Komentowana treść: AROS Windows hosted znowu w akcji
[#1] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji
Przybyłem, zobaczyłem, wypieprzyłem Ta wersja nie nadaje się zupełnie do niczego.
[#2] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@pampers, post #1

Gorzej. Pokazuje AROSA jako system bardzo niestabilny - czego przy natywnym odpaleniu aż tak bardzo nie widać..
[#3] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@MaaG^dA, post #2

Nie wiem jak jest z tą wersją, ale ostatnio zainstalowałem AROSa prawie natywnie (pod VmWare). Niestety obecnie system nadal nie jest niczym wiecej niz tylko ciekawostka. Nie nadaje sie praktycznie do niczego, a wiechliwosc systemu i oprogramowania jest zatrwazajaca. Juz stabilniej chodzi Amithlon...
[#4] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@Lorak, post #3

Ile pamięci przydzieliłeś tej maszynie wirtualnej?
Które oprogramowanie sprawiało Ci kłopot swoją "wiechliwością"?

Używam AROS-a na codzień i nie zauważyłem drastycznie większej niestabilności w porównaniu z pozostałymi znanymi mi amisystemami.
Choć to brzmi może dla niektórych nieprawdopodobnie zdarza mi się powiesić MOS-a.
Windows Hosted w obecnej wersji to pod tym względem faktycznie porażka. W przypadku systemu natywnego nie zaliczam praktycznie zwieszek, chyba tylko podczas testowania nowych programów i gier. W przypadku maszyny wirtualnej bardzo pomogło zwiększenie przydzielonej pamięci.
Oczywiście jeśli się uprzeć to jestem w stanie znaleźć w dystrybucji Icaros programy, które położą AROS-a natomiast nie zgodzę się i chyba każdy, któ używa AROS-a tak często jak ja, ze stwierdzeniem
Niestety obecnie system nadal nie jest niczym wiecej niz tylko ciekawostka. Nie nadaje sie praktycznie do niczego, a wiechliwosc systemu i oprogramowania jest zatrwazajaca.

Gdyby tak było to bym go nie używał. W opinii użytkowników linuksa AmigaOS jest systemem niezwykle wiechliwym a czy taki faktycznie jest? Omijając oprogramowanie sprawiające kłopoty można użytkować AROS-a z równą przyjemnością, co inne amigowe systemy.

Jeśli ktoś nie wierzy, w to, co napisałem i sądzi, że bronię AROS-a wbrew prawdzie to niech przeczyta tego mojego posta sprzed kilku miesięcy: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&i=527&t=527

Ostatnia edycja: 29.01.10 08:04:33
[#5] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@MaaG^dA, post #2

Przed chwilą na moim WinXP uruchomiłem AROS-a w trybie zgodności z Windows NT 4.0 (Service Pack 5) i jes duuużo lepiej. Wcześniej działałem w trybie zgodności z Win2000 i faktycznie była to porażka.
Bez trybu zgodności i w pozostałych wogóle nie mogę uruchomić systemu.
Jeśli ktoś może zrobić jeszcze teścik w trybie NT to proszę zobaczcie, czy też jest lepiej ze stabilnością?

Mimo wszystko doceniam pracę włożoną w port przez jego autora. I mimo wszystko widać duży postęp w stosunku do poprzedniej wersji. W podobnym duchu są wypowiedzi użytkowników AROS-Exec :)

Z tego, co mi się szczególnie spodobało w stosunku do maszyny wirtualnej to błyskawiczny start (2 sekundy) i możliwość zmiany rozdzielczości bez restartu komputera :)

Ostatnia edycja: 29.01.10 12:52:30
[#6] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@FOrest, post #5

Bez trybu zgodności i w pozostałych wogóle nie mogę uruchomić systemu.
Jeśli ktoś może zrobić jeszcze teścik w trybie NT to proszę zobaczcie, czy też jest lepiej ze stabilnością?


To chyba co masz nie teges z windą.U mnie na XP z SP3 nie jest źle,za każdym razem się odpala i nawet działa.Na razie po dwu godzinnej zabawie zawiesił mi się tylko raz,na prefsach AHI.Sprawdzę w trybie NT4.

ŁEDYTA:Wie ktoś jak zwiększyć dostępną pamięć ?.

Ostatnia edycja: 29.01.10 13:26:01
[#7] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@waldiamiga, post #6

Wyłączyłem tryb zgodności i wszystko działa. Jedyne co wcześniej zmieniłem to przekopiowałem katalog z AROS-em z Moich Dokumentów na Pulpit. Żadnych zwieszek jak u Ciebie tylko w AHI. Nie wiem dlaczego poprzednio nie uruchamiał się a jak już się udało w trybie Win2000 to faktycznie zawieszał się przy skalowaniu okna... Nic nie rozumiem...
Odszczekuję swoje słowa, że ten port to porażka!!

Jedyny problem to ilość pamięci - nic poważnego się nie potestuje...
Wielkość pamięci ustala niestety (chyba) autor portu podczas kompilacji :(

Ostatnia edycja: 29.01.10 14:12:06
[#8] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@FOrest, post #7

Fakt - w trybie zgodności jest dużo lepiej.
[#9] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@FOrest, post #7

Wielkość pamięci ustala niestety (chyba) autor portu podczas kompilacji


AROSBootstrap.exe -m 512

512 to tylko przykład :)
[#10] Re: AROS Windows hosted znowu w akcji

@piteq, post #9

łał
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem