Komentowana treść: modules.pl Multichannel Compo II
[#1] Re: modules.pl Multichannel Compo II
Fajny pomysł. :) Kibicuję Veeroosowi i Xtense'owi ( :* ). ;]
[#2] Re: modules.pl Multichannel Compo II
Wziąłbym udział, ale DigiBooster 3 jeszcze nie jest w stanie pozwalającym na wygodną pracę. Może w przyszłym roku .
[#3] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #2

To że robisz DigiBoostera 3 to każdy wie, ale że robisz muzykę to nie wiedziałem. Może jakieś próbki? :)
[#4] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Cóż, zrób w dwójce! :)
[#5] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@MDW, post #3

Ależ proszę bardzo. Proszę tylko wziąć poprawkę na to, że to utwory z 1995-97 roku, robione na ProTrackerze 1.1A i 2.3, oraz OctaMedzie (nie SoundStudio), a więc cztero i ośmiokanałówki (jedna chyba). Skonwertowane do MP3 za pomocą UADE:

Aquazone
NCG61A
DiscoPolo I
DumkaDance

Oczywiście wszystkie utwory zachwycają brzmieniami klasy ST-0x: oraz zdradzają fascynację autora wiejską muzyką taneczną. Mam nadzieję, że te 4 wystarczą, żeby każdy stracił ochotę na więcej .
[#6] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@AceMan, post #4

Cóż, zrób w dwójce!

Wolę w tym czasie popracować nad trójką. Zamieszczone powyżej na prośbę MDW przykłady mojej tfurczości jasno dowodzą, że większy ze mnie pożytek jako programisty .
[#7] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Dzięki za bardzo szybką realizację prośby. Jestem w pracy ale przesłuchałem wszystkie (na słuchawkach).

Ja zupełnie nie jestem autorytetem w dziedzinie muzyki więc nie mi oceniać. Ale pomimo tego pozwolę sobie napisać, że na moje ucho to zupełnie normalnie radzisz sobie z układaniem nutek. Naprawdę nie wiedziałem. :) Pomijam sprawę gatunku muzyki czy jakie są sample, bo to nie ma nic wspólnego z umiejętnościami. Naprawdę słyszałem dużo gorsze kawałki ludzi, którzy twierdzili, że potrafią robić muzykę. Mam nadzieję, że jeszcze coś zrobisz jak już skończysz narzędzie (DigiBooster 3).
[#8] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #5

ale numer. dumkadance znam bardzo dobrze od bardzo dawna, nie wiedziałem tylko, że to Twoje dzieło.
[#9] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@quaint, post #8

A co, nie podpisał się w samplach? :) A tak swoją drogą to trochę bez sensu, że formaty trackerowe nie miały w swoim formacie przewidzianego miejsca na autora, tytuł, album, rok i takie tam różne rzeczy jakie ma dzisiaj np. mp3. Ciekawe czy jest szansa żeby w formacie DigiBooster3 coś takiego było. Jeżeli w ogóle będzie to odrębny format niekompatybilny z DigiBooster2. Mi tam na kompatybilności nie zależy. Wystarczy żeby DigiBooster3 odczytywał dotychczasowe DBM-y i będzie pięknie. Zapisywać sobie może w nowym formacie. Ewentualnie eksport do DBM mógłby być...
[#10] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@MDW, post #9

W samplach się podpisałem. No ale w wyrenderowanym MP3 tego już nie widać.

Co do formatu. Skrzynka piwa należy się braciom Piasta za to, że format DBM0 jest bazowany na chunkach, tak jak np. IFF. Dzięki temu można dodawać nowe rzeczy do formatu nie łamiąc kompatybilności. Warunkiem jest tylko to, żeby loadery respektowały chunki i pomijały automatycznie te o nieznanych identyfikatorach. Na przykład DigiBooster 3 pozwala na nazywanie patternów. Nazwy patternów są zapisane w dodatkowym chunku, dzięki czemu DigiBooster 2 po prostu ignoruje go. Konieczność nowego formatu, roboczo nazywanego DBM3 pojawi się w momencie dodania nowych efektów trackera. W zasadzie playery powinny olewać nieznane komendy, ale na to lepiej nie liczyć, poza tym pominięcie komend może zepsuć brzmienie modułu, dlatego lepiej po prostu playerom DigiBoostera 2 nie zezwolić na odegranie takich modków, tworząc nową wersję formatu. Oczywiście zawsze będzie można wyeksportować moda do DBM0, licząc się z tym, że komendy specyficzne dla DigiBoostera 3 zostaną usunięte przy eksporcie.
[#11] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Świetna wiadomość. DigiBooster3 robi się coraz ciekawszy. Żeby tylko odnaleźli się znów amigowi muzycy, bo szkoda będzie jak kupią go tylko tacy jak np. ja i będą używać tylko do jarania się i słuchania. :(
[#12] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@MDW, post #9

słuchałem tego bardzo dawno i wtedy nazwisko pewnie nic mi nie mówiło, więc nie zapadło w pamięć.
[#13] Re: modules.pl Multichannel Compo II
Krashan: kurcze, przecież te kawałki nie są wcale złe! :) Nutki dobrze współgrają, wszystko na miejscu (perkusja, bas, pady, melodia), także podstawy opanowane ;)

Zaiste świetna wiadomość jeśli chodzi o DigiBoostera. Na tym mi właśnie zależało, żeby stworzyć nowy, bazujący na poprzednim format (proponuje po prostu "DB3") przy zachowaniu pełnej kompatybilności z DBM.

To mi przypomina że muszę przetestować tego playera co wypuściliście jakiś czas temu.

MDW: No ja się postaram co nieco w nim potworzyć :)
[#14] Re: modules.pl Multichannel Compo II

@Grzegorz Kraszewski, post #5

modki na tyle fajne, że straciłem ochotę na więcej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem