Komentowana treść: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
[#1] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
wiekszej glupoty nie mozna bylo chyba wymyslic
[#2] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@rzookol, post #1

Jak pozwolą na MUI, to można się przymierzyć.
[#3] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #2

ale do rysowania lepsze sa programy do rysowania :)
[#4] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@rzookol, post #3

Tzn. jakie lepsze?
[#5] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
Szkoda, że nie wychodzi jakieś konkretne oprogramowanie na 4.1, tylko takie pierdółki wypuszczają.
[#6] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@parallax, post #5

Jak wypuszczają ?.Przecież tego jeszcze nikt nie napisał,dopiero ogłoszono bounty
[#7] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@rzookol, post #1

Za to głupszy komentarz na pewno. Program nastawiony na edycję ikonek to nie jest głupi pomysł, choć moim zdaniem nie powinien być ograniczony tylko do nich.
[#8] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@waldiamiga, post #6

No ok ;) ale tak czy tak, przydałoby się jakieś oprogramowanie z wyższej półki.
[#9] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #4

TVPaint, PPaint. Obydwa już nierozwijane i tylko pod 68k. Pod MorphOSem jest Sketch, można w nim już zrobić ciekawe rzeczy i ma opcje niedostępne w innych programach, jednak jest dość uciążliwy w użytkowaniu, choć samo GUI jest całkiem OK.
[#10] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Korni, post #9

Żaden z tych dwóch pierwszych programów nie zapisze Ci PNG z alphą, o formacie Glow32 nie wspomnę. Jeżeli chodzi o Sketcha, to jeszcze nie miałem wersji tego programu, której bym nie powiesił w 5 minut...
[#11] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@rzookol, post #1

skoro podastawa amigowanie jest zmiana tepetek, visual prefs i ikonek to chyba logiczne ze jakis edytor potrzeba
[#12] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #10

TVPaint nie obsługuje PNG w ogóle, jednak zapisuje i wczytuje TIFFy z alphą, w MorphOSie jest tiff.datatype, ShowGirls również ma zapis do tego formatu. Idea anonimowanych ikonek nie podoba mi się w ogóle. Dla PPainta PNG z alphą to za dużo, to jest program do edycji max. 8Bitowych obrazków :). Co do Sketcha to ostatnia używalna wersja była w MorphOSie 2.0.

Ostatnia edycja: 23.01.10 18:19:32
[#13] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
Chyba zasilę konto tego Bounty jakąś symboliczną kwotą, ale pod warunkiem, że naprawią strasznie zabugowany edytor ikon do OS4.0, który źle zapisuje ikony.

Swoją drogą to programiści z Hyperionu powinni jednak wesprzeć OS4.0 bardziej, jest kilka rzeczy, które wymaga naprawy. Nie na darmo wydałem pieniążki na ten system. Przecież Microsoft nadal wspiera okienka we wcześniejszych wersjach, mimo że powstają nowe :S

Ostatnia edycja: 23.01.10 18:21:43
[#14] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Korni, post #12

Po przeczytaniu Twojego komentarza powraca moje pytanie z komentarza #4 .
[#15] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Mylisz rysowanie z formatem zapisu. Odpowiadając na pytanie, najlepsze oczywiście. Jak ktoś chce to może sobie zrobić Glowy32 oddzielnym programikiem do łączenia PNG. Do nieistniejących programów nie ma co porównywać zresztą.
[#16] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Korni, post #15

Tak z ciekawości - czym połączyć 2 obrazki png w dwustanową ikonę, pod AOS 3.x? Jest takie coś?
[#17] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #2

No niestety, pod MUI nie chcieli. Ale może napiszę pod MorphOS-a, to będą mieli co zgapiać.
[#18] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@APC74, post #16

Możesz użyć komendy Join, nie będzie to ikonka typu glow32 ale zadziała pod Amiga OS3.x z afaos, OS4.x z pluginem PNG, AROS i MorphOS.

Ostatnia edycja: 23.01.10 20:03:36
[#19] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Korni, post #18

Heh :) W życiu bym nie pomyślał że joinem się da zrobić coś takiego. :)
[#20] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Korni, post #12

> Idea anonimowanych ikonek nie podoba mi się w ogóle.

A mnie się osobiście podoba. Podobnie jak kursorów. Zawsze jest lepiej mieć więcej możliwości.
[#21] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #17

> Ale może napiszę pod MorphOS-a, to będą mieli co zgapiać.

Ta... i OS4kowcy stwierdzą że jesteś wrednym MOSistą, bo zrobiłeś to na złość

A tak na poważnie to mam nadzieję że zachce ci się. Osobiście uważam że wygodniej jest mieć jeden program do prostej obróbki, konwersji i zapisywania ikon w różnych formatach, zamiast używać do tego kilku.

Ostatnia edycja: 23.01.10 21:32:03
[#22] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
I tak historia zaczyna zataczać koło, zamiennik tego, zamiennik tamtego, w rezultacie wyjdzie podobnie jak z AmigaOS 3.x + ulepszacze.
Czy tym nie powinien się zająć producent systemu?

A tak mi utkwił w głowie pewien cytat:
obecnie AmigaOS ma najbardziej zaawansowany system obsługi ikon ze wszystkich ważniejszych systemów operacyjnych.
[#23] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@SirLEO, post #22

klasykami sypiesz aż się nostalgicznie zrobiło :)
[#24] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Krashan: to napisz coś bardziej pożytecznego niż pierdoła do ikon i na bank się ludki ucieszą.
[#25] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@SirLEO, post #22

obecnie AmigaOS ma najbardziej zaawansowany system obsługi ikon ze wszystkich ważniejszych systemów operacyjnych.


Ale to było pisane w czasach, kiedy AmigaOS może był ważniejszym systemem operacyjnym. W poprzedniej epoce znaczy się. Albo ze trzy epoki temu.
[#26] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
Co prawda do bounty się nie dorzucę to widzę sens tego by powstał zamiennik systemowego IconEdit. Fajny był Iconian za czasów gdy ikonki nie miały zbyt wielu kolorów, dzisiaj inne czasy - inne potrzeby, a jak są ludzie, którzy chcą mieć nowy edytor ikonek to czemu nie :) Gorzej gdyby powstawał program, którego nikt (łącznie z autorem) używać nie będzie.
[#27] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty
Tutaj jest przykład jakby to mogło wyglądać:

http://likethought.com/opacity/

Program jest rewelacyjny, więc Krashan trzymam kciuki.
A jeszcze a propos Reaction/MUI itd. Jeżeli zrobisz (czy kto inny kto się tym zajmie) w programie ładną architekturę MVC zamiast oblepiać GUI kodem. To bez najmniejszego problemu i niewielkim wysiłkiem możesz mieć dwie wersje, każda z innym systemem GUI. W końcu przecież logika jest najważniejsza w aplikacji a nie guziki. Powodzenia przy realizacji, jeśli Ci się uda to uzyskamy soft naprawdę na światowym poziomie
[#28] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@smith, post #27

więc Krashan trzymam kciuki

O czym piszesz, przecież moja propozycja została odrzucona?
[#29] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@Grzegorz Kraszewski, post #28

Napisaleś, że może zrobisz taki program na MOSa. Do tego, jak napisałem, nie jest wielką trudnością zrobić dwa różne GUI. Czyli możesz zaatakować bounty ponownie
[#30] Re: Edytor 32-bitowych ikon - bounty

@smith, post #29

Odpada, nie będę nic pisał, co używa ReAction. Na MorphOS-a, cóż, można pomyśleć, ale bounty nie ma. Gdybym akurat nie miał co robić... Tak się jednak składa, że mam. Na razie więc nic z tego nie będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem