Komentowana treść: CRUX PPC 2.6
[#1] Re: CRUX PPC 2.6
Czy ta wersja ruszy z pendriva na Macu Mini? Używałem tylko Mandrivy na x86, tam chyba była taka możliwość?
[#2] Re: CRUX PPC 2.6
Najnowsza Fedora12 też nadal wspiera PowerPC a konkretnie PegazaII i Efikę
[#3] Re: CRUX PPC 2.6

@Arbuz, post #2

Interesujące, bo nowego Debiana nijak mi nie idzie zainstalować. A czasem nie pisałes kiedyś, że instalka najnowszej Fedory nie działa i trzeba w jakiś skomplikowany sposób updetować?

P.S.
A co z Twoim Pegiem?
[#4] Re: CRUX PPC 2.6

@Ender, post #1

Macowy OpenFirmware ma bootowanie tylko z HD/CD/ETH. Można najwyżej zabootować np. z HD a całą resztę systemu mieć na USB.
[#5] Re: CRUX PPC 2.6

@Kitech, post #3

Dopóki mój Peg był sprawny to udało mi się zainstalować Fedorę 11. Owszem trochę kombinacji jest ale dzięki Morgothowi udało mi się nawet napisać instrukcję instalacji i miałem zamieścić nawet na PPA ale pliki z tekstem zostały na dysku od pega a teraz nie mam do nich dostępu no bo zresztą jak, jak Peg w rozsypce. Teraz wyszła Fedora12 i z opisów wygląda, że ma poprawione to co było zwalone. Cytuję:
" Mimo że ext4 było domyślnym systemem plików w Fedorze 11, wersja zawartego w niej programu startowego GRUB nie mogła odczytywać partycji ext4. Fedora 11 wymagała więc oddzielnej partycji startowej ext3. Wersja programu GRUB dołączona do Fedory 12 obsługuje teraz system plików ext4, więc program Anaconda umożliwia umieszczenie /boot na partycji ext4."

ps. Peg czeka w naprawie niestety

Ostatnia edycja: 22.01.10 05:11:56
[#6] Re: CRUX PPC 2.6

@Korni, post #4

Umie też bootować z PCMCIA/CardBusa :). Kilka razy w ten sposób instalowałem NetBSD.
[#7] Re: CRUX PPC 2.6
Gdyby komuś umknęło to dla Pegasosa I (z April 2) jest również dostępne ISO, ale z wersją 2.5:

ftp://ftp.cruxppc.org/cruxppc/2.5/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem