Komentowana treść: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2
[#1] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2
Powiem szczerze - NIESAMOWITE!

Dzisiaj wieczorkiem obadam te programy (i nie tylko te - akurat moja córka chce zrobić galerię obrazków, więc będzie też okazja do potestowania Galleriusa) :)

I zupełnie na marginesie, dzisiaj rano przeglądnąłem na OS News stare komenty do newsa o wydaniu MOSa2.4. Pomijając ból zębów po przeczytaniu przepełnionych kłamstwami, ignorancją i złą wolą komentów wyznawców "jedynie słusznego rozwiązania", znalazłem tam kwiatek w postaci rewelacji jakiegoś ludka, że na MOSie jest tylko "kiepawa przeglądarka obrazków". Nie wiem z jakimi on ma do czynienia programami, bo ja bawiłem sie już wieloma programami tego typu na Windowsach, Linuksie, Amidze, i ShowGirls bije na głowę każdy z nich (z jednym wyjatkiem - Picasa, ale w niej lubię genialne zarządzanie galeriami, czego zdaje się dorobił się właśnie SG.... chętnie zobaczę jak to działa na SG).
[#2] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@wali7, post #1

Szkoda, że jestem bez swojego kompa. Przetestuje po przyjezdzie. W pewnym momencie byla lekka posucha na nowe programy pod MOSa a tu nagle taki ladny wysyp. Wyglada b. okazale. Z radością przyjmuje wszystkie nowe wersje SG a dodatek w postaci WAManager czyni ten doskonały program jeszcze bardziej atrakcyjnym, czekam na 2.0 :)
[#3] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@wali7, post #1

Wali7 a próbowałeś Adobe Lightroom ?
Ja również bardzo ciesze się z rozwoju ShowGirls, z przyjemnością
zasiądę do testowania :P niestety prawdopodobnie dopiero po wigilii.
PS. Fajnie byłoby gdyby SG miał "ruchome maski" jak w LR.
[#4] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@ede, post #3

Nie, tego nie znam. Ale z tego co przeczytałem, to głównie "komputerowa ciemnia" do zabaw przede wszystkim z raw-ami z cyfrówki. Wydaje mi się, że program LightView to już narzędzie grubszego kalibru, zdecydowanie wykraczające poza funkcje przeglądania i katalogowania. Ja obrazki z aparatu wrzucam dysk po wstępnej selekcji i to wszystko. Potem już tylko oglądam, Picasa się tu sprawdza doskonale. Jeśli podobną funkcjonalność galerii będzie mi oferować SG, to się tylko ucieszę, bo funkcje obróbki obrazu i lekkość to duży atut SG (jak dla mnie SG jest lepszy na tym polu od Picasy).
[#5] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@wali7, post #4

Jeszcze zostaje irfanview, rownie dobry programik.
[#6] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@AmiChris, post #5

Irfana nie lubię
[#7] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2
Nie udaje mi się zalogować. Po wpisaniu loginu i hasła z Googla nic się nie dzieje :(
[#8] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2
Uaktualnilem archiwum. Okazalo sie, ze zapomnialem o jednym pliku. Co do problemow z zalogowaniem, masz utworzone konto na picasie? uruchom program z parametrem -fulldebug, przekieruj wyjscie do pliku (>ram:foo) i podeslij mi zarartosc tego pliku.
[#9] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@FOrest, post #7

na podstawie maila ktorego wyslales, widze, ze masz zle ustawiona date systemowa. powoduje to blad przy sprawdzaniu certyfikatow przy nawiazywaniu polaczenia ssl (certyfikat nie jest wazny w 85 roku). popraw i bedzie dzialac.
[#10] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2
ShowGirls to naprawdę całkiem wyczesana aplikacja. Zastanawia mnie czy jest tam opcja hurtowej zmiany rozmiaru odrazków z danego katalogu, oraz hurtowe nanoszenie podpisów (watermarks) ? Przyznam, że krótko się bawiłem ShowGirls, ale tego typu "ficzery" nie rzuciły mi się w oczy.
[#11] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@MarX, post #10

1) batch converter. 2) tylko arexx.
[#12] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@kiero, post #9

faktycznie problem tkwił w dacie mojego pegasosa. bateria już padła zupełnie i nie trzyma czasu po odłączeniu od sieci...
WAManager jest super!!! Dzięki! OK

ps. wymiana bateryjki jest do wykonania we własnym zakresie, czy jest ona wlutowana? jaki to rodzaj bateryjki może ktoś pamięta?
[#13] Re: WAManager 1.0 oraz ShowGirls 1.2

@FOrest, post #12

Nie wiem którego masz Pega, ale w mojej (byłej) dwójce była popularna w pecetowych płytach bateria CR-2032 dostepna za 5 zł. Bateria oczywiście w gnieździe - wymiana 10 s.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem