Komentowana treść: Ćwierkanie z Amigi
[#1] Re: Ćwierkanie z Amigi
Ciekawy obrazek.
Troche dziwna ilosc pamieci w tym komputerze, ale byc moze w jakims emulatorze to możliwe. Normalna Amiga to chyba nie jest. (?)
[#2] Re: Ćwierkanie z Amigi

@XaVeR, post #1

Z kilometra widać że to (Win)UAE.Która Amisia miała 8MB Chipu ? :)
[#3] Re: Ćwierkanie z Amigi
Patrzyłem dłuższą chwilę na te okienka, bo nie mogłem uwierzyć, że to jest MUI. :) Tak ubogiego MUI nie widziałem od kilkunastu lat. Dopiero jak to zobaczyłem to zdałem sobie tak naprawdę sprawę jak bardzo MUI się zmienił w ostatnich latach.

A co do samego Twittera. Hmmmm... Jakiś taki dziwny. Okno duże a informacji jakoś się mało mieści. Chyba nie jest do końca przemyślany ten interface. Jest pole do wpisania Direct Message, a tak naprawdę nie wiem do kogo będzie to wysłane, bo nikt nie jest zaznaczony na liście. Druga sprawa to sama lista. Bardzo źle jest wykorzystane miejsce przez teksty pod avatarami. Ja takiego Twittera zawsze wyobrażałem sobie jak coś w stylu trochę większego okna z lista kontaktów AmiGG. Tweety mają max. 140 znaków i naprawdę dałoby się to bardzo ładnie upchnąć w mniejsze okienko.

Ale tak generalnie to cieszę się, że ktoś się wziął za klienta Twittera dla ami-systemów. Trochę szkoda byłoby gdyby coś takiego nie powstało, bo wszystko czego do tego potrzeba jest dostępne. Twitter udostępnił dobrze udokumentowane API, jest żywe forum developerów Twittera.

Ostatnia edycja: 21.10.09 08:51:47
[#4] Re: Ćwierkanie z Amigi

@MDW, post #3

Jest pole do wpisania Direct Message, a tak naprawdę nie wiem do kogo będzie to wysłane, bo nikt nie jest zaznaczony na liście.


Odbiorcę wpisuje się ręcznie w polu poniżej. A MUI jest ubogie bo jest w ogóle nie skonfigurowane. To jest gołe 3.8 zaraz po instalacji.
[#5] Re: Ćwierkanie z Amigi

@GumBoy, post #4

Odbiorcę wpisuje się ręcznie w polu poniżej.

No tak. Nie przyszło mi to do głowy (chociaż jest podpisane). :) Myślę, że autor powinien przed projektowaniem interfejsu zapoznać się z różnymi klientami Twittera dla różnych platform. Ostatnio trochę ich przerzuciłem i pooglądałem na Androidzie i iPhone/iPodTouch Niektóre z nich mają koszmarną obsługę, niektóre wręcz rewelacyjne rozwiązania. Naprawdę warto skorzystać z dorobku innych. :)

A MUI jest ubogie bo jest w ogóle nie skonfigurowane. To jest gołe 3.8 zaraz po instalacji.

Ja takiego MUI nie miałem nigdy. Nawet w 1994 roku miałem przynajmniej pseudo-3D suwaki. :) Przyznam się, że teraz mam prawie domyślną konfigurację MUI 4. :) Po prostu mi pasuje i nie sądzę żebym coś fajniejszego i gustowniejszego mógł zrobić.

Ostatnia edycja: 21.10.09 11:09:02
[#6] Re: Ćwierkanie z Amigi

@MDW, post #5

Ja takiego MUI nie miałem nigdy. Nawet w 1994 roku miałem przynajmniej pseudo-3D suwaki.


Ja też. Ale dopiero jak sobie ustawiłem. Domyślnie MUI 3.8 wygląda tak jak wygląda.
[#7] Re: Ćwierkanie z Amigi

@GumBoy, post #6

Możliwe, że gościowi "zginął" klucz do MUI 3.8 i nie może większości rzeczy ustawić. :)
[#8] Re: Ćwierkanie z Amigi

@MDW, post #7

Możliwe, że nigdy go nie miał.

A niezarejestrowane MUI mimo wszystko pozwala na o wiele ładniejszy wygląd. Może po prostu nie chce mu się jakoś specjalnie dopieszczać systemu (zwłaszcza pod UAE).
[#9] Re: Ćwierkanie z Amigi

@MDW, post #3

Dopiero jak to zobaczyłem to zdałem sobie tak naprawdę sprawę jak bardzo MUI się zmienił w ostatnich latach.

Eee tam, nie jest aż tak źle. MUI "nadal" jest konfigurowalne: klik, klik. :)

Ostatnia edycja: 21.10.09 14:53:22
[#10] Re: Ćwierkanie z Amigi

@waldiamiga, post #2

Sorki ale co wy z tym winuae tez mam tyle chipu i to jest super
sprawa sonar
[#11] Re: Ćwierkanie z Amigi

@Jupiler, post #10

Czy ktoś napisał, że to nie "super sprawa", albo że to coś złego? Nie, napisali tylko, że normalna Amiga to nie może być, bo tyle Chipu po prostu żaden model nie umożliwia (tyle "Other mem" zresztą też). Kropka.
[#12] Re: Ćwierkanie z Amigi

@recedent, post #11

to znowu ja : wlasnie troche szkoda bo troche wlasnie- mam jeszcze 7.936 KB wolnej Chip plusP96 i chyba nareszcie mozna szalec w necie .Pamietam dziwilo mnie i mialem watpliwo gdy pokazala sie 1200 2chip ale bez fastu .A wystarczylo dodac nawet 0,5 mb a maszyna stawala sie bodajze 2 razy szybsza fabrycznie .
ciepło
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem