Komentowana treść: LookHere 2.0
[#1] Re: LookHere 2.0
Ciekawe, czy zamiast scui.library byłoby możliwe użycie MUI w programach Hollywood, tak samo multiplatformowo.
[#2] Re: LookHere 2.0
Pamięć pożera jak smok, 25 MB wolnej pamięci, katalog z 8 zdjęciami i "out of memory" przy skanowaniu katalogu. Dziękuję, wolę ShowGirls.
[#3] Re: LookHere 2.0

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Nasuwa się pytanie czy w obecnych czasach 25MB wolnej pamięci to dużo :) Na czym Ty to testowałeś?? ;)
Domyślam się, że w przypadku wersji na Amigi klasyczne to może być problem...

Ostatnia edycja: 23.01.10 14:22:31
[#4] Re: LookHere 2.0

@FOrest, post #3

Testowałem na Efice. A odwracanie kota ogonem i mówienie, że "co to jest 25 MB" to zagadywanie problemu. LookHere jest napisany w sposób bardzo nieoptymalny i pamięciowo rozrzutny. Żadna retoryka tego nie zmieni.
[#5] Re: LookHere 2.0

@FOrest, post #3

Nasuwa się pytanie czy w obecnych czasach 25MB wolnej pamięci to dużo


Tak, jeśli tyle pożera zaledwie 8 zdjęć w folderze. Mam takie, które mają ich po kilkaset, a to może się już odbić czkawką, jeśli zużycie pamięci jest wprost proporcjonalne do ilości zdjęć w folderze.
[#6] Re: LookHere 2.0

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Jako profesjonalista od tych spraw zwracasz uwagę na rzeczy, których zwykły użytkownik na zwykłym pececie z 2-3 GB pamięci wogóle nie zauważy. Nie mam zamiaru bronić autora LookHere ani nikogo za niego przepraszać, za to, że ośmielił się udostępnić za darmo "tak beznadziejny program". Wydaje mi się tylko, że mówienie o 25 MB wolnej pamięci RAM w 2010 roku to jakby opowiadanie z innej epoki. Oszczędne gospodarowanie pamięcią przez programy Amigi to był argument w czasach, gdy megabajt pamięci kosztował tyle, co dziś gigabajt.

To co powyżej napisałem dotyczy tych nieszczęsnych 25MB. Jeśli prawdziwa jest teoria Gumboya, o wprost proporcjonalnym zużyciu pamięci do ilości zdjęć - czyli wczytanie katalogu zawierającego 80 zdjęć - zajmowałoby ponad 250MB RAM-u to faktycznie coś się tu autorowi nie udało. To, co niby te wszystkie zdjęcia od razu ładowane są do RAMU?? Nie chce mi się wierzyć :)



[#7] Re: LookHere 2.0

@FOrest, post #6

To co, jeżeli program jest za darmo, z definicji nie podlega krytyce? Bo trzeba autora po stopach całować za jego niewysłowioną łaskawość?

Po co ciągniesz dalej tę retorykę o "opowiadaniu z innej epoki"? 25 MB pamięci to 25 MB pamięci, niezależnie od tego w jakim okresie. Tekstami o tym, że optymalizacja była dobra w poprzedniej epoce, daleko nie zajedziemy. Dzięki Twojemu między innymi podejściu, informatyka wciąż zjada własny ogon. Producenci sprzętu mnożą gigabajty i gigaherce, mnożą rdzenie i napędy, a kolejne wersje systemów operacyjnych i aplikacji niezmiennie przeżerają to na pierdoły. Dlaczego? Bo przecież "optymalizacja była dobra w poprzedniej epoce" i co to jest 25 MB w ogóle. Nie tędy droga moim zdaniem.
[#8] Re: LookHere 2.0

@Grzegorz Kraszewski, post #7

No to, żeby skończyć teoretyczne harce słowne zrobiłem test (LH 1.0, Icaros 1.2, 1GB RAM, katalog z 49 zdjęciami, zdjęcia po ok 1,8MB każde.
Przed uruchomieniem LookHere Na listwie Wanderera wyświetlała się informacja o 960MB wolnej pamięci. W trakcie wczytywania chwilowo ilość wolnej pamięci spadła do 923MB, czyli LH zużywa w trakcie wczytywania 37MB. Po wczytaniu ostatniego zdjęcia ilość wyświetlanej pamieci 952,8MB, czyli LH zużywa 7,2MB.
Pozostawiam ocenie czytelników, czy zagaduję "problem".
[#9] Re: LookHere 2.0

@GumBoy, post #5

Informuję zatem, że zużycie pamięci NIE JEST proporcjonalne do ilości zdjęć w folderze.
[#10] Re: LookHere 2.0

@FOrest, post #8

Dodam więc tylko, że program ShowGirls, który jest pod każdym względem programem lepszym i bardziej rozbudowanym od LookHere, wczytał mój testowy katalog przy 25 MB wolnej pamięci bez żadnego problemu. Nadal uważam, że LookHere to badziew.
[#11] Re: LookHere 2.0

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Jesteśmy więc zgodni. Obaj odradzamy korzystanie z LookHere na komputerach z 25MB wolnej pamięci RAM. Ja na takich komputerach dodatkowo odradzam korzystanie z OWB i rekomenduję w takim przypadku Ibrowse.
[#12] Re: LookHere 2.0

@FOrest, post #11

Dla mnie odpalenie LookHere było wyłącznie ćwiczeniem. Mając do dyspozycji ShowGirls nie bardzo widzę cel używania LookHere. Niezależnie od ilości pamięci zainstalowanej w komputerze.
[#13] Re: LookHere 2.0

@Grzegorz Kraszewski, post #12

Bardzo cenię sobie program ShowGirls i wraz z WAManagerem chętnie bym go zainstalował na moim laptopie.
I wierz mi, naprawdę, bardzo żałuję, że tak dobry program program może cieszyć tak bardzo ograniczoną liczbę użytkowników.
Pozostaje zatem cieszyć się tym, co się ma, zwłaszcza, że nie dotyczą mnie przytoczone przez Ciebie ograniczenia sprzętowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem