Komentowana treść: ClipDown 2.5
[#1] Re: ClipDown 2.5
sorry, bo nie rozumiem, czy to oznacza, że flagowa przeglądarka dla os4 nie potrafi zrobić tak podstawowej rzeczy jak sciągniecie pliku na dysk ?
[#2] Re: ClipDown 2.5

@rzookol, post #1

Sciagnac potrafi, ale nie ma paska postepu i kontroli nad tym, czy sciaganie nie zostalo przez cos przerwane. Nie odpalalem najnowszego OWB na MOSie. A jak jest z takim paskiem postepu, a raczej downloadmanagerem na MOSie?
[#3] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #2

raczej tak jak na ibrowsie czyli tak jak powinno być (plus do kazdego pliku jest wskaznik postępu), dodatkowo jak klikniesz na zapisany plik na liście to ci sie otworzy, dociąganie plików też działa

http://fabportnawak.free.fr/owb/owb-morphos.png
[#4] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #2

Czyli żeby to zrobić tak jak w każdym normalnym browserze potrzeba trzech programów?
[#5] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #4

Narazie tak. Ja zreszta malo uzywam OWB, bo na AOS4, do amigowych stron wystarcza mi IBrowse, wiec dla mnie to nie jest problem. Malo uzywam OWB, bo tuz obok mam dostep do Opery i Firefoxa.
[#6] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #4

A kto powiedział że OWB to normalny browser? Dlatego powstaje Timberwolf. Trzech programów? Skąd wziął Ci się trzeci?
[#7] Re: ClipDown 2.5

@TomK, post #6

A czy ja napisałem, że OWB to normalny browser?

OWB, ClipDown i WGet to trzy programy, czy dwa?
[#8] Re: ClipDown 2.5

@TomK, post #6

Timberwolf

Juz tyle popisalem na ten temat. Juz nawet nie chce sprawdzac, czy dobrze, czy zle. Ale ten Timerwolf kojarzy mi sie z rokiem okolo 98/99 i reklamami PPC dla Ami. Ze PPC dogania pecety, a pozniej jeszcze nabiera predkości.
Jakiej? Przestarzalej? Czy ten Timber bedzie automatycznie obslugiwal Jave, Flash itd? Nie?
Tak, czy nie?

Timber Wilk. Albo i szary jakis.:P Dla ostatnich Amigowcow przy pecetach z G4, oraz dla ostatnich trolli, ktorzy tylko jedza "papke", ale i tak Amig nie uzywaja.

Weźta sie lepiej za OWB i komponenty, z ta babrdzo dobra przegladarka wspolpracujace. Tzw. Pluginy. ;)
[#9] Re: ClipDown 2.5

@TomK, post #6

Jedno zasadnicze pytanie.

Czy Timberwolf bedzie juz na starcie korzystal z Java, Flash i paru nowych ciekawostek?

Bo nawet OWB (nawet na AOS4, gdyz jest niedopracowany), niczym nie rozni (?) sie juz ogolnie od Opery i FireFoxa.


Jezeli Timber wyskoczy bez Flasha i Javy, to biada mu. Śmiech na sali.
[#10] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #8

są do kupienia pecety z G4 ?
[#11] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #8

Pecety z G4? Po raz kolejny czytam w Twoim poście o pecetach z PPC. Kiedy pecety z x86 na PPC przeszły? I gdzie mogę o tym poczytać? Chciałbym luki w mojej znajomości historii uzupełnić.
[#12] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #11

To tylko Drozdomowa, czyli standardowa prowokacja nowara. A Wy tak łatwo daliście się złapać...
[#13] Re: ClipDown 2.5

@recedent, post #12

Myślisz, że odpisałem mu zupełnie nieświadom tego co napisałeś?
[#14] Re: ClipDown 2.5

@recedent, post #12

wolę to traktować jako zwykły brak wiedzy :)
[#15] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #13

No to nie rozumiem - karmisz trolla i zaczynasz potencjalny flame?
[#16] Re: ClipDown 2.5

@recedent, post #15

Nie. Zaginam go.
[#17] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #16

Nie. Zaginam go.

Problem tylko w tym, ze ja z nikim nie rywalizuje i potrafie przyznac sie do niewiedzy/wpadek. ;)

Dlatego juz na starcie, kiepskim jestem trollem, ale staram sie. :P
[#18] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #17

Problem tylko w tym, ze ja z nikim nie rywalizuje


A napisałem, że rywalizujesz?

potrafie przyznac sie do niewiedzy/wpadek.


W takim razie czekam na rozwinięcie tezy o pecetach z G4.
[#19] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #18

GumBoy, może przenieś się z tymi złośliwościami i trollowaniem na jakieś forum o konsolach. Tam znajdziesz godnych siebie przeciwników, a tu sobie wszyscy odpoczną od tej bezproduktywnej pisaniny.
[#20] Re: ClipDown 2.5

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Bezproduktywnej? Drozdowej bezproduktywności na temat pecetów z G4 się nie czepiłeś?
[#21] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #20

Drozdowej bezproduktywności na temat pecetów z G4 się nie czepiłeś?

Bo i tak kazdy wie, ze nie podoba mi sie droga tych Wielkich Amigowcow, ktorzy teraz posilkuja sie maszynami pecetopodobnymi z G4. MOSowi mozna to wybaczyc. Idzie swoja droga.
Ale z czym zostali wierni fani prawdziwej amigowosci? Napewno nie z Amiga. Tylko wlasnie z pecetami z G4. Tym samym, sam AOS4 ucieka od samego amigowania.
To jest jakis totalny balagan. Jak zreszta, wtedy gdy upadaja mrzonki i glupie nadzieje ;)

Dodane: Ale aby nie bylo nie na temat. Jak wiadomo AOS4-osowy OWB, ma dosc znaczne problemy ze sciaganiem plikow. Wlasnie dlatego powstal program ktorego nazwe mozna odczytac z topiku. A jezeli mowa o przegladarkach, to ja przy okazji nie moglem pominac sprawy Timberwolfa. Z mojego punktu widzenia, to absurd. Ten caly Timberwolf...a lata leca. Mamy nowe standardy. Ktore nalezy w nie zaopatrzac OWB, a nie przegladarke ktora i tak bedzie przestarzala...wtedy gdy powstanie. Bo nie powstanie za rok, tylko pozniej...dla malej rzeszy uzytkownikow. Świetnie :(

Dodane2: Caly ten Timberwolf, to tylko zwykly marketing, przyspieszony tym, ze ktos wpadl na pomysl i nie kontynuuje IBrowse i innych mrzonek, tylko jednak zajal sie OWB.
Nie do konca jest tak, ale cos w tym jest.


Ostatnia edycja: 06.12.09 02:03:56
[#22] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #21

Wlasnie ludzie zwiazani z OWB, powinni dzialac wlasnie na zasadzie FireFoxa (choc paradoskalnie z nim powiazanego, komercyjnego Timberwolfa) i wymieniac sie swoja praca na AOS4/MOS/AROS/itp. Na zasadzie normalnosci, a nie w stylu InternetExplorera.

Ale co tam bede prawil. Jestem zawiedziony. Tym wszystkim. Grunt ze jeszcze klasyk sie jakos trzyma. Jedyna prawdziwa iluzja. Bo tzw. przyszlosc Amigi i tak zakonczy sie na integracji z Linuxem. I prawidlowo. :P ;)
[#23] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #21

No dobra pokarmię sobie Trolla. Kompletnie Cię nie rozumiem. Jak chodzi o Sytemy to fajnie że jest konkurencja (AOS i MOS) a jak chodzi o przeglądarki to już musi być jednomyślność? Tak?
Dalej z punktu widzenia AOS4.x OWB tak naprawdę stoi w miejscu gościu dopieszcza silnik ale tak naprawdę nie robi nic z resztą (gui, wtyczki itp) i wcale się mu nie dziwię o czym dalej. A właśnie niedawno podobno dodał obsługę wtyczek. Jak widzisz konkurencja się przydaje.
Co do IBrowsa zdajesz sobie sprawę jak bardzo zmieniły się języki programowania stron WWW? Napisanie takiego silnika przeglądarki (a tak trzeba by było zrobić z IBrowse, po prostu napisać go od nowa) to nie jest praca dla jednej osoby. Dlatego może lepiej że zamiast wymyslać koło lepiej przeportowac jakiś istniejący silnik a może nawet całą przeglądarkę?
A tak wogóle to w swoim marudzeniu zapomniałeś o NetSurf który jak chodzi o GUI to jest sto lat przed OWB.
[#24] Re: ClipDown 2.5

@Andrzej Drozd, post #21

Bo i tak kazdy wie, ze nie podoba mi sie droga tych Wielkich Amigowcow,


I każdy widzi jaką niewiedzą w temacie dysponujesz i gdzie można wetknąć Twoje bajanie. Przez chwile pomyślałem, że czegoś się nauczyłeś i "pecety" zastąpione zostały przez "pecetopodobne maszyny", ale poczytałem dalej i zszedłem na ziemię.

Jak wiadomo AOS4-osowy OWB, ma dosc znaczne problemy ze sciaganiem plikow.


A na poprawę się nie za nosi z tego co czytałem, bo owce wolą parcie na jakiegoś Gnasha w postaci plug-inu, który chodzi wolno i soją kompatybilnością nie powala, niż na porządnie zrobione pobieranie plików z pełnym zarządzaniem procesem.
[#25] Re: ClipDown 2.5

@GumBoy, post #24

Szkoda ze dopiero teraz widzisz to cale, moje bajanie. Ja juz dawno nie jestem na czasie. Odpadlem. Dawno temu. Po prostu, stara, niereformowalna Amiclassicowca.
Nie bawi mnie nowe amigowanie. A z drugiej strony nie mam gdzie sobie pojsc. W innych klanach jest jeszcze gorzej. Tutaj oprocz trolli (takich jak ja) oraz powracajacych nostalgikow, jednak jest duzo ludzi znajacych sie nie tylko na amigowaniu, ale takze na swiecie ogolnokomputerowym.
Lepiej w domu z dziurawym dachem, ale wlasnym, niz w apartamencie pierwszej klasy i na walizkach. :P
Ja tu jeszcze potrolluje. Żartowałem. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem