Komentowana treść: Bounty na DOpusa
[#1] Re: Bounty na DOpusa
głupota, lepiej zrobić bounty na polepszenie wanderera
[#2] Re: Bounty na DOpusa

@rzookol, post #1

Bo to chyba takie nieamigowe mieć pulpit systemowy nadający się do wygodnego przeprowadzania operacji na plikach (vide nieamigowy Ambient), bez starego Opusa czy Magellana ani rusz.

*wypowiedź ma charakter ironiczny, ale nie chodzi mi o wszczynanie jakiegoś flamewaru. To po prostu moje spostrzeżenie dot. preferencji sporej części amigowej społeczności (której to preferencji nie podzielam).
[#3] Re: Bounty na DOpusa

@wali7, post #2

DOpus4 mimo, że jest dwupanelowcem jest wygodny, można spokojnie używać jako jedynego menedżera plików. Do Magellana nigdy nie przywykłem, ale to może ze względu na Ambienta. Wanderer w obecnej formie jest kompletnie nieużywalny, nie ma widocznie śmiałków aby popychać go do przodu :).
[#4] Re: Bounty na DOpusa
Ja w kwestii formalnej - czy ktoś przeczytał jak treść newsa brzmi po polsku? Bo jak dla mnie, to ona jest po 'polskiema'.
[#5] Re: Bounty na DOpusa

@baderman, post #4

Czepiasz sie :) Zwykla literowka. Kazdemu sie zdarza.

P.S. Chyba chodzi o to zdanie: "Neil Cafferkey podjąć się wykonania tego zadania."
[#6] Re: Bounty na DOpusa

@rzookol, post #1

Zgadzam się. To trochę tak jakby przed zakończeniem budowy domu rozpisać przetarg na brygadę remontową. :) Przecież sto razy lepiej się zabrać za tego ich Wanderera niż przerabiać starego dziada, który zupełnie nie przystaje do nowych czasów. AROS stara się być bardzo amigowy skoro planuje mieć nieużywalny desktop. :)
[#7] Re: Bounty na DOpusa

@MDW, post #6

A otwarte źródła Ambienta aż się proszą o port...
[#8] Re: Bounty na DOpusa

@FOrest, post #7

Przedtem trzebaby połowę Zune przepisać porządnie .
[#9] Re: Bounty na DOpusa

@Grzegorz Kraszewski, post #8

ale mozna powyciągać część kodu, przeglądarke do obrazków, wyszukiwarke, kod jest prosty i zrozumiały (i mówię to jako osoba która na kod ambienta tylko patrzy i nie jest z tworzeniem ambienta związana)
[#10] Re: Bounty na DOpusa

@MDW, post #6

MDW, a ja nadal używam dwupanelowców, co więcej, wygodnie mi z tym. Na klasycznej Ami Opusa, na blaszaku Totala. I bardzo chętnie zobaczyłbym kontynuację Opusa4. 5.5 już nie trawiłem, dla mnuie to był chory pomysł. Magellana wolałem w ogóle nie ruszać. Kontynuacja Opusa 4 to jest to OK
[#11] Re: Bounty na DOpusa

@OSH, post #10

Też rulezowałem swego czasu dwupanelowcami (FileMaster 2.2 rządził), ale w końcu kolega nieco przymusowo wręcz pokazał mi Magellana i polecił próbną instalację na kilka dni. Od tej pory przestałem uważać dwuokienkowce za wygodne. Magellan tak mi się spodobał, że zakupiłem legalną wersję. Przesiadka na Ambienta była już tylko naturalnym krokiem do przodu. Ambient jest dla mnie tak wygodny, że robię nim porządki nawet na partycji z AmigaOS 4, bo tam mam tylko nieużywalny Workbench i przerażający interfejsem AmiDisk (no, mogę jeszcze z shella i często właśnie ten wariant wybieram, jeżeli skala działań z plikami nie jest duża).
[#12] Re: Bounty na DOpusa

@MDW, post #6

Przecież sto razy lepiej się zabrać za tego ich Wanderera niż przerabiać starego dziada, który zupełnie nie przystaje do nowych czasów. AROS stara się być bardzo amigowy skoro planuje mieć nieużywalny desktop.


AROS sie stara? Przeciez to nie AROS-Team inicjuje bounty. Ktos akurat mial ochote na DOpus-a 4.x i wylozyl kase. Rownie dobrze moglibyscie mowic, ze team AmigaOS chce portowac na x86, bo przeciez na forach tyle gadania juz o tym bylo. Nawet bounty chcieli zalozyc...
[#13] Re: Bounty na DOpusa

@szuler, post #12

AROS-Team mogłby zatem wskazać jakiś kierunek, by owieczki lepiej lokowały swoje oszczędności ;)
Wracając do DOpusa to akurat nie do końca się zgadzam, że to taki zły pomysł. Istniejący port zachowuje się cokolwiek dziwnie w niektórych sytuacjach i fajnie będzie, gdy zostanie poprawiony.
Inna sprawa, że funkcjonalny pulpit to jedna z podstaw systemu i jest to wyraźnie pięta achillesowa AROS-a. W tej sprawie jakaś inicjatywa AROS-Teamu wydaje się konieczna i pilna.
Jeśli zaimplementowanie fragmentów kodu Ambienta (mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o licencję Ambienta) jest możliwe w Wandererze to naprawdę dziwię się, że nikt tego nie robi...
[#14] Re: Bounty na DOpusa

@FOrest, post #13

Jeśli zaimplementowanie fragmentów kodu Ambienta (mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o licencję Ambienta)


Licencje APL i GPL nie sa ze soba kompatybilne (inna sprawa, ze prawie zadna licencja nie jest kompatybilna z GPL-em). Tak wiec zaimplementowanie w Wandererze fragmentow kodu Ambienta jest niemozliwe.
[#15] Re: Bounty na DOpusa

@szuler, post #14

Zatem? Czy jest jakaś inna wizja rozwoju pulpitu AROS-a?
[#16] Re: Bounty na DOpusa

@szuler, post #14

No chyba że od autorów dostaniesz inną licencję na poszczególne fragmenty kodu..
[#17] Re: Bounty na DOpusa

@MaaG^dA, post #16

To wskazuje wyraźny kierunek. Trzeba zacząć od pełnego dogadania się z autorami Ambienta. Kto chętny?
[#18] Re: Bounty na DOpusa

@MaaG^dA, post #16

A może ktoś inny napisałby jakiś ciekawy desktop-manager dla AROSa? Znasz może kogoś kto ma już jakieś doświadczenie na tym polu? :D :)

A tak na serio to mam nadzieję, że nie przyjdzie Ci to do głowy. Osobiście wolę żebyś tracił czas pisząc coś dla MorphOS-a. :)
[#19] Re: Bounty na DOpusa

@MDW, post #18

Pytanie tylko, czy wystarczy sił by napisać coś tak dobrego, by "przeskoczyło" Ambienta, bo w przeciwnym razie nikt tego nie będzie uzywał... W konkurencji z Wandererem ten "przeskok" wydaje się dużo bardziej realny i dużo większy wzbudziłby entuzjazm :)
A może po prostu pisać w uniwersalnym kodzie? Wiem, wiem, zaraz ktoś tu napisze o niedoskonałościach Zune...
[#20] Re: Bounty na DOpusa

@FOrest, post #19

O tych niedoskonałościach nie warto pisać, bo pisanie o nich nic nie zmienia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem