Komentowana treść: OWB 1.5 dla MorphOS-a
[#1] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Zainstalowane i nic nie wybuchło :)
Oczywiście brawo, Fab :)

Ostatnia edycja: 18.10.09 10:49:55
[#2] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@eastone, post #1

U mnie podobnie, OWB 1.5 działa a ja jeszcze żyję :)
[#3] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Czy to OWB to ta sama wersja, która jest w najnowszym MorphOSie? Czy też czymś się różnią? Bo nie wiem teraz, której wersji używać... ;)
[#4] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Adam_K, post #3

Jest to nowa wersja.
[#5] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Adam_K, post #3

W MorphOS 2.4 jest OWB 1.4. Ta jest oznaczona 1.5 więc raczej wątpliwości nie ma. :) Swoją drogą to szkoda, że się nie dogadali i to OWB nie wyszło razem z MOS 2.4. Chociaż... jakie to ma znaczenie. I tak pewie niedługo wyjdzie 2.5, który poprawi jakieś zauważone niedociągnięcia 2.4 związane z MacMini. MOS 2.4 jest pierwszą publiczną wersją więc na pewno coś tam wyszło i wyjdzie co można byłoby poprawić.

A co do przeglądarki. Ściągnąłem, zainstalowałem i... działa. Po prostu działa. :) Ech, jakie to szczęście, że OWB w takiej postaci wyszło i tak działa. Przecież gdyby nie OWB to MOSowcy byliby właściwie odcięci od sieci jak użytkownicy AmigiClassic. W tej chwili IBrowse, AWeb i Voyager nie nadają się do użytku nawet przy ogromnej dozie amigowej wyrozumiałości. Jest jeszcze Sputnik ale... wiadomo jak to z nim jest. Zatrzymał się wiele miesięcy temu i ruszyć nie chce.
[#6] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
W komentarzu zapomniałem dodać, że niestety nie rozwiązana została jeszcze obsługa gmaila. Wprawdzie gmail działa po włączeniu eksperymentalnych ciasteczek, ale wtedy np za każdą wizytą na ppa trzeba się logować. Inaczej, trzeba gmaila używać w standardowym trybie html.

[#7] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

Fakt nawet amigowy exec nie działa na ibrowsie jak należy
[#8] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

Nie dogadali? Po prostu Fab nie skończył tej wersji do zamknięcia ISO. Mamy zasadę, że na parę tygodni przed release nie można już wrzucać nowych features, aby uniknąć problemów i dać czas testerom na sprawdzenie wszystkiego. Lepiej tak niż wypuszczać niestabilny system.
[#9] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@MDW, post #5

Cieszę się w takim razie, że to nowa wersja - jeszcze poprzedniej nie zdążyłem zainstalować (tej razem z Mosem), a tu już kolejna! :) Za instalację nowego systemu mogę zabrać się dopiero dziś.

He, fajnie, że OWB dynamicznie się rozwija - bo jak zobaczyłem newsa o nowym systemie, to żartowałem sobie, że najlepiej rozwijającym się programem pod MorphOSa, jest... sam MorphOS ;)
No, ale Fab nie próżnuje! :)
[#10] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Adam_K, post #9

Trzeba Faba sklonować :D
[#11] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@pampers, post #6

A da się to sobie zrekompensować konfigurując klienta pocztowego na IMAP/SSL?
[#12] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Działa fajnie :)

Co do flasha to jeszcze trzeba poczekać .O czym mogli przekonać sie uczestnicy AmiParty :).
[#13] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
dziala spoko, ale bardzo wolno wczytuje obrazki i jeszcze nie przechodzi nawet acid2, widac nie wszystko jest jeszcze zintegrowane z silnikiem jak trzeba. na przewijaniu strony przymula, pamietam stare wersje owb na os4 tez tak przymulaly. zoom tez dziala bardzo wolno. fonty standardowo tez moglybyc lepsze bardziej czytelne tak jak jest w owb dla os4 czy najlepiej w safari.

Ostatnia edycja: 18.10.09 19:49:13
[#14] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Da sie juz zalogowac na konto w kb24.pl (Kredyt Bank)
[#15] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #12

Następnym razem postaram się wpaść :)
[#16] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Norbert, post #14

Bez Javy?

EDIT: Hmm. Głowę daję sobie obciąć, że kiedyś Java była do KB24 niezbędna. W każdym bądź razie cofam to co napisałem, nie jest :)

Ostatnia edycja: 19.10.09 00:46:29
[#17] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Podczas logowania się na różnych stronach mam komunikat: "Peer certificate cannot bo authenticated...." da się to jakoś obejść?
Używając OWB1.5 oraz IB2.4(demo) nie mogę się zalogować na PPA. Dzisiaj zainstalowałem MorphOSa2.4 na nowo i nie pomogło.
[#18] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Leon, post #17

test z OWB 1.5 OK
[#19] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Arbuz, post #7

Nie wiem jak wy ale na klasyku amiga NET dziala i z powodzeniem
mozna z niego w pewnym zakresie korzystac.Co OWB nie ma flasha a leciwy Ibrowse ma ,strona PPA dziala bardzo dobrze i szybko,loguje sie ok a poczte sprawdzam takze w gmail.A jak mam ochote skorzystac z np.z wikipedii czy enuta czy murator czy onetu to uzywam NetSurf for 68. ok, racja
[#20] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Leon, post #17

Leon: popróbuj odhaczyć experimental cookies jeżeli chodzi o problemy z logowaniem. Co do tego komunikatu, zaznacz w opcjach IGNORE WEBKIT SSL ERRORS
[#21] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@pampers, post #20

Standardowo experimental cookies są wyłączone nawet po ich załączeniu nie mogę się zalogować na PPA ale na hotmail już tak.
Tylko, że na hotmailu mogę tylko zobaczyć listę wiadomości ale żadnej wiadomości już nie mogę otworzyć tak jak to było na sputniku.

Próbowałem też zmieniać z OWB na IE7 czy operę ale bez skutku.
Prawdopodobnie muszę zainstalować javę i wtedy będzie działać OWB oraz IB2.4.
[#22] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a
Ta wersja dziala szybciej niz poprzednia pod mosem 145. Jednak nie kojarzê o co chodzi w ustawieniach - eksperymentalne ciasteczka i watkowanie sieci. I jescze jedno - wcodzac na onet mam "naglowek strony - potem kilometr wolnej przestrzeni - i dopiero reszta. Przedtem tego nie bylo...
[#23] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Leon, post #21

U mnie logowanie pod OWB1.5 na wszystkie strony (poza gmail, gdzie loguje i można czytać pocztę, ale wysłać się nie da... innych pocztowych nie sprawdzałem, bo mam konto tylko tam) działa bezproblemowo. Eksp. cookies nie sprawdzałem, ale pewnie jak w 1.4 dają poprawnie działające usługi gmail i konieczność ciągłego logowania na innych serwisach.
[#24] Re: OWB 1.5 dla MorphOS-a

@Pero, post #22

Z Onetem jest tak samo pod OWB na AmigaOS 4.x, a także w Konquerorze na Linuxie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem