Komentowana treść: Dwa nowe projekty ACube Systems
[#1] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems
Napisali na stronie "Linux based" to chyba coś znaczy. Jeżeli ten NAS będzie miał slot MINI PCI to wraz z kartą (a nie płytą główną) Eye motion da pełny komputer. Być może z Amiga OS. Poczekamy zobaczymy. :) Na nasach z Linuxem by zarabiali, a część partii z dodatkową kartą zasili Amigowy rynek. Fajnie by było.

Ostatnia edycja: 25.09.09 19:11:54
[#2] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@sand, post #1

eye motion to najprawdopodobniej karta gfx na mini pci , dla NAS
[#3] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@DRACOX, post #2

Dla zainteresowanych jak taki NetStore może wyglądać kliknij tutaj.
Dzięki Dracox za linka. OK
[#4] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@sand, post #1

Chcialem sobie zazartowac, ze Amigowce zaraz zaczna snic o przerobieniu NAS na domowy komputer z AmigaOS. A tu prosze. Pierwszy komentarz i juz szeroki uśmiech
[#5] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@szuler, post #4

Płyta sam440 też nie jest stworzona dla domowych komputerów. Zresztą jaki jest sens prezentacji projektu NAS na Pianeta Amiga. To chyba nie jest za dobre miejsce dla prezentacji produktów storage.
[#6] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems
Przyznam. że nie za bardzo rozumiem co ten nowe projekty mają wspólnego z systemem około-amigowym AOS4.
[#7] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@eastone, post #6

Nikt jeszcze, oprócz Acube nie wie czy wogóle mają. Poczekamy zobaczymy.
[#8] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@eastone, post #6

NIC.
[#9] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@Dzban, post #8

Też mi się tak wydaje.
[#10] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@eastone, post #9

Też mi się wydaje, że za długo czekasz na MOSa na maca mini i zaczynasz pieprzyć jak poparzony ale wody w wiśle nie zawrócisz więc daruj sobie.
[#11] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@wlodek, post #10

No a co te nowe projekty mają wspólnego z AOS 4 panie mądra głowa?

Tak poza tym to jest ppa.pl a nie exec. Tutaj rozmawia się na poziomie i traktuje ludzi z szacunkiem, nie zważając na to czy są czerwoni czy niebiescy.

Ostatnia edycja: 26.09.09 00:58:04
[#12] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@pampers, post #11

no zobaczymy czy redakcja ppa da bana dla chello
[#13] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@pampers, post #11

Ja nie wiem a Ty wiesz, że nic nie mają wspólnego? Podaj źródło.
Widzę natomiast brak poziomu u eastone - niżej niż poziom execa, na który się powołujesz. AOS4 systemem około-amigowym? To pewnie Windows jest systemem około-windowsowym? A MOS system około-klonowo-amigowy? Znowu jakaś nowa filozofia się rodzi w umysłach kochających Amigę i dobro jej systemu operacyjnego na ppa?
[#14] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@rzookol, post #12

uspokój się dziecko neo i rób odpowiednią wrzawę na #ppa
[#15] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@wlodek, post #13

Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem może boleć. Źródło - strona ACube:

codename NetStore: a high performance Linux based NAS


Słowa nie ma o AOS.

Btw. zauważyłeś, że tylko Ciebie śmieszą Twoje żarty i tylko Ty się z nich śmiejesz?
[#16] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@pampers, post #15

Nie przejmuj się. To tylko Artur65. Przyjdzie admin i posprząta.
[#17] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@wlodek, post #13

Taki sam amigowy jest AOS4 jak i MOS. Samo występowanie nazwy "Amiga " w nazwie systemu nie powoduje , że jet to oficjalny "amigowy". Szczegóły :INTERNET

Ostatnia edycja: 26.09.09 09:27:57
[#18] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems
Pan włodek postanowił, widzę, pojechać po bandzie, nie po raz pierwszy zresztą. Takie występy nie będą tolerowane, dwa miesiące przerwy od komentowania.

moderator
[#19] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems
Pamiętacie zawiedzione czerwone buzie co bardziej wytrawnych polskich AJedynkowców, gdy Hyperion znienacka pokazał AmigaOS w wersji na Pegasos2?

Jeśli okaże się, że nowe produkty ACube nie są w ogóle zorientowane AmigaOSowo to będzie powtórka z rozrywki.
[#20] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@sand, post #5

Zresztą jaki jest sens prezentacji projektu NAS na Pianeta Amiga.


Właśnie taki, że wydarzenie będzie śledzić wielu dotychczasowych klientów ACube, więc oczywistym jest to, że chcą zaprezentować swoje nowe rozwiązania ludziom którzy już korzystają z dotychczasowych. Klientom, których już posiadają. To wcale nie oznacza, że te rozwiązania muszą być w jakikolwiek sposób amigowe.
[#21] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@GumBoy, post #20

Dokładnie o tym wiem. To było tylko gdybanie. Zobaczymy na Pianeta Amiga, co reprezentacja Acube powie o swoich planach.
[#22] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@sand, post #21

Generalnie, to ACube nie jest tu wyrocznią i trzeba jeszcze słuchać co Hyperion powie o ich propozycji sprzętowej, bo to oni zdecydują, czy będą OS4 portować. Oczywiście jest opcja, że się już wcześniej dogadali.
[#23] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems
Byc moze jest to cos powazniejszego niz port AOS4 na macamini jak to kiedys okreslil Hyperion.I skoro chca cos wiecej powiedziec na PianetaAmiga ,moze sie okazac ze jednak ma cos wspolnego z Amiga , fajnie by bylo :D
[#24] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@Hellena, post #23

Hyperion to chyba wiadomo, że coś z Amigą (a raczej AmigaOSem) wspólnego przedstawi (jeśli w ogóle). ACube niekoniecznie.
[#25] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@GumBoy, post #24

Oczywiscie ze niekoniecznie ,dlatego napisalem byc moze :D pozyjemy zobaczymy :)
[#26] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@Hellena, post #25

"Być może" napisałeś o Hyperionie i porcie OS4, a nie ACube. A tu akurat wątpliwości raczej nie ma, że jak coś pokażą to na pewno amigowego. Jak dla mnie to Hyperion na pewno, a ACube być może. Jeśli chodzi o produkty z Amigą związane.
[#27] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@GumBoy, post #26

A ja przed chwilą dostałem szatańskiego olsnienia , powiedzmy teoretycznie ze ten NAS + minipci grafika z audio ,bylo by tak malenkich rozmiarow ze bez problemu dalo by sie to upchnac z dyskiem 2,5 ,moze nawet razem z zasilaczem w obudowie ..A1200 :D
[#28] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@DRACOX, post #27

I byla by fajna A1200 z linuxem ;)
[#29] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@Drako^lM, post #28

* gdyby jakims cudem dali na to os4.x

a linux? linux nie jest zly ,sam od 6 lat mam pingwiny na kazdym z kompow jako jedyny system

Ostatnia edycja: 27.09.09 11:23:17
[#30] Re: Dwa nowe projekty ACube Systems

@DRACOX, post #29

MOS i OS4 to też linuksy.

Lubię fajny, energooszczędny sprzęt. Zawsze chciałem mieć router albo inny NAS z wyjściami A/V.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem