Komentowana treść: Oczy, które śledzą
[#1] Re: Oczy, które śledzą
czy z oprogramowaniem dla morphosa jest aż tak źle, że taka pchełka zasługuje na newsa? ;)
[#2] Re: Oczy, które śledzą

@FOrest, post #1

Szczególnie, że od 1988 jest pod X11 jako xeyes. http://en.wikipedia.org/wiki/Xeyes
[#3] Re: Oczy, które śledzą

@sand, post #2

No no, nie ma co MorphOS zaczyna deptać *NIX-om po piętach. ;)
[#4] Re: Oczy, które śledzą

@FOrest, post #1

czy z oprogramowaniem dla morphosa jest aż tak źle, że taka pchełka zasługuje na newsa?

Nie bardzo rozumiem. Według Ciebie powinno istnieć jakieś kryterium "newsowości" programu? Na przykład "archiwum z programem mniejsze niż 50 kB -> nie piszemy"? Albo "Jeżeli suma kontrolna MD5 archiwum kończy się na 3, newsa nie będzie"? Zadaniem PPA jest informować, a nie oceniać. Ocenić mogą czytelnicy w komentarzach. Możesz być pewien, że jak wyjdzie podobny program dla AROS-a, to jeżeli dasz znać, news się ukaże.
[#5] Re: Oczy, które śledzą

@Kokos, post #3

Dziwnie się czyta te komentarze. Oczywiście, że pomysł nie jest nowy, bo i na klasyczne Amigi był taki programik. Komuś się idea spodobała, postanowił to napisać dla MorphOS-a i dać ludziom za free. Co w zamian dostaje? Niezrozumiale ironiczne komentarze...

To może skrytykujmy np. systemowy kalkulator MorphOS-a. O lol w Windowsie był już w wersji 3.1, nie ma co MorphOS zaczyna deptać Microsoftowi po piętach... Stos TCP/IP to już w ogóle żenua, implementacja technologii z lat siedemdziesiątych XX wieku. I tak dalej...
[#6] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #4

No to ja będę teraz oceniał pierwszych dwóch panów: jeśli będziecie tak zaciekle krytykować Kraszana i jego pomylły na newsy, to następnym razem nic nam nie napisze. Krytyka ma być konstruktywna czyli zachęcać do pisania.
Mnie np. "oczy" się podobają, czuje karzące spojrzenie systemu...:)
[#7] Re: Oczy, które śledzą

@Zbysiuk, post #6

Przyznam się, że się trochę zagalopowałem. :) Przejadłem się xeyesami i wstałem dzisiaj lewą nogą. A swoją drogą fajnie by było napisać coś na wzór rybki Wandy z Gnome. Może jak znajdę trochę czasu.
[#8] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #5

No dobra, ale ja akurat żartowałem. ;]
[#9] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #5

[...]postanowił to napisać dla MorphOS-a i dać ludziom za free.
No, a przeciez mogl wydac produkt komercyjnie, za kase.
[#10] Re: Oczy, które śledzą

@reactor, post #9

No, a przeciez mogl wydac produkt komercyjnie

Oczywiście że mógł. Pytanie, kto by go kupił, ale to już zmartwienie autora, nie Twoje.
[#11] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Oczka są ekstra. Używałem tego na Amidze i WinUAE i daje to strasznie fajny efekt :)
[#12] Re: Oczy, które śledzą
a dla windowsa coś takiego istnieje?
[#13] Re: Oczy, które śledzą

@Banderas, post #12

Tak, tylko że jak w przypadku każdego programu "pchełki" pod Windowsa jego archiwum zajmuje pewnie z kilka ładnych MB (jeśli nie więcej), czyli powyżej granicy 50kB, więc nie napiszemy o nim ;)
[#14] Re: Oczy, które śledzą

@Zbysiuk, post #6

Czy naprawdę nie zauważyłeś emotki na końcu mojej wypowiedzi? Nie masz poczucia humoru? "Zaciekle krytykuję Kraszana"??
[#15] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Nie zacytowałeś całej wypowiedzi. Na końcu był uśmieszek z przymrużeniem oka.
Informacje o upiększaczach (przepraszam Pana Boeckera za użyte przeze mnie wcześniej określenie) zdominowały dział Morphos w tym tygodniu i kolejna taka informacja wzbudziła mój uśmiech i tyle.
Nie podważam zasadności newsa o co się mnie posądza, a usunięcie z krytykowanego cytatu emotki pozostawię bez komentarza. :)
Wiem, że z oprogramowaniem na MOS-a jak na system niszowy wcale nie jest źle. Choćby Scandal jest dla mnie naprawdę hitem tego miesiąca.

[#16] Re: Oczy, które śledzą

@Kokos, post #8

Teraz będziesz musiał coraz częściej żartować .
[#17] Re: Oczy, które śledzą

@FOrest, post #15

Wszyscy się podśmiewamy z tych przysłowiowych "przezroczystych zegarków", ale jednak tworzą one pewien sympatyczny klimat. Konia z rzędem temu, kto w ogóle nie używa żadnych "wybajerzaczy", niestandardowych tematów pulpitu czy ikonek.
[#18] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #17

No to wysyłaj mi konia, adres znasz.
[#19] Re: Oczy, które śledzą

@SirLEO, post #18

Windows jest sam z siebie niepotrzebnym wybajerzaczem
[#20] Re: Oczy, które śledzą

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Fakt. Najfajniejsze jest też to, że tak łatwo się je integruje z amisystemami. Pamiętam ile trudu musiałem włożyć, by nieco spersonalizować swojego windowsa.
[#21] Re: Oczy, które śledzą

@FOrest, post #20

Ja miałem kiedyś naperawdę na maksa wypasionego AmigaOS 3.1 pod WinUAE, niestety szlag go trafił dawno temu. Obiecuje sobie,że w końcu powtórzę ten wyczyn, ale ciągle brak czasu, albo się nei chce...:(
[#22] Re: Oczy, które śledzą
Sezon ogórkowy jeszcze trwa, ale cieszy że takie bajerki się pokazują. Ja właśnie w amisystemach uwielbiam ich elastyczność i to, że można je praktycznie dostosować w pełni do własnych potrzeb i nie jest się ograniczonym w żadnym stopniu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem