Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za sierpień
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
Superfrog nie jest przereklamowany. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłem byłem zachwycony. Ominęło mnie za to wiele gier, które wiele osób wychwala: UFO oraz Civilization.
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Minniat, post #1

Czas nadrobić zaległości :) UFO i Civilization to są prawdziwe perełki.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień
W settlersy niedawno grałem pod bosboxem całkiem fajnie. Szkoda że nie ma jak 2 myszy podłączyć i uzyskać normalnie 2 kursory.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Dzban, post #3

Mi się udało, ale z Settlersami2. Jeśli masz port COM w komputerze i myszkę to wystarczy odpowiednia konfiguracja DOSBOXa i wyłączenie tejże myszy w WindowsXP, nie wiem jak jest pod innymi systemami ;).
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Minniat, post #1

Minniat rownież nie grałem w UFO, podobno cienizna nic nie warta :D
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Hubez, post #5

Ja gralem w UFO. Doszedlem nawet do 7 zmiany dyskietki po pierwszym ruchu.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Hubez, post #5

To zależy. Jak dla mnie niestety wersje na Amigę są słabsze. Brakuje wielu animacji (ogień, dym, ruchome elementy) oraz brak ciemności (znakomicie buduje klimat). Na Amigę flary nie mają zastosowania, podczas gdy na PC są ważnym elementem w misjach nocnych... podobnie jak pociski zapalające (ogień świetnie robi za oświetlenie). Więc w grę gram na DOSBoxie a nie E-UAE.

A co do cienizny, to podobne wypowiedzi słyszałem swego czasu z ust "konsolowców" na temat gry Super Frog. :P
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@_arti, post #6

Podziwiam. UFO to jedna z gier na Amigę, które wręcz proszą się o HD.
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Solo Kazuki, post #8

Postulowalem o polaczenie punktow SWOS z punktami Sensible Soccer, ale nie spotkalo sie to ze zrozumieniem, bo podobno wiekszosc jest przeciwna.

Ciekawy jestem argumentacji tych przeciwnikow. Moim zdaniem wiekszosc ludzi ktora grala kiedys w Sensible Soccer (nawet jezeli glownie i tak naprawde grala w SWOS), to dzisiaj kojarzy SWOS'a z tytulem Sensible Soccer. Z pewnoscia jest grupa glosujacych, ktora skrupulatnie oddaje glos i wie ze chodzi im konkretnie o SWOS'a, ale ci ktorzy oddaja glos na Sensible Soccer najprawdopodobniej w duzej czesci sadza, ze tak wlasnie nazywala sie gra ktora w rzeczywistosci byla Sensible World Of Soccer.

W zwiazku z powyzszym ten podzial punktow z pewnoscia wychodzi na szkode miejsca w rankingu tej kultowej gry.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Duracel, post #9

Jako, że jestem przeciwnikiem tego połączenia, osoby, które "myślą" lub "sądzą", że oddają na coś głos, niech przeczytają punkt 7 zasad głosowania i zamiast "sądzić, że oddają na coś głos", niech go "oddadzą prawidłowo". Powinien być jasno sprecyzowany tytuł, zwłaszcza jeżeli chodzi o różne części gry, jeżeli zestawienie przewiduje ich rozłączność.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@Duracel, post #9

a czym sie rozni SWOS od Sensible ???
w zadna z nich nie gralem :D
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@HOŁDYS, post #11

i czemu w takim razie ?

16. Gloom/Gloom Deluxe/Gloom 3 (20)
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za sierpień

@HOŁDYS, post #11

a czym sie rozni SWOS od Sensible ???

Chociażby możliwością gry w trybie kariery i nierozgrywanie meczów w ogóle.

i czemu w takim razie ?

16. Gloom/Gloom Deluxe/Gloom 3 (20)


To są tylko dodatkowe etapy...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem