Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za październik
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Nareszcie! Rz... się chce, jak się czyta co miesiąc to zestawienie - tak, jakby na Ami były tylko kilka gier na krzyż i nic więcej!
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@DiloN, post #1

Tez sie ciesze ze zmian. Sam dolozylem swoja cegielkie nie glosujac na wiekszosc oklepanych tytulow, tylko wlasnie na tytuly znakomite a troche olewane i niedoceniane najwyrazniej.

Tiltowi bezapelacyjnie nalezy sie pierwsza dziesiatka tak samo jak Capital Punishment.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #2

Capital Punishment mimo swojej doskonalosci, wiele mozna bylo zarzucic tej grze, przede wszystkim ilosc wojownikow.
Slamtilt, tu truudno sie do czegokolwiek przyczepic... Moze tylko do tego ze nie wyszedl na CD32
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #2

Ja rowniez sie zmotywowalem i glosowalem ;)
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Hellena, post #4

SLAM TILT przebil wszystko i prawidlowo !!!
jedna z lepszych gier na A1200 (dla porownania Slam Tilt na PII266mhz ..chodzi zabka przy duzej liczbie kulek ..a na golej 020/14 Mhz ..plynnie jak diabli :P)

..nie wiem jak oni to zrobili OK OK OK OK
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #2

Ja już od dawna nawołuję do olania tandetnych "settlersów", które absolutnie nie zasługują na to, aby zajmować stale pierwsze miejsce.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #6

Dokładnie Mailman... TANDETNYCH. Przecież w to g...o nie da się sensownie grać.
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #6

@mailman
@Deftronic/...

Zakon Settlersomaniaków już wysłał do was swoje bojówki. Jeżeli zauważycie pod swoimi oknami płonące stosy i krzyże, i ludzi ubranych jak błękitny Ku Klux Klan - to będziemy my...
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Deftronic/..., post #7

A ja tam bardzo lubiłem grać w Settlers. Superfrog - to jest dla mnie przereklamowany cukierkowy hicior dla małych dziewczynek
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@skipp, post #9

Settlers jest dla mnie wspaniałą grą, można grać w nią godzinami bez znudzenia. Cukierkową grą dosłownie jest dla mnie Zool i Zool 2 (promowany przez Choopa Chups), zaś Superfrog jest bardzo fajną grą również dla chłopców :) W Slam Tilta grałem rzadko, ale seria Pinballi DI jest nie do zapomnienia. Dune 2 to za to klasyka, tego klimatu nie da się powtórzyć. Cannon Fodder ma zaje*isty gameplay, a Another World super animację. Civilization nie skomentuję bo nie grałem.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Minniat, post #10

Settlers sredniawa, w pewnym momencie zawsze tracilo sie panowanie nad krolestwem, za duzy miszmasz, ale to taki szkopul tej gry. Z settlersowatych polecam Tropico 3 na winde ;) wlasnie przeszedlem ostatnia misje, niesamowicie przyjemna giera w realiach bananowej republiki karaibskiej z czasow zimnej wojny! Re-wel-ka! A na amige pewnie rowny staz niepodzielnie 3 tytuly civilization, civilization2 na shapeshifterze i SWOS. W mniejszej czesci menadzery pilkarskie ktorych nazw nie pamietam Premier Managery pewnie, no i nasz polski produkt na CD z genialnymi samplami z polskich komendii wplecionymi w rozgrywki pilkarskie (niesamowita sprawa ;) ) PSV Manager, no i Dune, o i pozniej sporo pykania w Napalm (ha chyba nawet ze 3 lata temu podlaczylem sprzeta i to przeszedlem znow). Bardzo dobra giera nawet jak na dzisiejsze standardy, poziom starcrafta imo.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Co do Settlersów wcale nie uwazam, ze jest zla gra. Gdybym mial robic ranking wszechczasow z pewnoscia znalazla by sie w pierwszej dwudziestce.

Do dzisiaj pamietam jak gralismy z kumplem na podzielonym ekranie od wieczora do bialego rana. Po Settlersach kolejna gra podobnego typu, ktora przypomniala nam tamte czasy byla dopiero ktoras z PCtowych odslon Heroes of Might and Magic.

Chodzi po prostu o to, ze bylo i jest wiele innych, wspanialych, przelomowych, grywalnych gier na Amige, ktore blakaja sie czesto na liscie gdzies w ogonach, albo w ogole ich nie ma.

Pamietam, ze taki Jestsrike byl mocno zjechany przez owczesna prase w wersji na dyskietki, ale w wersji na CD32 byl fenomenalny. Kazdy samolot (ktorych bylo naprawde olbrzymie bogactwo) zachowywal sie inaczej. Cala masa roznego uzbrojenia, swietne misje, muzyka swietnie budujaca klimat i umilajaca granie itd. itd.

To samo Super Stardust (odswiezony ostatnio na PS3). Project-X, Alien Breed Tower Assault, Flashback ze swietna animacja, szczegolowa i kolorowa grafika, czy ze starszych, pierwsza, przelomowa The Beast.

Bylo tego naprawde sporo i nie ujmujac nic 10 tytulom niezmiennie okupujacym pierwsza dziesiatke w liscie, to brakuje po prostu pewnej rotacji. Nie ma sie jednak co czarowac. Stagnacja zwiazana jest glownie z tego wzgledu, ze malo osob glosuje, a wiele gier, czy tez tytulow czesto wylatuje nam z pamieci z powodu uplywu czasu.
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #12

generalnie jest to jeden wielki worek .. wrzuca sie i Commando z 1987 r .. i Quake III ...
fajnie by bylo zrobic jedno glosowanie
Amiga OCS - 1985- 1990
Amiga ECS - 1991- 1994
Amiga AGA - 1994- 1997
Amiga RTG/PPC -1998 - 2000
AmigaOS4/Morphos - 2001 -2010

ale za duzy misza masz by sie zrobil..wiekszosc glosujacych ma A500 .. z tego wzgledu tytuly OCS wygrywaja
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@pawelini, post #11

zawsze grałem z bratem na maksymalnej planszy na dzielonym ekranie i nigdy nie traciłem kontroli nad królestwem.
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za październik
Tak sobie jeszcze zerknalem na te liste i mnie natchnelo.
Superskidmarks... nie ma, a przeciez to byla naprawde przelomowa i wciagajaca gra. Renderowane 3D autka i masa swietnej zabawy.
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #15

emm Skidmarks bylo przelomowe, Superskidmarks to byl sequell:)
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Count Grishnak, post #16

Nie, no wszystko sie zgadza. Po prostu uzywam tytulow funkcjonujacych glownie na CD32 :) Do dzisiaj pamietam jak przeszedlem w bezczelnosci samego siebie i przywiozlem CD32 na kompanie. Mialem sluzbe podoficera kompanii i przy stoliku po 15:30 robilo sie jak w kasynie, albo w Pubie. Wszyscy zagrywali sie wlasnie w Superskidmarksa :)
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #17

A ja mialem cdtv wiec o superskidmarks w tamtym czasie moglem zapomniec, wiec zagrywalem sie w skidmarks:)
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@HOŁDYS, post #13

No, ciekawy pomysl.
Mogloby z tego wyjsc interesujace zestawienie,.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #17

Nie no, jeszcze nie slyszalem zeby Amiga sluzyla w polskiej Armii ;)
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@reactor, post #20

A jakze! Spelniala role wyspecjalizowanego urzadzenia, stymulujacego refleks i dobre morale u zolnierza ;)

Ostatnia edycja: 04.11.09 13:02:08
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@mailman, post #6

Naskarżyłem. Zaraz tu będzie.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #21

W 2001 roku pracowałem w sztabie w Żaganiu na Amigach i szkoliłem głównie obsługi programów.
Pamiętam, że w tym czasie kupiłem sobie od jednego kapitana z 2 batalionu czołgistów rozszerzoną A1200.
Obudowa była trochę poprzypalana papierosami dzięki temu udało mi się zbić dobrze cenę.
W tym czasie miałem dostęp do wszystkich dokumentów odnośnie zarobków oficerów, stanu jednostek,
braków sprzętu itd. tysiące dokumentów w WW :).
Wsumie jest co wspominać.
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Leon, post #23

O tak. Okres sluzby wojskowej ma to do siebie, ze jest co wspominac. Niestety nie wszystkie wspomnienia pasuja do profilu tego forum
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@Duracel, post #24

Nie byłem ani w wojsku ani nie grałem z Settlersów. Jedno wiem - Slam Tilt jest jedną z lepszych amigowych gier - jeśli nie najlepszą. A ludzie faktycznie słabą pamięć mają. Theatre of death to już wszyscy zapomnieli.
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za październik

@MisOr, post #25

Jedno wiem - Slam Tilt jest jedną z lepszych amigowych gier - jeśli nie najlepszą.


Dlategoz sam na niego glosowalem :)

Co do okreslen "najlepsza gra", to przynajmniej ja, nie jestem w stanie wymienic jednej najlepszej gry na Amige. Moglbym sprobowac takich okreslen, ale tylko w sytuacji podzialu na kategorie.

Dajmy na to:

Najlepsza strzelanina "horyzontalna":
Project-X

Najlepsza strzelanina "vertykalna":
Banshee

Najlepszy amigowy "RTS":
Cannon Fooder ex equo z Syndicate.

Najlepsza pilka nozna:
SWOS

Najlepsza bijatyka (tu mam pewien problem):
Street Fighter II ex equo z Mortal Combat i Capital Punishment

Najlepsza platformówka:
Super Frog (chociaz bylo tego tez mase, a Super Frog jest pamietany chyba tak dobrze glownie ze wzgledu na kolorowa grafike i fajna animacje zaby)

Najlepsze wyscigi (widok od tylu... tu tez spore bogactwo, ale):
Crazy Cars

Najlepsza strategia (no coz... :)
Settlers, TB Risk.

Najlepszy Manager pilkarski:
The Manager

Najlepszy pinball:
Slam Tilt

Najlepsze Demo ;):
Phenomena Enigma

itd. itd.

...niektore gry byly na tyle zlozone, ze tych kategorii musiala by byc masa :)
Np. taki fenomenalny Alien Breed Tower Assault, Jet Strike, Super Stardust

Ostatnia edycja: 06.11.09 07:33:21

Ostatnia edycja: 06.11.09 07:34:54
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem