Komentowana treść: SCANdal 1.2
[#1] Re: SCANdal 1.2
Na filmie wygląda bardzo interesująco. Gratuluję :)
[#2] Re: SCANdal 1.2
OK ok, racja
[#3] Re: SCANdal 1.2
Skandaliczna wiadomosc! :P
[#4] Re: SCANdal 1.2
W sumie to fxScan już mi jest niepotrzebny :)
[#5] Re: SCANdal 1.2

@R-Tea, post #4

przecież działa tylko sam program bez sterowników jeszcze , to czemu chcesz już go wywalać , bez sterowników to i tak jest Scandal jeszcze bezużyteczny .
No chyba że coś przeoczyłem ?

pozdro.
[#6] Re: SCANdal 1.2

@Piotr Myszkowski, post #5

Przeoczyłeś to, że SCANdal i fxScan korzystają z tych samych sterowników - z pakietów Betascan i IOUSB.
U mnie np. obydwa korzystają ze sterownika EpsonUSB.device z pakietu IOUSB, który kupiłem razem z fxScanem.

SCANdal jest w pełni funkcjonalny. Skąd pomysł, że jest bezużyteczny? Wypróbowałeś go w ogóle?


Ostatnia edycja: 13.09.09 21:53:07
[#7] Re: SCANdal 1.2

@R-Tea, post #6

Przepraszam !!
Nie śledziłem postępu rozwoju programu na bieżąco , teraz już wiem że wykorzystuje inne sterowniki .

Raczej myślałem o natywnych .

Program odpalałem , ale że nie ma sterów do mojego Plustka OpticSlim 2400+ ( 2007 rok prod. ) więc go narazie zostawiłem .
pozdro.
[#8] Re: SCANdal 1.2

@Piotr Myszkowski, post #7

z natywnych mam:

wsparcie dla Umaxów
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/UMax.device

stabilny, prawie ukonczony sterownik, działa o niebo lepiej niż wersja 68k

wsparcie dla Epsonów:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/EpsonUSB.device

nie mam na czym sprawdzić ale na Morphzone napisali, że działa


niestety trzeba powiedzieć, że zawsze trzeba bedzie dobierac skaner pod amikomputer, akurat Plustek OpticSlim 2400 jest oparty o gt68xx a ten backend mam już ruszony ale po przetestowaniu 7 skanerów dalej mogę powiedzieć, że mój UMAX Astra 1200S bije je wszystkie na głowę pod względem prędkosci (co nawet widać na filmie)
[#9] Re: SCANdal 1.2

@Piotr Myszkowski, post #7

Ale jest duża szansa na stery, bo twój model ma wsparcie w SANE.
Spójrz do tej tabelki:
http://www.sane-project.org/sane-mfgs.html
[#10] Re: SCANdal 1.2
w nowej wersji będą:
- skanowanie z automatyczną inkrementacją
- zapisywanie do pdf (na razie tylko w mosie bo jest biblioteka do tego :) )
- zapis preferencji

i mam pytanie:

czy wolicie zeby prefsy byly zapisywane jako iff (co uprosci dla mnie sprawe bo wykorzystam mui ku temu) czy może xml, które i tak bedzie wykorzystane później w pluginie do automatycznego wycinania fragmentów ze skanu no i bedzie je można podejrzeć wykorzystując profesjonalną aplikacje xmlviewer mojego autorstwa :)
[#11] Re: SCANdal 1.2

@rzookol, post #10

Jeżeli XML jest przyszłościowy, to może lepiej od razu w niego wejść?
A co to znaczy skanowanie z automatyczną inkrementacją?

PS. przecież zapis preferencji już jest: Menu Settings -> Save

Ostatnia edycja: 13.09.09 23:19:25
[#12] Re: SCANdal 1.2

@rzookol, post #10

Rzucę oko na Twojego XMLViewer bo modki do RA3 pisze się właśnie w XMLu ;)
[#13] Re: SCANdal 1.2

@R-Tea, post #11

zle napisalem powinno być projekty czyli wszystko to co nie jest zapisywane jako prefsy obecnie,

zapis z automatyczną inkrementacja znaczy, że podajesz nazwę bazową "skan" klikasz "skanuj i zapisz" i zapisuje skan_001.jpg potem skan_002.jpg skan_003.jpg etc
[#14] Re: SCANdal 1.2

@Minniat, post #12

wersja 68k powinna dzialać na os4 (expat.library dla os4 bylo poprawiane by działać z xmlviewerem) z tym, że wytnij wklej może się wieszać

mam troche mało czasu obecnie ale w przeciągu miesiąca może wypuszcze wersje xmlviewera na os4. poza tym najlepiej zainstalować morphosa i korzystać z niego na nim :)
[#15] Re: SCANdal 1.2

@R-Tea, post #9

Dzięki za pocieszenie .

Posejdon mi go ładnie wykrył więc w systemie był widoczny , tylko sterów brakuje .

Poczekam , a jak wyjdą , to potestuje .

pozdro. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem