Komentowana treść: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
[#1] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
kto powiedział,że Aros umrze tak szybko jak się pojawił?
[#2] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
hehe Pare dni po tym jak zacząłem kombinować nad dystrybucją arosa CD pojawiła się gotowa wersja. Dzięki!
[#3] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@simka113, post #1

To ktoś bardzo dawno musiał powiedzieć. Bo AROS pojawił się koło 1995 roku.
[#4] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
Light to strzał w dziesiątkę. Jakby nie było AROS lepiej radzi sobie ze starszym sprzętem, który raczej rzadko jest wyposażony w DVD. O ile w zwykłym desktopie podpięcie napędu DVD na czas instalacji systemu nie stanowi żadnego problemu, to próba instalacji AROSa na jakimś starszym laptopie to porażka była... Do wczoraj. :D

Ostatnia edycja: 29.08.09 10:34:07
[#5] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
Szkoda, że nigdy nie udało mi się tego odpalić na moim pc. Nie mówie o emulacji.
[#6] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
Zauważyłem bug podczas automatycznej aktualizacji z poprzedniej wersji przy wykorzystaniu Internetu - po pobraniu i rozpakowaniu archiwum następuje montowanie obrazu płyty a po niej zawieszka :(
Na szczęście po ręcznym pobraniu i rozpakowaniu archiwum LiveUpdater (wskazać obraz ISO) działa prawidłowo.
[#7] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@TomcioPaluszek, post #5

Na jakim etapie się zatrzymuje?
[#8] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@FOrest, post #7

Zaraz po wyborze karty graf/rozdzielczości zaczyna migać klawiatura i następuje reset. Wybór różnych opcji nic nie zmienia.
[#9] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@TomcioPaluszek, post #5

to jest desktop? Próbowałeś z inną kartą graficzną?

Ostatnia edycja: 29.08.09 10:41:23
[#10] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@FOrest, post #9

Desktop. Zintegrowany Ati X1250
[#11] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@TomcioPaluszek, post #10

Trochę za nowy sprzęt ;)
Z tego, co wyczytałem tu: http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support
najnowszy obsługiwany Radeon to X600, choć w trybie Vesa powinien w zasadzie ruszyć chyba każdy.
Ja po długiej przerwie i sporadycznym używaniu emulacji stwierdziłem, że Icaros Desktop jest już na takim etapie rozwoju, ze warto dla niego odkurzyć stojacego w kącie starego peceta i włożyłem do niego sprzęt kompatybilny (SB Live!, RTL, Ati R7500) i efekt jest zadowalający, choć PIII 450MHz ma co robić.
Jeśli masz wolne sloty w swoim desktopie to myślę, że warto dołożyć starszą kartę i czasem pożonglowac kablem VGA ;)
[#12] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
Pobrałem, wypaliłem na cd-rw i znowu to samo. Aros się nie uruchamia. Mój Athlon 1,7 + Rdeon 9600 i 512 mb ramu to chyba za dużo na ten system.


Może za 5-10 lat pojawi się wreszcie wersja, która się uruchamia. Dobrze, że tym razem użyłem płytki cd-rw. Już mam dosyć marnowania na tym czymś zwykłych płytek. Jak się pojawi nowsza wersja niech ktoś napisze czy da się to uruchomić. Puki co nie widzę sensu w rozwoju arosa skoro to nawet nie działa.
[#13] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@Adrian Horn, post #12

ostatni raz jak próbowałem uruchomić arosa natywnego był rok 2002 a ja uruchamiałem go z dyskietki na starym pc :)

polecam wersje pod maszynki wirtualne, chodzą
[#14] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@rzookol, post #13

przegrałem pliki z iso z updatem na plikopartycje ze starą wersja pod VMWare i dziala
[#15] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@rzookol, post #14

Mi natywna nie działa. Nie mam zamiaru się bawić wersją udawaną skoro jest natywna.
[#16] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@rzookol, post #13

polecam wersje pod maszynki wirtualne, chodzą

No właśnie nie bardzo chodzą.
VMvare w wersji 6.5.0 bulid 118186 wywala mi taki komunikat.

http://img93.imageshack.us/img93/1975/vmware.jpg

Może ktoś wie dlaczego.Wersja Icaros Desktop VE 1.1


Ostatnia edycja: 30.08.09 00:26:36
[#17] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@Adrian Horn, post #12

One disappointing thing I noticed a few times is that people new to AROS expect that since AROS is x86, it will run on their very own x86 and will support all their current hardware like network, video, sound cards. Once it does not, they tend to judge the whole system from this perspective which is not correct. Hopefully this does not happen too often.


To jest fragment wywiadu z Krzysztofem Śmiechowiczem. Idealnie pasuje do tego, jak chciałbym skomentować Twoją wypowiedź.
AROS działa na olbrzymiej ilości konfiguracji ale nie na każdej i nigdy nie będzie działał na każdej. Podobnie jak Morphos i OS4 nigdy nie będzie działał na każdym sprzęcie z procesorem PowerPC.

Jeśli naprawdę chciałbyś używać AROS-a to bez problemu dobrałbyś sprzęt na którym AROS ruszy. Parę postów wyżej wrzuciłem link do strony z listą kompatybilnego sprzętu. Prawdopodobnie Twoja płyta główna lub karta graficzna są niekompatybilne z AROS-em i nie oczekuj, że ktoś KIEDYKOLWIEK napisze wersję specjalnie pod Twój zestaw.

PS.

Mój Athlon 1,7 + Rdeon 9600 i 512 mb ramu to chyba za dużo na ten system


Na komputerze syna (Pentium D 2,8GHz, 3GB Ramu, SATA 200 GB) zainstalowałem bez problemu AROS-a i działał i to jeszcze jak...


Ostatnia edycja: 30.08.09 10:11:46
[#18] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@waldiamiga, post #16

Ja zawsze używałem VmwPlayera i NIGDY nie miałem żadnych problemów.
To pytanie musiałbyś zadać na aros-exec w dziale Icarop Desktop.
Spróbuj może z nową wersją albo uzyj darmowego Playera zamiast Workstation.

Ostatnia edycja: 30.08.09 10:10:27
[#19] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@FOrest, post #18

Hehe...Dziś się włączył. :) Widać musiał sobie poleżeć ze 12 godzin na dysku.
[#20] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@Adrian Horn, post #12

Spróbuj wykonać następujące testy:

1. W menu grub wybierz opcję safe-mode (ostatnia opcja na liście)
2. Przetestuje opcje nodma i nopci - IcarosDesktop_manual.pdf, strona 16
3. Odłącz wszystkie napędy (DVD/HDD) poza głównym i powtórz testy 1 i 2

Jeśli to nadal nie pomaga, uruchom safe-mode i podaj jakie pojawiają się ostatnie wpisy podczas bootowania.


PS.
Witam wszystkich!
[#21] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@deadwood, post #20

Witaj na PPA!!
Mam nadzieję, ze się nie gniewasz za użycie Twoich słów? :) Są tak adekwatne do tej sytuacji...
[#22] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@FOrest, post #21

Spoko :)

Jeśli macie jakieś ogólno-Arosowe problemy (bootowanie, etc) - zapraszam na forum. W miarę możliwości postaram się coś doradzić.
[#23] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@deadwood, post #20

Przy wyborze ostatniej opcji z parametrami nopci nodma lub tez bez nich wyskakuje coś takiego:
http://img195.imageshack.us/i/zdjcia0011l.jpg/

Jak wybiorę przedostatnią opcję to dostaje dziwny komunikat:

http://img76.imageshack.us/content.php?page=done&l=img76/9903/zdjcia0012.jpg

[#24] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@Adrian Horn, post #23

Komunikat na tym drugim obrazku jest nieczytelny - zrob proszę zdjęcie raz jeszcze.

Co się dzieje gdy:

a) klikasz ok(?) na tym komunikacie
b) uruchamiasz z wszystkim napędami poza CDROM odłączonymi
[#25] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@deadwood, post #24

1) aros wczytuje się ponownie i błąd ten sam.
2) hdd tez mam odłączyć?

Co oznacz komunikat na pierwszym zdjęciu?

[#26] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@Adrian Horn, post #25

Tak, odłącz wszystko poza CDROMem z którego bootujesz. Jeśli nadal nie wstaje, sprawdź czy w BIOS ustawienia SATA masz na LEGACY i sprobuj ponownie. Jeśli nadal nie działa, pokaż mi 'screena' z safe mode w takiej konfiguracji.

Co do komunikatu na pierwszym zdjęciu, to nie jestem w stanie powiedzieć na ile jest to poprawne/niepoprawne zachowanie.
[#27] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.

@deadwood, post #26

Ok. Zorbie jak napisałeś. Dam znać jutro. Ten komputer nie ma serial Ata. To stary Athlon 1.7
[#28] Re: Icaros Desktop 1.1.4 w dwóch wersjach.
Dostępna jest wersja 1.1.5, która wnosi drobne poprawki oraz uaktualnia dystrybucję do najnowszych źródeł AROS-a.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem