Komentowana treść: C&A Fan - strona internetowa
[#1] Re: C&A Fan - strona internetowa
OK
[#2] Re: C&A Fan - strona internetowa
ej stronka jest w utf8 i "nie dziala pod ibrowse" i chyba css o boze
[#3] Re: C&A Fan - strona internetowa
Joomla rulez...
Kolejna strona związana z klasyczną Amigą, której nie da się wyświetlić na Amidze.
[#4] Re: C&A Fan - strona internetowa

@Jupiler, post #2

Od razu widać jak ludzie tworzący tę gazetę używają Amig. Odpalanie SuperFroga w deszczową niedzielę żeby powspominać stare czasy. Brrrr...

Na OWB (MorphOS) oczywiście strona działa i wygląda zupełnie normalnie. No ale przecież to nie Amiga. :) :)
[#5] Re: C&A Fan - strona internetowa

@MDW, post #4

Ale na OWB pod Amigą strona wygląda OK :D :D
[#6] Re: C&A Fan - strona internetowa

@APC74, post #3

Kolejna strona związana z klasyczną Amigą, której nie da się wyświetlić na Amidze.

E tam, narzekasz, pewnie jest zrobiona pod C-64 .
[#7] Re: C&A Fan - strona internetowa

@TomK, post #5

Ale na OWB pod Amigą strona wygląda OK

To OWB musi tak średnio działać skoro używasz AWeba.
[#8] Re: C&A Fan - strona internetowa

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Aaa. No tak, zapomniałem o C-64. No to sorki bardzo. ;)
[#9] Re: C&A Fan - strona internetowa

@MDW, post #7

No wiesz, stary już jestem i ciężko zmienić przyzwyczajenia. Ale specjalnie dla Ciebie koment z OWB. :D
[#10] Re: C&A Fan - strona internetowa
Przede wszystkim dziękujemy za zainteresowanie się stroną.
Po drugie; serdecznie zapraszamy na jej łamy i naszego pisma, biorąc pod uwagę fakt, że szykuje się nie lada gratka - archiwalne numery "Commodore & Amiga".
A po trzecie; jak też ubolewam nad tym, że na moją ukochaną Amigę, nie ma porządnej przeglądarki internetowej. A jeśli taka powstanie, jestem w stanie za nią zapłacić (podejrzewam że większość klasykowców również). I nie chodzi tylko o ca-fan.pl ale także o wszystkie inne strony poświęcone Amidze (i Komciowi). Tak więc programiści; bierzcie się do roboty ;)

Ostatnia edycja: 16.09.09 00:16:04
[#11] Re: C&A Fan - strona internetowa

@don_rafito, post #10

jak też ubolewam nad tym, że na moją ukochaną Amigę, nie ma porządnej przeglądarki internetowej [..] Tak więc programiści; bierzcie się do roboty


Jak pisano wyżej - jest np. OWB, może czas na upgrade do nowszej Amigi? :)
[#12] Re: C&A Fan - strona internetowa

@don_rafito, post #10

Porządne przeglądarki na AmigaOS i MorphOS powstały (OWB) i radzą sobie zupełnie dobrze ze znacznie bardziej skomplikowanymi stronami niż cs-fan.pl. No ale to wymaga trochę prędkości, nowszego systemu, a Wy raczej hołdujecie starym klasycznym Amigom. I w tym miejscu trochę brak konsekwencji w Waszym działaniu. Jeżeli jest się zwolennikiem starych standardów to trzeba się ich trzymać. Kod ppa.pl pokazuje, że strona może wyglądać i działać idealnie także na starych przeglądarkach (iBrowse, AWeb czy Voyager). Wymaga to dużego doświadczenia i większego wysiłku ale się da. No a jeżeli chce się używać nowych standardów to trzeba mieć nową Amigę, która jest w stanie uciągnąć nowe przeglądarki. Uwierz mi, że nawet FireFox czy Opera były na AmigaOS 3.x z 68k to byś tego nie używał, bo strona renderowałaby się godzine, a może nawet nie zobaczyłbyś jej nigdy, bo najpierw zabrakłoby RAMu. :)
[#13] Re: C&A Fan - strona internetowa

@APC74, post #3

POPIERAM dobrze bedzie jesli popracuja przy tym problemie.
[#14] Re: C&A Fan - strona internetowa

@Baru, post #13

Żeby być naprawdę amigowym webmasterem to trzeba naprawdę chcieć i mieć ogromne doświadczenie ze starymi ami-browserami. Jeżeli ktoś jest normalnym webmasterem to raczej nie wytrzyma walki z kodem żeby strona wyglądała/działała fajnie na wszystkim. :) Do tego zdolny jest tylko grxmrx. :)
[#15] Re: C&A Fan - strona internetowa

@MDW, post #14

Przyznam się szczerze, że Ondorr Drakmo - grę na przeglądarkę, którą piszę - piszę tak, aby działała też w 100% pod IBrowse. I powiem Wam jeszcze jedno - kusi mnie codziennie by dodać getElementById, zmieniać opacity, dodać div i dHTML. Ale na razie się mocno powstrzymuję. A pytanie brzmi czy jest sens? W sumie i tak nie wielu z Was Amigi używa do internetu, więc procentowo myślę, że C&A Fan może nie na Amigę wychodzić mimo tego, że jest to dla Amigowców. No trzeba się z tym chyba pogodzić. Zresztą teoretycznie C&A Fan powinno mieć też wersję dla c64 jeżeli mielibyśmy już pójść tym torem. Doświadczenia co do c64 i przeglądarek nie mam, ale wiem, że takie strony w formie tekstowej są i c64 też podłączyć do sieci można. Tak niewielki odsetek jednak tych użytkowników jest, że idziemy z duchem czasu. No a z Ondorr Drakmo na razie się wstrzymuję, choć nie powiem, pisałoby się o wiele lepiej, funkcjonalniej i "bardziej bajerancko".

Pozdrawiam


Ostatnia edycja: 17.09.09 11:44:38
[#16] Re: C&A Fan - strona internetowa

@MDW, post #4

>> Od razu widać jak ludzie tworzący tę gazetę używają Amig.

Ale z Was malkontenci. Ciekaw jestem czy fani C-64 też płaczą, że nie mogą obejrzeć strony. Fajnie, że Ci ludzie coś w ogóle robią. Mogli by siedzieć i narzekać.

>> Odpalanie SuperFroga w deszczową niedzielę żeby powspominać stare czasy. Brrrr...

Musisz w końcu zrozumieć, że niektórzy tak właśnie widzą Amigę. Jako retro komputer, przy którym relaksują, dłubią coś bez większego sensu w zapomnianych językach wspominając stare czasy itp.
Nie wszystkich stać na Efiki, Pegasosy, akceleratory 060, PPC za chore pieniądze, lub nawet jeśli stać to nie widzą w tym konkurencji dla taniego i efektywniejszego narzędzia jakim jest PC.


Ostatnia edycja: 19.09.09 14:13:39
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem