akcji i AZ wypluwa z siebie nowe programiki :)
[#23] Re: Upiększanie MorphOS-a

@R-Tea, post #17

Nie wszyscy się zachwycają... Dla mnie te paski na górnej belce są straszne. Cały czas czekam na wyświetlanie wolnej pamięci na belce zwykłym czarnym tekstem.
[#24] Re: Upiększanie MorphOS-a

@lubmil, post #23

zawsze możesz dać bez ramki i jako tło do paska wyciąć fragment belki - wyjdzie na to samo :)
[#25] Re: Upiększanie MorphOS-a
ja czekam na nową wersję SchnitzelSchnäpper
[#26] Re: Upiększanie MorphOS-a

@recedent, post #24

Jest prostszy sposób - opacity dajesz wszędzie na 0%, a delta na 1 (albo background: none). I voila.

Ostatnia edycja: 21.08.09 16:39:50
[#27] Re: Upiększanie MorphOS-a

@rzookol, post #25

Też będzie :)
[#28] Re: Upiększanie MorphOS-a

@rzookol, post #25

ja czekam na nową wersję SchnitzelSchnäpper


A co to takiego??
[#29] Re: Upiększanie MorphOS-a

@skipp, post #28

Najlepszy grabber ekranu jaki powstał na ami-systemy. Świetna integracja z MorphOS. Nie rozumiem dlaczego nie jest częścią systemu. Jedyną jego wadą jest ta chora nazwa, której nie potrafię ani napisać ani nawet zapamiętać. :)

Ostatnia edycja: 23.08.09 02:15:23
[#30] Re: Upiększanie MorphOS-a

@MDW, post #29

SznycelSnapek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem