Komentowana treść: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!
[#1] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!
AROS powinien zmienić nazwę na PolAROS
[#2] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@FOrest, post #1

A MOS na PolMOS
[#3] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@wali7, post #2

Ładniej brzmi PL-AROS, PL-MOS lub PL/AROS, PL/MOS (bynajmniej nie od Procedural Leanguage)
[#4] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@taurus, post #3

Polmos jakos kojarzy mi sie z pewnym monopolistą, nie zawsze pozytywnie
[#5] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@taurus, post #4

Zapewne o to Waliemu chodziło :)
[#6] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!
Miło zobaczyć GLExcess na amigowym systemie. To duży postęp! Teraz czekamy na GLQuake-a!
[#7] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@JaCoP, post #6

GLQuake na amigowym systemie to można zobaczyć od paru ładnych lat...
[#8] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Tu chodziło chyba bardziej o GLQuake na AROSa.
[#9] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Jak uważasz, czy jest możliwość, że z pracy Krzysztofa może skorzystać także w przyszłości MorphOS? Czy licencja APL nie jest tu przeszkodą? Czy MorphOS obsługuje sprzętowo 3D?

Ostatnia edycja: 22.10.09 12:44:22
[#10] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@FOrest, post #9

Jak uważasz, czy jest możliwość, że z pracy Krzysztofa może skorzystać także w przyszłości MorphOS?

Trudno powiedzieć. Póki co MorphOS ma najlepszy podsystem 3D spośród amisystemów. Jest dobrze zintegrowany z resztą systemu (Intuition ma pełną akcelerację 3D + efekty takie jak przezroczystość), ma wydajne sterowniki do dostępnego sprzętu... Nie wiem czy portowanie systemu o korzeniach linuksowych nie byłoby tu krokiem wstecz.

Czy MorphOS obsługuje sprzętowo 3D?

Oczywiście, aplikacje korzystają z 3D (poprzez tinygl.library) od paru lat (co najmniej od MorphOS-a 1.4, jeżeli nie wcześniej). Od wersji 2.0 ze sprzętowego 3D korzysta również sam system. Lista obsługiwanych kart i układów jest tutaj.
[#11] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Grzegorz Kraszewski, post #10

"ma wydajne sterowniki do dostępnego sprzętu..."

Bez przesady, zaraz Malin przyjdzie i Ci wszystko wytłumaczy ;).
[#12] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!
Zastanawiam się, czy jest możliwe uzyskanie sprzetowej akceleracji 3D na VMWare?
[#13] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!
dajcie ludzie cegle ! Nawet glupie 5 pln ...
[#14] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Korni, post #11

Najpierw musiałby konto założyć.
[#15] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@APC74, post #14

Malin posiada tu konto AFAIK.
[#16] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@GumBoy, post #15

Od tygodnia (z niewielkim okładem) chyba już nie. Przynajmniej nie jako "Malin".
[#17] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@APC74, post #16

A co się Malinowi stało? Zdołował się ogłoszonymi niedawno wynikami finansowymi Apple za ostatni kwartał? Okazały się dużo lepsze (kolejny rekord od 1985 roku) niż nawet Apple w najbardziej optymistycznych snach przewidywał (prawie 10 mld $ obrotu, 1.6 mld $ czystego zysku). W świetle 800 mln euro strat Nokii i prawie mln euro strat Sony Ericssona to faktycznie wygląda dołująco. No ale to jeszcze nie powód żeby się wynieść z PPA. :)

Ostatnia edycja: 22.10.09 21:24:56
[#18] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@FOrest, post #12

VMWare 7 mamieć dosć duze wsparcie dla 3D (DirectX 9 i OpenGL 2.0). To cyba najlepsza szansa na rozwój dla systemu AROS (właściwie dla każdego z amisystemów). Wystarczy ze raz napiszą sterowniki dla warstwy wirtualizacyjnej. O reszte sterów musi zadbać hypervisor. W obecnych czasach postępująca wirtualizacja umozliwiłaby odpalanie systemu na praktycznie dowolnym sprzecie.
[#19] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Dorrr, post #18

No to jest kolejny pomysł na Bounty: sterownik grafiki dla VMWare :)
[#20] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@MDW, post #17

Zgubiły mi się straty Sony Ericssona za ostatni kwartał (nie wpisałem, bo chciałem się upewnić). Wynoszą one prawie 200 mln euro. Coraz lepiej, bo dwa kwartały temu było chyba 360 mln euro. :)

A żeby nie było, że gadam nie na temat to powiem, że całkiem sympatycznie to 3D wygląda. Jestem może zboczony ale teraz AROS zyskał w moich oczach sporo (co nie znaczy, że wystarczająco dużo).
[#21] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@FOrest, post #1

Gdyby do tego był jeszcze w pełni zlokalizowany...Tylu rodaków "macza palce" w rozwoju systemu a przetłumaczony on jest nie więcej niż w 5%.Może ktoś się pokusi o pełniejszą lokalizacje?

Ps.Kiedyś sam próbowałem działać w tym temacie, lecz moja znajomość angielskiego jest zbyt słaba by z tego wyszło coś sensownego.
[#22] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@MDW, post #20

a ile to by musiało być, żeby było wystarczająco dużo i co by się wtedy wydarzyło?? ;)
[#23] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@piteq, post #21

System był prawie cały zlokalizowany (Camelek) ale co się stało z tą pracą nie mam pojęcia. Może faktycznie trzeba przyjąć, że tej pracy nie ma i zakasać rękawy?
[#24] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@MDW, post #17

Młody jeszcze jest, przejdzie mu ;)

Apropos Arosa to naprawdę fajnie się rozwija i w dodatku bardzo dynamicznie. Cieszy to bardzo :)
[#25] Re: AROS ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji 3D!

@Sir_Lucas, post #24

A propos rozwoju - wlasnie wyszla nowa wersja OWB :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem