Komentowana treść: Gallerius 2.4
[#1] Re: Gallerius 2.4
Program działa pod MorphOS-em 2.x.

Czyli nie zadziała pod klasykiem z MorphOS 1.45 ?
[#2] Re: Gallerius 2.4

@waldiamiga, post #1

Zawsze można sprawdzić, ale skoro autor programu tak napisał...
[#3] Re: Gallerius 2.4

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Mnie się to bardzo podoba. W ten sposób czasem kataloguje swoje zdjęcia a jest tego sporo. Niestety kiedy chcę oglądać takie kolekcje pod OWB, to otrzymuje komunikat w rodzaju: "Unable to open 'file:///pic/obrazek...'" i dalej "Error 37: Couldn't read a file://file" - jakaś podpowiedź?
Tak, więc wszystko jest dobrze do momentu kiedy używam IBrowsa.
[#4] Re: Gallerius 2.4

@waldiamiga, post #1

Z tego co pamietam to potrzebowal bys png i jpeg.library
[#5] Re: Gallerius 2.4

@Zbysiuk, post #3

Bardzo cie prosze o podeslanie stworzonej przykladowej galeri.
[#6] Re: Gallerius 2.4
Coś drgnęło jeśli chodzi o nowe wersje. OWB, Showgirls, a teraz gallerius... to cieszy :)
[#7] Re: Gallerius 2.4

@stefkos, post #5

Galerię jak galerię, ale sążnisty bugraport to Ci podesłałem . A właściwie chciałem podesłać, gdybyś w guidzie do programu raczył podać aktualny e-mail...
[#8] Re: Gallerius 2.4
Jakiegoś screena albo linka do galerii wygenerowanej Galleriusem 2.4 byście rzucili, coby chociaż przez szybkę polizać można było... :)
[#9] Re: Gallerius 2.4

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Dzieki.

Wlasnie poprawilem i wrzucilem na serwer, jeszcze raz prosze was o pobranie ponowne archiwum.
[#10] Re: Gallerius 2.4

@stefkos, post #9

Pobiorę i sprawdzę, muszę tylko wrócić z "delegacji" (niedziela-poniedziałek). W tym momencie dysponuję tylko laptopem żony....
[#11] Re: Gallerius 2.4

@APC74, post #8

Gallerius 2.4: 1, 2, 3, 4.

Galeria wykonana programem i załadowana do OWB: link.
[#12] Re: Gallerius 2.4

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Dzięki wielkie. Przydałby mi się taki program.
Nie rozumiem dlaczego autorzy takiego oprogramowania dla Windowsa wychodzą z założenia, że nie da się pokazać 5KB obrazka, jeżeli nie obuduje się go 20KB kodu HTML/JAVA/CSS itd., który trzeba później ręcznie wyrzynać/zmieniać, żeby wygląd wygenerowanej galerii chociaż trochę dopasować do własnej strony. Dobra, starczy już tego, bo chyba zaczynam trollować, ale musiałem się komuś wyżalić po tym, jak kilka pecetowych programów do robienia galerii skopało mi tyłek tydzień temu. :)
[#13] Re: Gallerius 2.4

@stefkos, post #9

Pobrałem obecną wersję z serwera i mam to samo co Zbysiuk opisuje w poście 3.
[#14] Re: Gallerius 2.4

@AS, post #13

wrzuc galerie gdzies na dysk i sproboj otworzyc.
[#15] Re: Gallerius 2.4

@stefkos, post #14

Tak właśnie robiłem.
Wybrałem zdjęcia z których chciałem utworzyć galerię, wygenerowaną nagrałem do ramu. Po otwarciu w OWB miniatury się nie wczytały, a po naciśnięciu którejś pojawiał się komunikat opisany przez Zbysiuka w poście 3. Dziś utworzoną galerię nagrałem na dysk i otworzyła się prawie cała, prawie, bo nie wszystkie miniatury się otworzyły. A te które się nie pojawiły po naciśnięciu na nie, generowały błąd jak wyżej. Testy powtórzyłem kilkakrotnie, zawsze taki sam efekt. Ponadto zauważyłem, że są problemy ze skalowaniem wielkości obrazka (nie miniatur) - jeśli chcę, aby galeria była np. w 800x600, a oryginały są większe (i u mnie są różnej wielkości), to są błędnie przeskalowane.
[#16] Re: Gallerius 2.4

@AS, post #15

Wlasnie sprawdzilem i wyglada u mnie to tak jak powinno.
Dalem skalowanie miniatur i jako obrazek wyjsciowy , skalowanie w pikselach jako jpeg 120x240.
Napisz do mnie na maila i zalacz jak mozesz chociaz czesc stworzonej galeri.
[#17] Re: Gallerius 2.4

@AS, post #15

A te które się nie pojawiły po naciśnięciu na nie, generowały błąd jak wyżej.

Może polskie litery, spacje, albo dziwne znaczki w nazwach plików?
[#18] Re: Gallerius 2.4

@Grzegorz Kraszewski, post #17

No i się trochę wyjaśniło. Problemem były podpisy zdjęć w których występowały polskie litery. Kiedy pozmieniałem - bez polskich liter galeria wygenerowała się poprawnie. Ponadto docelowy wynik zapisałem do wybranego katalogu na dysku. Z Ramu galeria nie wczytywała się poprawnie (wyskakiwał błąd opisany w pkt.3.
Jeśli chodzi o skalowanie zdjęć, to moja wina. Przyzwyczajenie z innych programów i inna zasada wpisania - stąd u mnie dziwne skalowanie. Np. kiedy wybiorę opcję: "Same width with aspect" to logicznie wydawało mi się, że lewe okienko jest aktywne i tu wpisuję rozdzielczość, a prawe odpowiedzialne za wysokość jest nieaktywne, bo obrazek zostanie zeskalowany proporcjonalnie do lewego. A tu nieaktywne robi się prawe i niezależnie co wpiszę w lewe zeskaluje się do prawego. A domyślnie w prawym jest 50 pkt. Więc trochę dziwnie skalowało. Dopiero jak wcześniej w prawym wpiszę np. 800 pkt i wybiorę tę opcję to zeskaluje poprawnie. Myślę, że to chyba jakiś błąd, gdyż powinno być wolne okienko lewe, aby wpisać chcianą wielkość po wybraniu tej opcji, wysokość obrazka zostanie zeskalowana proporcjonalnie (prawe okienko nieaktywne). Ale gdy się połapałem jak ustawić, to wszystko zaczęło działać bardzo dobrze. Przy tworzeniu miniaturek opcja ta działa poprawnie.
Ogólnie bardzo fajny program, dziękuję.

Ostatnia edycja: 20.12.09 01:03:10
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem