Komentowana treść: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
[#1] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Ten gostek wystrzeliwuje pociski z miecza(?) - znaczy się strzela z niego.
[#2] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@APC74, post #1

Ta "gra" to porazka na calej lini. Na dodatek zwiekszy sie grono przeciwnikow AMOSa, bo backbone zostal ponoc napisany glownie w nim a w backbonie owa "gra".
Jeszcze bardziej niz ta "gra" przerazajaca jest liczba d...wlazow z EAB'a piszacych np. "I LOVE THIS GREAT GAME !"... zalosne.

W nowym, zblizajacym sie roku 2010, zycze wszystkim, jak najmniej takich "gier"
[#3] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
dajcie ludzie spokoj... :/
[#4] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Na screenach wyglada nawet niezle :D
[#5] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
http://www.amiworx.de/Games.html

Ambermoon Arcade
Requirements: ECS Amiga // 2 MB RAM // 68030 +

wolne żarty...
[#6] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@newguru, post #5

co wy tak marudzicie.. jak wam sie nie podoba zrobcie lepsza :)
[#7] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@newguru, post #5

"Requirements: ECS Amiga // 2 MB RAM // 68030 +"
No cóż, idziemy z postępem, a więc wymagania rosną :)
[#8] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@parallax, post #7

Po co robic takie gry, jak 100 razy lepsze sa we fleshu na gry.pl, czy wysagier.pl, albo mojegry.pl... ?!
[#9] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@wawul2, post #8

Po to ze te gry we fleszu nie chadzaja na ECS lub aga. Odemnie 5 za inwencje i wytrwalosc tworcow, 3- za wykonanie.
[#10] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@selur, post #2

Problem tkwi moim zdaniem nie w tym, że takie gry powstają, ale w tym, że informacja o ich istnieniu pojawia się jako news na PPA. Działa tu chyba zasada raka na bezrybiu - w amiświecie dzieje się niewiele, więc pisze się o czymkolwiek.
[#11] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@PopoCop, post #10

Moim zdaniem to nie jest żaden problem, że taki news się pojawił. Problem mielibyśmy wtedy, gdyby redakcja PPA (albo, co gorsza, poszczególni redaktorzy) zaczęła bawić się w sąd i wyrokować jaki program zasługuje na newsa a jaki nie. Zadaniem ekipy PPA jest dostarczanie informacji, a nie arbitralne decydowanie o ich ważności dla czytelników, tym bardziej, że dana informacja może mieć diametralnie inną wartość dla różnych odbiorców. Oczywiście, jeżeli gra jest cienka, czytelnicy mogą ją zjechać w komentarzach (co zresztą miało miejsce)...
[#12] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Zapewne nikt nie gral , a wszyscy sypia krytyka
[#13] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@Hellena, post #12

Ja grałem. Cienizna.
[#14] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Ja nie gralem ale dla mnie to profanacja ambermoona.za to powinien byc sad:P
[#15] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@AmiChris, post #14

Hmm... Z tego Ambermoona to "tylko" nazwa, parę skanów z instrukcji i zalążek fabuły. Reszta to copy&paste z Golden Axe III. Ale może i faktycznie należy się sad... :P
[#16] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Ja grałem 8 sekund:P Ale przynajmniej możemy powiedzieć że powstła nowa gra!
[#17] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Powiem tak gdybym mial pieniadze na to zeby usiasc tylko przy kompie i te gierke dopracowac... moim zdaniem brakuje jej niewiele.
[#18] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Właśnie Aminet udostępnił na swoim serwerze darmowy klucz do Backbone. OK Jest to pakiet stworzony w AMOSie umożliwiający tworzenie prostych strzelanek i platformówek z widokiem z góry lub boku. Miałem przyjemność zetknięcia się z nim parę lat temu i szczerze mówiąc ten pakiet ma duże możliwości (co widać po Ambermoon Arcade). Brawa dla autora Backbone jak również autorów Ambermoon Arcade.
[#19] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@Minniat, post #18

To już AMOS sam w sobie nie jest na tyle prosty żeby trzeba było korzystać z jeszcze bardziej uproszczonych narzędzi do tworzenia tak prostych gierek? Ech...
[#20] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@MDW, post #19

Dla mnie to profanacja. Ambermoon to jedna z najlepszych RPG w jakie w życiu grałem...kiedyś był rpojekt zrobienia moda do Morrowinda rozgrywającego się właśnie w świecie Ambermoona, szkoda, że nic z tego nie wyszło...
[#21] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@Koyot1222, post #9

To sie kupuje komputer na ktorym chadzaja. No ale moze ktos sie kurczowo trzyma a500 czy 600 to ok. Mimo wszystko daje 6 za wytrwalosc i czas wcisniety w tworzenie tego kawalka softu. Tylko podziwiac taki upor :)
[#22] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@OSH, post #20

Do tego zmierzam, ta gra jest genialna. Jakby sie dalo jakos edytor napisac;]
Zawsze zostaje 3 czesc pod dosbox-em. Chociaz jest to juz raczej luzniejsza kontynuacja, mowa oczywiscie o Albion.
[#23] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona
Dopiero dzisiaj odpaliłem i po pięciu (?) minutach zrezygnowałem. Lepiej zająć się tworzeniem "Zenek the Platformer" niż "profanować" doskonale znany tytuł...

Ostatnia edycja: 12.12.09 14:38:01
[#24] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@Logan, post #23

Ambermoon Arcade to profanacja, niestety. O ile grafika jeszcze nie jest najgorsza i gdzieś ten klimat można złapać, to poruszanie się postacią i to jak walczy etc. pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Przypomina mi się Storm Warrior na c64, muzycznie perełka, gameplay też interesujący poza bossami :).


Ostatnia edycja: 21.12.09 13:00:53
[#25] Re: Gra "Ambermoon Arcade" ukończona

@BagoZonde, post #24

Podpisuje się pod Twoimi słowami. Grafika, jak na ECS, nie wygląda źle, ale animacja głównej postaci woła o pomstę do nieba. No i ten strzelający miecz...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem