Komentowana treść: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
[#1] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Dzięki za recenzję. Nieco inne i pełniejsze (znacznie lepsze) ujęcie niż te znane z amigowych pism kilka lat temu. Ehh gdyby nie ta cena sam bym się rozejrzał za jakimś scandoublerkiem...

Ostatnia edycja: 18.12.09 20:04:00
[#2] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
ScanDoubler nie dziala z monitorem LCD pewnie z powodu ze PAL ma odswiezanie 50Hz, a monitory LCD wyswietlaja obraz w zakresie 60-75Hz. Niestety Scandoubler nie podnosi czestotliwosci odswiezania pionowego, co jest mozliwe do wykonania przyklad: zewnetrzne tunery TV wspolpracujace z LCD.
[#3] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@Pawelek, post #2

Nie zawracałbym sobie głowy takim reliktem. Indivision załatwia wszystkie problemy i jest "normalnie" w sprzedaży.

Czekanie aż się nagrzeje, albo kręcenie jakąś śrubką, to jest jakieś nieporozumienie.
[#4] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@sqward, post #3

Lata temu miałem ten Scandoubler w wersji z FF. Nie musiałem kręcić żadną śrubką ani nic przestawiać. Działał od razu bardzo dobrze. Rozgrzewać się też nie musiał.
Może to jakiś jednostkowy defekt?
[#5] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Dobra robota Hubez :). Ja w listopadzie napisałem recenzję mojego kontrolera HD podłączonego do A500+ ;). W najbliższym numerze C&A do przeczytania.

Pozdrawiam

Azzorek
[#6] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@Azzorek, post #5

Jest duża różnica po miedzy wersją z ff a bez. Wiem, bo miałem takiego i takiego i nie jest to wada.
W instrukcji jest napisane: przed rozpoczęciem regulacji sygnału wizyjnego, Amiga powinna pracować przez co najmniej 5 minut, aby urządzenie rozgrzało się do temperatury roboczej.

Mam oryginalną instrukcję i mogę zeskanować, jakby ktoś chciał.
[#7] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@sqward, post #3

sqward: no właśnie "normalnie", obecnie ciężko jest dostać indivision i w sumie cena też jest dość wysoka. Chyba zostanę przy bvision :)
[#8] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@wali7, post #4

Ja mam nadal - dokładnie ten model. Pamiętam, że gdy urządzenie nabyłem i było "rozregulowane" (pierwsze użycie), to trzeba trochę poczekać aż się nagrzeje i zacząć "kręcenie" (wtedy, pamiętam, myślałem, że coś się popsuło). Używam do dziś i nic się nie musi długo nagrzewać, nie trzeba niczym kręcić. Włączam monitor, włączam komputer - gra i buczy...
[#9] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Hym..mówiąc szczerze, po obejrzeniu fok nie widzę jakiejś specjalnej różnicy, ale domyślam się ze to wina fotek...
W każdym razie autorowi gratuluje fajnego artykułu, bardzo przyjemnie mi się czytało
Greetz
Emu
[#10] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@c3h6, post #9

Widać różnice, zwłaszcza na tych powiększonych. Obraz jest ostrzejszy.
[#11] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@c3h6, post #9

Obraz z AB na monitorze PAL ma wyraźnie żywsze kolory choć niewykluczone, że po regulacji na Dell'u mógłby wyglądać tak samo.
[#12] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@Madman, post #11

zywsze kolory to raczej kwestia ustawien aparatu, zauwaz ze kadry sie roznia, a co za tym idzie autmoat aparatu inaczej sie ustawi.
[#13] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Mam dokładnie taki sam SD jak w recenzji. Kupiłem go ponad rok temu z ogłoszenia na PPA za 180 zł (chyba miałem szczęście).
Mój egzemplarz nagrzewa się jakieś 2-3 minuty po włączeniu. Śrubką kręci się tylko raz - dostraja się do danego monitora i potem jest już OK.
[#14] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Posiadam od dawna podobny Scandoubler z Flicker-Fixerem, ale nie jestem zadowolony z jakości obrazu, regulacja potencjometrem nic nie pomaga... Zaraz po włączeniu obraz jest OK, ale po minucie zaczynają się pojawiać zakłócenia, które nasilają się przez 5 kolejnych minut, później ustępują częściowo. Nigdy nie udało mi się znaleźć przyczyny tego zjawiska...
[#15] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@grxmrx, post #14

No to widzę, że miałem szczęście - u mnie nie było żadnych problemów. Jedyne co mnie denerwowało, to charakterystyczne "rozjeżdzanie się" krawędzi ruchomych obiektów widoczne w trybach lace. Ale to cecha charakterystyczna dla każdego SC z FF i wynika z zasady działania Flicker Fixera.
[#16] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@wali7, post #15

Ja też pamiętam, że mój SD/FF działał jak złoto. Teraz ma go chyba Sir_Lucas - mam nadzieję, że jemu również służy bez zarzutu.
[#17] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja
Witam, posiadam też taki scandoubler z FF . kupiłem go na allegro za grosze ( jako uszkodzony) bez obudowy, po podłączeniu do amigi od razu wystartował .Wymieniłem w nim gniazdo RGB na kątowe , i podłączyłem do amigi tower ( teraz nie wystaje -tylko przylega do scianki obudowy).Dokupiłem przełącznik kvm i odbieram sygnał z voodoo oraz z tego scandoblera na monitorze LG 17". Różnicy zbytnio nie widzę Pozdrawiam Leszeksas

Ostatnia edycja: 20.12.09 11:01:16
[#18] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@recedent, post #16

Ja także miałem takowe urządzenie (pamiętam, że kupiłem go na amigowym stoisku na giełdzie komputerowej w Warszawie za jakąś niebagatelną sumę) i działał bardzo dobrze... Co prawda podczas pracy bardzo się nagrzewał - do tego stopnia, że dotykając go można się było prawie oparzyć, ale nie miało to żadnego wpływu na jakość wyświetlanego obrazu. Ten SD pozwolił mi ostetcznie rozstać sie z wysłużonym monitorem M1438S i przesiąść na coś większego niż 14".
[#19] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@respector, post #18

Nie porównujemy kartę graficzną do Scandoubler
Tylko Scandoubler z ff do Scandoubler bez
Flicker-Fixer eliminuje drgania obrazu ja tam widzę różnice
[#20] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@Dorian3d, post #19

Ja nie porównuję do karty graficznej (o karcie graficznej do amigi mogłem wtedy sobie tylko pomarzyć). Rożnicę FF też widziałem już po kilku minutach pracy np. w dblPAL.
[#21] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@respector, post #20

spoko
[#22] Re: Scandoubler firmy ELBOX - recenzja

@Dorian3d, post #19

to tez zalezy. ja mam z ff i na starym monitorze roznicy nie bylo w zasadzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem