Komentowana treść: Bluepaint 0.1
[#1] Re: Bluepaint 0.1
Całkiem fajnie działa, odczytuje odg. Niestety moja uboga znajomość języka niemieckiego skutecznie utrudnia dłuższą pracę z tym programem. :( W konfiguracji jest wybór języka ale chyba na obecną chwilę ta opcja nie działa.
[#2] Re: Bluepaint 0.1

@sand, post #1

Trzeba poczkać na nowszą wersje ;)
[#3] Re: Bluepaint 0.1
Domyślnie odpalił się w języku niemieckim (zaprzeczenie głównej zasadzie lokalizacji głoszonej już przez ś.p. Commodore). Krzyczał o jakieś przypisanie więc je zrobiłem do jego katalogu. Jakimś cudem dotarłem do konfiguracji i ustawiłem język "englisch" (pisowania z "ch" na końcu wzięta rodem z programu). Język się nie zmienił. Wyłączyłem program, włączyłem ponownie. Tym razem panele miały całkiem gustowne ikony. Jednak język nadal jest niemiecki. Czyli program dla mnie (i pewnie dla większości osób) jest nieużywalny. :) Poza tym obsługa tego zupełnie nie przypomina obsługi jakiegokolwiek programu do grafiki wektorowej. No i to menu dostępne tylko wtedy gdy jest zaznaczony jeden z paneli. Rety, czy ami-systemy kiedyś dorobią się okienek przy pomocy których będzie można robić panele zintegrowane z głównym oknem programu?

Nie rozumiem dlaczego niemieckie programy charakteryzują się specyficzną anty-estetyką wykonania. Od razu widać, że jest robiony przez Niemca. :) Paskudne rozłożenie opcji, nielogiczne, wszystko wbrew jakimkolwiek zasadom. No i język niemiecki jako domyślny. Takich typowo niemieckich programów na Aminecie jest kupa i zawsze z nich polewałem. :) Chlubnym wyjątkiem jest cały soft tworzony przez Haage&Partner. Wszystko co było tworzone pod ich szyldem jest godne naśladowania i zupełnie nie przypomina niemieckiego softu.

Ostatnia edycja: 18.10.09 18:15:25
[#4] Re: Bluepaint 0.1

@MDW, post #3

Bo w Haage&Partner pewnie tylko "kadra zarządzająca" jest/była niemiecka... ;)

Z innej beczki: do czego Bluepaintowi LhA?
[#5] Re: Bluepaint 0.1

@MDW, post #3

Polecam Ignition to moj ostatnio ( w czasach kryzysu) ulubiony
NIEMIECKI program- oczywiscie w jezyku naszego sasiada zza Odry.
[#6] Re: Bluepaint 0.1

@Jupiler, post #5

Skoro Niemcy mają takie zapędy to ja proponuję żeby polskie programy były robione tylko po polsku. :) Zobaczymy jak zareaguje środowisko jak wyjdzie DigiBoosterPro 3 tylko po polsku albo jedyny sensowny program do skanowania (rzookola) będzie gadał tylko po polsku. :)
Nie od dzisiaj obowiązuje jedynie słuszna zasada, że domyślnym językiem jest angielski, a każda inna lokalizacja to dodatek z którego ktoś sobie może korzystać albo nie.
[#7] Re: Bluepaint 0.1

@APC74, post #4

może żeby go rozpakować;)
[#8] Re: Bluepaint 0.1
Pomysł genialny. Kolejny mały kroczek w kierunku OpenOffice.
W temacie grafiki wektorowej mieliśmy (lub może nadal mamy) już jeden świetny projekt. Pamiętacie Steam Draw? Też chyba niemiecki projekt, ale wykonanie GUI (MUI bez wspomagaczy) i intuicyjność stała na o niebo lepszym poziomie.
[#9] Re: Bluepaint 0.1

@MDW, post #3

@ MDW
Rety, czy ami-systemy kiedyś dorobią się okienek przy pomocy których będzie można robić panele zintegrowane z głównym oknem programu?

Przecież są Toolbar.mcc i TheBar.mcc i większość programów, które potrzebują takich paneli, korzysta z tych właśnie klas.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem