Komentowana treść: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
[#1] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
No i sa pierwsze oznaki obnizania ceny Sam :)

Ostatnia edycja: 15.01.10 23:54:39
[#2] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
za taka kase cos takiego ?
[#3] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@PrzemasIII, post #2

nic tylko brać ...
[#4] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Drako^lM, post #3

Sporo osob kupilo i nie zauwazylem, zeby specjalnie narzekali, no moze na back plate :D
[#5] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Hellena, post #4

A co im zostalo? Widziales aby kredyciarz narzekal?
[#6] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
Przepraszam, ale ja wolę jednak struclę, po kupnie której i zarejestrowaniu MorphOSa zostanie mi jeszcze na dobrą imprezę...
[#7] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@pampers, post #6

No to oczywiste, kazdy ma wolna wole :)
[#8] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@pampers, post #6

Co Ci po takiej imprezie jak dalej nie będziesz miał nowej Amigi. ;)
Ps. Nie musisz przepraszać to był przecież Twój wybór prawda? :P
[#9] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Leon, post #8

No tak, ale Sam to tez nie Amiga :)
[#10] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
Widzę, że panowie z ACube poczuli ciśnienie iksa... Byli dobrzy przez jakiś czas, ale Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść. Inna sprawa, że na iksa możemy sobie poczekać, minęło 10 dni, a na stronie A-EONa nadal wisi przygodówka point&click. Cikawe jak teraz ACube sobie poradzi, pewnie zaczną robić sprzęt niezwiązany z AmigaOS 4. Z drugiej strony gdy w końcu zostanie nam objawiona cena iksa, może się okazać, że Sam440 to wciąż atrakcyjna cenowo oferta .
[#11] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Oczywiscie ale wolalbym nie gdybac. wszyscy wiemy ile juz specyfikacji bylo przedstawianych... Jak na razie jest Sam i nic wiecej, tylko jej cena odstrasza skutecznie...
[#12] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Dobrze że to tanieje, bo panowie z cenami zapatrzyli się w księżyc. ACube będzie rzeźbić low-end i raczej nie zginie. Mogą się np. wziąć za następce Minimiga; poza tym wydaje mi się, że zapotrzebowanie na małe ciche komputerki typu Efika/SAM będzie zawsze.
Z punktu widzenia Hyperionu jest najkorzystniej, żeby AmigaOS uruchomił się na jak największej ilości sprzętu; wcale bym się nie zdziwił, gdyby np. po ewentualnym sukcesie NatAmi zdecydowali się napisać AmigaOS i na nią.
Możliwe, że Hyperion udzieli licencji ACube i nowy SAM będzie się nazywał AmigaOne X500.
W point&click utknąłem przy bodaj 6 lokacji; ma ktoś z was jakieś kody do tej gry?

Ostatnia edycja: 16.01.10 12:13:44
[#13] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
Ktoś pamięta ile kosztował ten zestaw normalnie,bez promocji?.
[#14] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@waldiamiga, post #13

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=869
€530.90 sama płyta

Ostatnia edycja: 16.01.10 12:24:04
[#15] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@adam_mierzwa, post #14

czyli dosc atarakcyjna oferta . bo za cene mniejsza niz wczesniej sama mobo teraz oferuja caly komputer
[#16] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@DRACOX, post #15

Podobno wersje 667MHz i 800MHz są wyprzedane, teraz schodzi ta 600Mhz.
Może ACube szykuje jakiś nowy model?
[#17] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie
Ceny SAM440ep bez vatu:
-----------------------------------
05.10.2007
667Mhz, 512MB, ATI R64MB Cena: 489e
-----------------------------------
25.07.2008
533Mhz, 0MB!, ATI R64MB Cena: 299e
-----------------------------------
05.12.2009
667Mhz, 512MB, ATI R64MB Cena: 442e
-----------------------------------

25.04.2009
Sam440ep-Flex "Vento"
A bundle consisting of:
* a Sam440ep-Flex board @ 667MHz
* 1 GB DDR RAM
* ATI 9250 128MB Graphic Card
* Maxtor 160GB SATA HD
* SATA DVD Recorder
* Case Asus model "TM-B12" "Vento" series

at the price of 499,00 EUR.
[#18] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@adam_mierzwa, post #16

Albo pozbywa się zapasów i umywa ręce. Ciekawe który scenariusz jest prawdziwy.
[#19] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@pampers, post #18

Albo ... Rozpoczyna pracę nad Pegasosem 3, i będzie chciało zarobić na niebieskim środowisku , bo czerwone dowództwo chyba już nie chce Acube. Właśnie, czy oni będą mieli jakikolwiek udział w pracach, zyskach takemniczej X1000. Jakby nie patrzeć gdyby nie SAM440 nie byłoby tyle nadziei w narodzie co teraz. Coś im się należy od spadkobierców marki.
[#20] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Ender, post #19

Masakra... jak cena SAM była normalna to za drogo, jak jest obniżka to źle, bo pewnie się firma kończy...
[#21] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@radzik, post #20

Tak właśnie działa rynek zbytu, co miało pójść po swojej normalnej cenie to poszło, skoro nikt więcej już nie chce tego kupować, to się robi obniżkę ceny i pozbywa towaru zalegającego magazyn, najczęściej z jakimś dodatkiem. I zmienia się asortyment na co innego.

Nie dziw się, ekonomistów nie interesują jakieś sentymenty, zwłaszcza czyjeś. Oni sprzedają by zarobić.
[#22] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@radzik, post #20

Nie bardzo rozumiem dlaczego masakra? Co do podboju niebieskiej krainy to był żart, mnie by to wcale nie przeszkadzało. Serio natomiast zastanawiam się, bo póki co żadnej wzmianki nie widziałem, co będzie dalej z współpracą Hyperion i ACube jak już wyjdzie X1000. Firma Aeon chyba będzie sama produkować X1000, czy oni tylko projektują? I BŁAGAM LUDZIE NIE DOSZUKUJCIE SIĘ W KAŻDYM ŻARCIE ATAKU NA JAKIKOLWEK OBÓZ, ŚWIĘTOŚĆ, CZY CO TAM CHCECIE, BO TO PARANOJA POWOLI SIĘ ROBI. :(

PS. Szkoda, że nie można kupić samej płyty z systemem w odpowiednio niższej (dla mnie dużo niższej)cenie (mam w domu obudowę, zasliacz, hdd itd.).

[#23] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Ender, post #22

Na stronie a-eon, tej głównej z wyjaśnieniem "x" pada stwierdzenie: "While the entry level is currently well catered for by ACube's SAM motherboard..." - więc nie sądzę, żeby Hyperion planował zmianę stosunków z ACube. ACube jest zresztą głównym dystrybutorem pudełkowych wersji AmigaOS4, więc im lepiej X1000 będzie się sprzedawać - tym lepiej dla nich:)

No i nie zapominajmy, że Sam440 było projektowane w związku z jakimś projektem na rynek przemysłowy. Możliwość uruchomienia AOS4 jest ważnym (dla nas) elementem, ale była celem drugorzędnym. Wydaje mi się, że prędzej ACube porzuci Sam440 na rzecz nowego projektu, niż Hyperion zrezygnuje ze współpracy.

PS. AppliedMicro, po nawiązaniu współpracy, będzie przenosić swoje procki w nowy proces technologiczny. Porzucą drogie SOI oraz zaadaptują mniejsze bramki: 90 -> 40 -> 28nm. Nie dziwiłbym się więc, że ACube chce wyprzedać obecne zapasy sprzętu. Całkiem prawdopodobne jest wprowadzenie nowej rewizji procka 440ep...

Ostatnia edycja: 17.01.10 17:05:02
[#24] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Ender, post #22

Bo mnie dobija to jęczenie i domysł. Najlogiczniejsze jest to, że ACube chce jeszcze posprzedawać co im zostało bazując na "dobrej koniunkturze" stworzonej przez zapowiedź X1000, uaktualnieni OS4.1 etc. A później, a może już i teraz jest szansa, że opracują nowego SAMa, gdyż zapewne cena X1000 nie dla każdego będzie do przełknięcia. Najmniej realne wydaje mi się, że zwijają zabawki i idą do domu.
A co ataku na świętości :) to ja tak to odbieram, że niektórym to by wybitnie pasowało, żeby ACube odszedł a X1000 było tylko zapowiedzią.
[#25] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@Leon, post #8

Co Ci po takiej imprezie jak dalej nie będziesz miał nowej Amigi.


Rozumiem, że po zakupie Sam440 będziesz miał nową Amigę?
[#26] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@adam_mierzwa, post #12

wcale bym się nie zdziwił, gdyby np. po ewentualnym sukcesie NatAmi zdecydowali się napisać AmigaOS i na nią.


Który AmigaOS? Chyba nie 4.x bo ten jest pisany pod PPC, którego to w NatAmi nie ma (jak i samej NatAmi zresztą).
[#27] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@radzik, post #24

Najlogiczniejsze jest to, że ACube chce jeszcze posprzedawać co im zostało bazując na "dobrej koniunkturze" stworzonej przez zapowiedź X1000


Zapowiedź x1000 to raczej negatywny wpływ na sprzedaż Sam440 powinna mieć.
[#28] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@radzik, post #24

niektórym to by wybitnie pasowało, żeby ACube odszedł a X1000 było tylko zapowiedzią.

Na razie X1000 jest właśnie tylko zapowiedzią. Zapowiedzią niepełną, bo nie wiadomo nawet jaki będzie procesor.
[#29] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@GumBoy, post #26

Nigdzie nie napisałem:
- że to będzie przepisanie 4.x
- że NatAmi ma PPC
- że NatAmi już jest
No bez przesady

Po prostu sądzę, że Hyperion, mając prawa do AmigaOS (oczywiście przy założeniu że NatAmi nie tylko się ukaże, ale i odniesie sukces - większy niż Minimig;)) na niej też chciałby zarobić. Takie dziwne? Mają źródła OS 3.1 i prawo dowolnego modyfikowania i rozwoju na dowolnym sprzęcie.

Żeby nie było tak całkiem offtopu - jak myślisz: ile będzie trwał jeszcze support dla SAM? I czy wogóle będzie jeszcze jakaś nowa wersja systemu, czy tylko updaty i fixy?
[#30] Re: Sam440ep 600 MHz w promocyjnej cenie

@radzik, post #24

@ Radzik
Napisałem, że nie życzę źle AOS 4.x, tylko na Execu niektórzy nie chcieli w moje szczere intencje i życzenia powodzenia uwierzyć, cóż bywa i tak. Co myślę o jednym i drugim systemie chyba wiesz, jeśli nie to poszukaj na forum.
PS. Sorki za żarcik, jeśli go źle odebrałeś.

@Radov
Dzięki za wytłumaczenie, nie zaglądam na tę stronkę, tylko na PPA i Execa, więc marny ze mnie mosista i amigowiec.

PS. Ale co mi tam Morphos Rulez, Amigaos Rulez , SH 4 multicore Rulez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem