Komentowana treść: C&A Games 1
[#1] Re: C&A Games 1
Fajna idea, ciekawe rozwiązanie, będzie co czytać. Mam tylko jedno pytanie. W artykule o LK Avalon jest fragment wypowiedzi z mojego wywiadu z Tomaszem Ośmiałowskim. Czy redakcja PPA zgodziła się na takie zapożyczenie ? Bo mnie o nic nikt nie raczył zapytać...
[#2] Re: C&A Games 1

@Logan, post #1

Nie udzielaliśmy zgody i nikt nie pytał.
[#3] Re: C&A Games 1
To miło, że powstaje coś nowego dotyczącego Amigi, ale mam prośbę, żeby darować sobie opisywanie gier bardzo znanych i przewałkowanych w różnych publikacjach setki razy. Przykładem są Lotus 3 i Worms (a także Superfrog w C&A Fan 5).
Głównym zadaniem tego typu retro-zinów powinno być (wg mnie oczywiście) opisywanie gier, które nie zdobyły wielkiej sławy, a są warte by w nie zagrać, oraz gier zapomnianych i też wartych zagrania.
[#4] Re: C&A Games 1

@mailman, post #2

Mimo wyraźnej klauzuli "Kopiowanie w całości lub fragmentach bez zgody autora lub redakcji PPA zabronione." prawa autorskie zostały złamane. Brak również informacji o tym skąd ta wypowiedź, (np: zamiast Tomasz Ośmiałowski w wywiadzie dla PPA mówi:""; jest "Tak wspomina to Tomasz Ośmiałowski programista i twórca ...")

Czy redakcja się tym zajmie ? Bo ja na pewno tak tego nie zostawię. Co dalej ? Może kopiowanie całych wywiadów lub recenzji ?? Wystarczyło zapytać... :(
[#5] Re: C&A Games 1

@PopoCop, post #3

ewentualnie tylko nowości (z tym ze nowosci traktujemy od 96 roku powiedzmy :) )
[#6] Re: C&A Games 1

@Logan, post #4

Wydaje mi się, że wystosowanie zapytania niezależnie przez Ciebie jako autora i PPA jako miejsca pierwotnej publikacji nie powinno stać na przeszkodzie. Z naszej strony prośba o wyjaśnienie na pewno będzie.
[#7] Re: C&A Games 1

@mailman, post #6

Jak rozumiem w gre wchodza miliony i trzeba robic problem za to ze ktos uzyl kilku zdan? Bez przesady Panowie tym bardziej ze chlopaki odwalaja kawal dobrej pracy i taka ilosc tekstow budzi podziw
[#8] Re: C&A Games 1

@Blotniaks, post #7

Jaką robi to różnicę, czy w grę wchodzą pieniądze, czy nie? Chodzi o zasady, ujęte również w paragrafy prawa. Nie byłoby problemu, gdyby panowie z C&A zapytali i zaznaczyli źródło wypowiedzi. Umiejętność obsługi programu do składu to tylko jeden element wydawania pisma.
[#9] Re: C&A Games 1

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Powinni ponieść konsekwencje swojego czynu. 100pln kary na rzecz PPA to chyba uczciwa kwota.
[#10] Re: C&A Games 1

@Adrian Horn, post #9

Absurd, przynajmniej w moim przekonaniu. Przecież "C&A Games" jest bezpłatny. Jedyne czego żądam, to przeprosiny w kolejnym numerze magazynu, oraz obietnica, że taka sytuacja się nie powtórzy.
[#11] Re: C&A Games 1

@Logan, post #10

ja zadam wiadra wodki na rzecz PPA ..pomoge spozytkowac :)

Ostatnia edycja: 09.01.10 17:07:33
[#12] Re: C&A Games 1

@Adrian Horn, post #9

100 PLN kary na rzecz PPA

Bez sensu. Nikt się nie będzie domagał żadnych pieniędzy. Chodzi o to, żebyśmy w naszym "dziennikarstwie", choć jest ono na maleńką skalę, trzymali się jednak obowiązujących zasad.
[#13] Re: C&A Games 1

@Blotniaks, post #7

Rozumiem, że nie będzie dla Ciebie stanowiło problemu, jeżeli pod Twoją pracą podpisze się sąsiad z ławki i zbierze za to pochwałę.
[#14] Re: C&A Games 1

@Logan, post #1

Niedawno chłopaki z C&A pytali o pozwolenie na taki drobiazg jak umieszczenie samego linka do mojej strony w artku o WinUAE. Dlatego też podejrzewam, że Twój przypadek to zapewne jakieś nieporozumienie/przeoczenie.
[#15] Re: C&A Games 1

@APC74, post #14

Albo może sami pytali pana Ośmiałowskiego (i może udzielił im tej samej odpowiedzi co Loganowi), kto wie?
[#16] Re: C&A Games 1

@Blotniaks, post #7

Popieram, artykułu kolegi nie czytałem ale mimo wszystko na "polu" Amigowym jest tak mało wszystkiego że nic wielkiego się nie stało...

Amigowcy powinni się wspierać... !
[#17] Re: C&A Games 1

@Mleko, post #16

Napisz więc recenzję / przeprowadź wywiad której/którego fragment bez pytania zamieszczę w swoim artykule. Podobnie z filmem, muzyką, książką - twórz śmiało, ja będę kopiował fragmenty.

Przecież "Amigowcy powinni się wspierać... !". Owszem powinni, nie byłoby sprawy gdybym ja lub ktoś z redakcji otrzymał maila z pytaniem o pozwolenie. Tak się niestety nie stało. Domagam się jedynie przestrzegania podstawowych reguł, czyli że co ? Nie wspieram Amigowców ?? Śmiać się czy płakać ??
[#18] Re: C&A Games 1

@Mleko, post #16

Amigowcy powinni się wspierać... !

Ale nie na takiej zasadzie, że ktoś komuś coś podkrada... Jak mi ktoś ukradnie rower i się potem okaże, że to amigowiec, to co, mam go wesprzeć nie upominając się o swoje?
[#19] Re: C&A Games 1

@recedent, post #15

Tak samo jak zapytali Janusza Dąbrowskiego i odpowiedział im to samo co w wywiadzie z linku poniżej:

KLIK

Nie wierzę...

Nie chcę kręcić afery a zaczyna się robić mało ciekawie. Czekam na wypowiedź Ramosa w tej sprawie...

Ostatnia edycja: 09.01.10 21:26:08
[#20] Re: C&A Games 1

@Blotniaks, post #7

No dla mnie to też pomylone. Ale to typowe niestety dla ppa.pl -- totalne przewrażliwienie. Wczoraj np grxmrx pytał się mnie czy może dodać materiały z YT do mojego tłumaczenia od Historii Amigi. Uśmiechnąłem się ponuro i naturalnie zgodziłem.. Paranoja.
[#21] Re: C&A Games 1

@Kokos, post #20

Zawsze lepiej zapytać, nie mój tekst, a byłeś online więc chyba nie jest to żadna paranoja czy przewrażliwienie, a zwykła formalność przez grzeczność :) Przewrażliwienie może, ale nie musi występować np. w przypadku osoby, która tekst chce zamieścić, naprawdę różnie bywa (wszędzie są różne skrajne przypadki, nie każdy podchodzi do tematu tak jak Ty Kokos ;). Każdego wypada traktować formalnie tak samo, wg tych samych zasad, więc nie ma tak, że tu coś zmienię i autorowi nie powiem, a innego się zapytam. Musi być jakaś konsekwencja w zachowaniu i tak właśnie jest :)
Poza tym zapytałem nie wczoraj tylko dzisiaj, chyba że jesteśmy w innej strefie czasowej ;)
[#22] Re: C&A Games 1

@Kokos, post #20

Prawa własności czy prawa autorskie to dla Ciebie paranoja?
[#23] Re: C&A Games 1

@pampers, post #22

Sprawa wykorzystana w moim artykule o firmie Avalon fragmentu z zamieszonego wywiadu nie pochodziła ze strony PPA. Szukałem informacji o firmie Avalon po sieci i natrafiłem na publikacje, a właściwe artykuł, którym był ten fragment wykorzystany. Jak się okazało później artykuł ten to zlepek fragmentów innych artów z różnych stron. Nie mogłem się skontaktować z autorem tej strony, bo ani nie był podpisany tekst ani żadnego kontaktu do właściciela stronki. Jak kogoś faktem wykorzystana tego tekstu uraziłem to przepraszam, z autorem wywiadu doszliśmy do porozumienia.
A tak się zastanawiam. Jeśli to jest wywiad, a wykorzystane są odpowiedzi danej osoby to ona sama ma do tego prawa, a nie autor wywiadu, no chyba że się mylę?
[#24] Re: C&A Games 1

@Ramos, post #23

Ramos swietnie wam wyszedl ten C&A Games #1 !!! fajnie sie czyta/przeglada fajny designe naprawde duzo pomyslow z waszej strony !!! A na samym koncu redakcja w trybie FLIC (jak dobrze pamietam) he he :) az sie usmiechnolem ..

BRAVA DLA TYCH PAnÓW !!!

aha .. wszystkie moje recenzje/opisy jakie znajdziecie w sieci mozecie kopiowac bez mojej zgody ..chrzanic zasady !!!

Ostatnia edycja: 10.01.10 12:06:59
[#25] Re: C&A Games 1

@Ramos, post #23

Nie mogłem się skontaktować z autorem tej strony, bo ani nie był podpisany tekst ani żadnego kontaktu do właściciela stronki. Jak kogoś faktem wykorzystana tego tekstu


To Cie nie zwalnia z odpowiedzialności.
[#26] Re: C&A Games 1

@Adrian Horn, post #25

To Cie nie zwalnia z odpowiedzialności.

Nie byłbym taki radykalny. O ile zrozumiałem sytuację, to z wywiadu Logana jakiś "x" skopiował sobie obszerny fragment, a Ramos przygotowując tekst natknął się na stronę "x"-a i nie był w stanie się z nim skontaktować, a nie wiedział, że tak naprawdę "x" ten tekst skopiował bez pytania. W tym momencie trzebaby każdy nieautorski fragment tworzonego tekstu przynajmniej spróbować wyszukać w Google i dojść gdzie jest oryginał. Można to teoretycznie zrobić oczywiście, ale pochłonęłoby to mnóstwo czasu.

Prosiłbym więc o nie zabawianie się w "adwokatów PPA" w tym wątku, nic strasznego się nie stało. Nie ma sensu robić z tego wielkiej afery, takie sprawy po prostu normalnie się załatwia rozmawiając.
[#27] Re: C&A Games 1

@Grzegorz Kraszewski, post #26

Tak właśnie było, a sprawa została już wyjaśniona.
[#28] Re: C&A Games 1

@Logan, post #27

To jednak ludzie potrafią się dogadać, i to cieszy :)
[#29] Re: C&A Games 1

@(V)(I)mothe(P), post #28

nie wierzę ;) krwawa dyskusja, w której niemalże doszło do rękoczynów hahaha takie wątki wygaszać i na priva,

swoją drogą - przychylam się do prośby PopoCopa = więcej zapomnianych kąsków, niż gier 'gwiazdorskich' (a do których i tak się nie wraca, bo grało się w nie do wyrzy****a). gdzieś tu na PPA pojawił się opis gry The Shepherd = o to chodzi ! grzebać w sofcie i wybierać takie zapomniane / nieznane diamenciki


[#30] Re: C&A Games 1
Gratuluję - świetne pismo. Szczególnie cieszy mnie fakt że znalazły się tam opisy gier także na mniej popularne sprzęty niż C64 i Amiga.
Również apeluję o opisywanie gier mniej znanych a ciekawych. Te popularne były już tyle razy opisywane. Tym nie mniej OK .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem