Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za listopad
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Another World jest prequelem Heart of Alien
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@rzookol, post #1

Another World nie powstał po Heart of the Alien. Jest pierwszą częścią, ale nie prequelem. Prequele powstają po pierwowzorze, jedynie ich akcja toczy się przed nim. A z Flashbackiem w zasadzie niewiele poza wydawcą ma wspólnego.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad
Dla mnie sa tylko trzy gry wszechczasow... ktore pewnie nigdy nie dotra (przynajmniej dwie z nich) do czolowki. Trzy gry, w ktore gram niemalze regularnie i nieprzerwanie od 16 lat:
- Pinball Dreams
- Pinball Fantasies
- Superfrog

...jak ten czas leci

Ostatnia edycja: 05.12.09 15:08:16
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@_arti, post #3

Nigdy nie rozumiałem i pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu Supefroga. Dziwne jednak, że taki hit się kontynuacji nie doczekał (chyba, że o czymś nie wiem).
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@GumBoy, post #4

Też nie rozumiem tego co ludzie widzą w SuperFrogu. Mnie ta gra zupełnie nie porywała i nie porywa. A co do kontynuacji to ktoś tam nawet zrobił kawał kontynuacji i starał się o prawa do tytułu ale podobno nie było szans - zabroniono mu kategorycznie użycia tej nazwy i postaci. Nawet nie wiem gdzie o tym słyszałem. Może nawet na forum PPA czytałem...
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@_arti, post #3

Jeżeli już o pinballach mówimy to raczej SlamTilt nie ma sobie równych. Jeżeli mamy się ograniczyć do OCS/ECS to już prędzej Pinball Illusions. To oczywiste, że każdy z kolejnych pinballi był lepszy od poprzednika więc nie wiem dlaczego wolisz pierwsze dwie gry z tej serii skoro są następne. :)

Dla mnie między innymi Benefactor, The Settlers i Another World są grami wszechczasów na wszystkie platformy...
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MDW, post #6

_arti - "gram niemalze regularnie i nieprzerwanie od 16 lat"

MDW - "...nie wiem dlaczego wolisz pierwsze dwie gry z tej serii skoro są następne."

@MDW: Z sentymentu chyba. Szesnaście lat, to chyba o czymś świadczy :)

Sorki _arti że się za Ciebie wypowiedziałem ;)

Ja jestem ciekaw czy Midnight Resistance wskoczy kiedykolwiek na podium...



[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@parallax, post #7

@MDW: Z sentymentu chyba. Szesnaście lat, to chyba o czymś świadczy

No chyba że tak. Rozumiem to doskonale. Ja też wolę na przykład "Road Race" z Atari XL/XE niż najnowszego "Need for Speed" na sensownym sprzęcie. :D

Ostatnia edycja: 05.12.09 17:01:32
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@parallax, post #7

Pewnie tak. Dosc dobrym powodem jest tez to, ze Superfroga moge bez problemu odpalic na DOSBoksie a oba pinballe mam na iPhonie ;)

[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MDW, post #6

Jeżeli mamy się ograniczyć do OCS/ECS to już prędzej Pinball Illusions.

Od kiedy na ECS jest dostępny Pinball Illusions?
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Leon, post #10

Od kiedy na ECS jest dostępny Pinball Illusions?

Od kiedy? Od nigdy. :) Faktycznie walnąłem gafę. Ale przynajmniej wiem, że ktoś czyta to co napisałem. ;)
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MDW, post #11

Za karę odmówisz modlitwę za pomyślność amigowców. :P
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MDW, post #5

Superfrog powstał dość późno - 1994.

Następna część która powstała by pewnie jakiś rok później, czy dwa nie odniosła by sukcesu. Postęp w dziedzinie gier był wtedy ogromny, chyba, że by powstał "Superftog 3D" coś a'la "Croc"
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@parallax, post #7

> Ja jestem ciekaw czy Midnight Resistance wskoczy kiedykolwiek na podium...

wersja Amigowa mimo iż niezła, to i tak jest tylko cieniem wersji arcade :P
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@rzookol, post #1

Another World - wczoraj odpalilem na rzutniku ...ehh naprawde gry mialy klimat i ta muza..

Jednak MDW mowil o pinballach .. Olof Gustafsson naprawde robil cuda wianki na 3-4 kanalach :P

co do super froga ...potrafi wprawic w euforie..ale potrafi doprowadzic do stanu gdzie cisne joyem w sciane do tej pory super kermita nie przeszedlem (zawsze zaczynam od poczatku - bez kodow) :P

@HUBEZ: Superfrog powstał dość późno - 1994.

mylisz sie pod koniec 1992 r ..a zostal wydany w 1993

Ostatnia edycja: 06.12.09 09:21:50

Ostatnia edycja: 06.12.09 09:26:43
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@Solo Kazuki, post #14

Może i graficznie jest troszkę słabsza, ale jeżeli chodzi o muzykę, to zdecydowanie wersja Amigowa jest lepsza.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@HOŁDYS, post #15

Polecam kawałek Pinball Fantasies z składanki Imortal 3 (druga płyta).
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@MDW, post #8

a ja np. wole buggy boy na C64 niz na Amige:)
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za listopad

@temp, post #18

a ja Rick Dangerus ,Last ninje 2 i Gianne Sister..
zgodnie z tym co napisane jest w bibli..

"..a wiec oddajcie cezarowi to co nalezy do cezara a Amidze to co nalezy do Amigi .."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem