Komentowana treść: Łatka na DrawStudio
[#1] Re: Łatka na DrawStudio
interesujące. Wystarczył praktycznie jeden post na MorphZone, żeby Piru przygotował rzeczoną łatkę. Niech no tylko znajdę na tyle czasu, żeby dokładnie zbadać co bruździ Personal Paintowi w tej durnej palecie i narzędziach typu freehand...
[#2] Re: Łatka na DrawStudio
To naprawdę działa. Kiedyś uwielbiałem ten program. Nasiedziałem się rysując na nim różne rzeczy na uczelnię. Wszystkie rysunki techniczne do pracy dyplomowej na nim robiłem udając, że to CAD. :) Drukowałem też na Amidze (TurboPrint) i sklejałem kartki. Idealnie wszystko pasowało. Byłem w stanie odwrócić kartkę i dodrukowując brakującą ramkę (atramentówka z jednej strony robiła większy margines) trafić idealnie w siebie dwie linie o grubości 0.3 mm. :) Nigdy potem nie uzyskałem takiej dokładności na żadnej taniej drukarce pod Windows i MacOS.

Jak na warunki amigowe (i 1997 rok) DrawStudio był naprawdę świetnym kawałem softu. Gdyby go tak trochę odświeżyć to i dzisiaj byłby bardzo fajny i wygodny program. Nic lepszego by nie trzeba było w dziedzinie grafiki wektorowej. Ale jednak ktoś musiałby dotknąć trochę kod. Pamiętam, że coś tam jest nie tak z exportem obrazka do bitmapy przy włączonym największym antialiasingu. Zawsze brakowało RAMu (miałem wtedy w Amidze 64MB RAM).

Ostatnia edycja: 24.11.09 16:09:10
[#3] Re: Łatka na DrawStudio

@MDW, post #2

Wszystkie rysunki techniczne do pracy dyplomowej na nim robiłem udając, że to CAD.

No coś ty, MaxonCAD-a nie miałeś? Zarąbisty program do wszelakich rysunków technicznych był...
[#4] Re: Łatka na DrawStudio

@Grzegorz Kraszewski, post #3

No jakoś nigdy nie nauczyłem się amigowych CADów. Bardzo podobał mi się Cycas ale zawsze znalazłem jakieś głupie ograniczenie przez które wolałem jednak rysować w programie do wektorówki. Nie ma się co oszukiwać - te moje rysunki techniczne nie były w 100% zgodne ze sztuką rysunku technicznego. :) No i w związku z tym często trzeba było coś narysować trochę inaczej, niezgodnie z zasadami rysunku technicznego. Dla mnie DrawStudio był po prostu zamiennikiem kartki papieru i ołówka. Miałem copy/paste, mogłem przesuwać, kasować, zmieniać co mi się podobało. Kartka papieru i ołówek/tusz nie miały żadnych szans. :) Ale przynam się, że zawsze miałem ochotę trochę poCADować na Amidze. Nigdy się to nie spełniło.
[#5] Re: Łatka na DrawStudio
...w kolejnej wersji systemu oznaczonej numerem 2.5

Dziękujemy za oficjalną zapowiedź kolejnej wersji MorphOS-a. :D Ta część newsa jest chyba nawet ważniejsza od reszty tekstu. :)
[#6] Re: Łatka na DrawStudio

@MDW, post #4

Cycas był mimo wszystko przykry. MaxonCAD był niesamowicie intuicyjny, zrobiłem w nim masę rysunków technicznych mechanicznych, oraz schematów elektrycznych. Pamiętam, że na uczelni "uczono nas" AutoCAD-a 9, w porównaniu z Maxonem to był wczesny neolit...
[#7] Re: Łatka na DrawStudio
A ja mam wciąż nadzieję, że SteamDraw ruszy kiedyś po zastoju...
[#8] Re: Łatka na DrawStudio

@R-Tea, post #7

A ja mam nadzieję, że SteamDraw pozostanie wiechliwą ciekawostką, a jakaś dobra dusza portnie Inkscape'a (może gdy Kronos (zresztą chyba autor SteamDrawa) ukończy wrapper GTK-MUI będzie łatwiej?)
[#9] Re: Łatka na DrawStudio

@MDW, post #4

To się pochwalę (a co?!) do dzisiaj używam Draw Studio do celow zarobkowych. Narysowałem w nim kilka planów ewakuacyjnych dla szkół (to takie coś co musi wisieć na na każdym piętrze budynku użyteczności publicznej). Sprawdziełem kilka programów na PC takich raczej prostych i żaden nie przypađł mi do gustu jakoś w DS rysuje mi się najlepiej.
[#10] Re: Łatka na DrawStudio

@TomK, post #9

Brawo! Fajnie się dowiedzieć, że ktoś nawet dzisiaj robi coś "normalnego" przy pomocy amigowego softu. Coraz trudniej trafić na taki przypadek. Zawsze mnie kręciło wykorzystywanie Amigi do zwykłych celów pomimo tego, że Amiga to przecież tylko/aż hobby o prawie zerowej wartości użytkowej.
[#11] Re: Łatka na DrawStudio

@TomK, post #9

i dziala na os4 ?
[#12] Re: Łatka na DrawStudio

@rzookol, post #11

DrawStudio działa właściwie bez problemów. Jedynym problemem jest to że nie odświeża projektu gdy złapiemy za belkę i przewiniemy, zawartość okna trzeba przewijać strzałeczkami. Używałem i używam go na OS4.0 i na OS4.1 na AOne. Naprawdę więcej wiary w OS 4.x te brednie o braku zgodności z OS 3.x są mocno przesadzone.
[#13] Re: Łatka na DrawStudio

@TomK, post #12

To ja zapytam o Personal Painta. Działa pod OS4 bez problemów? Bo na MorphOSie doprowadza mnie paroma drobiazgami do szaleństwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem