Komentowana treść: BOH - odsłona piąta
[#1] Re: BOH - odsłona piąta
Polecam pograć w BOH - wersja demo jest dostępna za darmo. :) Według mnie warto zainwestować w pełną wersję - pieniądze niewielkie ale frajda spora. :)
[#2] Re: BOH - odsłona piąta
Tak właśnie pobrałem, zagrałem i... Hm... Pierwsza moja myśl: nieporozumienie :P

Nie wiem, może gdybym to odpalił jakieś ok. 10 lat temu na jeszcze na jak najbardziej klasycznej Amidze... Ale podejrzewam, że (po sesji z Doom'em, Paybackiem itp.) też mocno kręciłbym nosem :)
[#3] Re: BOH - odsłona piąta
Mnie tez lekko rozczarowaîa ,a wystarczylo by zmienic chocby tla.
Ale autor gry jest zwolennikiem szeroko pojetej pikselozy(to tak choroba :D)
[#4] Re: BOH - odsłona piąta

@Adam Kulesza, post #2

Jeśli oceniać BOH przez pryzmat efektów (gfx/snd) to rzeczywiście ocena wypada słabo. Mi natomiast ten aspekt zupełnie nie przeszkadza - to co mi się podoba to dynamika i poziom trudności. Po pierwsze musisz ciągle się przemieszczać i walczyć - nie ma za dużo czas na "zaplanowanie strategii" czy nawet na dokładniejsze przyjrzenie się mapie. Trudność natomiast objawia się tym, że poziomy nie są zbudowane tak, że "zawsze je przejdziesz" - jeden nieodpowiedni ruch, drzwi się zatrzaskują i musisz zaczynać od początku. Nie ma opcji "zasave'uje, pójdę do tamtego pomieszczenia, sprawdzę co tam jest i najwyżej wczytam jeszcze raz". Jest to do pewnego stopnia / dla niektórych graczy frustrujące, ale za to satysfakcja z przejścia poziomu jest o niebo większa.
[#5] Re: BOH - odsłona piąta
Po ostatnim wywiadzie Mailmana z autorem BOH-a pograłem w demko i postanowiłem że zakupię pełną wersję (wersja windows lub linuks, inaczej nie pogram). Grafika nie jest dla mnie najważniejsza, liczy się grywalność a ta jest na odpowiednim poziomie :)
[#6] Re: BOH - odsłona piąta
Niech was Dobry Duch prowadzi przez te komnaty... szaman
[#7] Re: BOH - odsłona piąta

@Jupiler, post #3

Ale autor gry jest zwolennikiem szeroko pojetej pikselozy(to tak choroba:D)

Generalnie pixeloza jest cudowna. Fachowo wypixlowany obrazeczek w niskiej rozdzielczości (max. 320x256) oglądany na dobrym (nawet dużym - żeby było można podziwiać szczegóły) monitorze to jest uczta dla oczu. Tylko, że umiejących pixlować jest już bardzo niewielu i w dodatku tylko niewielki ułamek z nich nadal praktykuje tę technikę. Tak więc pixeloza ok ale nie w tym przypadku. :) Autor BOH trochę myli pojęcia. Tutaj grafika jest obracana w czasie rzeczywistym, cały urok ręcznego antialiasingu, cudownych pixlowych tricków pryska jak cokolwiek zostaje zmodyfikowane (obrót, skalowanie, jakieś wygładzanie). W tego typu grze pixlowanie zupełnie nie ma sensu. A tak poza tym to z tego co się zorientowałem grafika w tej grze nie jest pixlowym mistrzostwem świata. :) Nie jest to na pewno grafika jak w Metal Slug, Benefactor, Super Stardust, których obrazki można oglądać bez końca. Więc w tym przypadku tłumaczenie niskiej rozdzielczości zamiłowaniem do LowResu do mnie nie przemawia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem