Komentowana treść: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex
[#1] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex
czy to znaczy, że OS4 obsługuje wi-fi?
[#2] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@FOrest, post #1

A dlaczego miałby nie? Skoro nawet AmigaOS 3 obsługuje?
[#3] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Skąd mogę pobrać stos wi-fi dla AmigaOS 3?

edit.
http://www.exec.pl/artykuly/amiga_i_siec_wi-fi.jsp

Trochę się pogubiłem, bo przecież sterownik do prisma jest też w AROS-ie. To niby jak bym miał kompatybilną kartę, to mogę jej użyć W AmigaOS/MorphOS/AROS bez żadnego dodatkowego stosu?


Ostatnia edycja: 29.01.10 10:46:43
[#4] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Trochę mnie to zaskoczyło w związku z Bounty dla AROS-a. http://www.power2people.org/bounty_054.html Poza sterownikami zawiera ono szereg wymagań.
Czy Wifi z prism2 jest jakimś ograniczonym, prymitywnym rozwiązaniem wifi bez stosu?

Ostatnia edycja: 29.01.10 11:01:57
[#5] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@FOrest, post #4

WiFi nie wymaga własnego stosu, korzysta ze stosu TCP/IP. Co do ograniczeń natomiast - układ Prism2 potrafi jedynie szyfrowanie WEP (to najprostsze, łamane w kilka minut), WPA czy WPA2 są całkowicie poza jego zasięgiem. Poza tym do pełnej obsługi WiFi trzeba jeszcze dodać rzeczy takie jak automatyczne wykrywanie dostępnych sieci, czy jakiś manager połączeń.
[#6] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@FOrest, post #3

Skąd mogę pobrać stos wi-fi dla AmigaOS 3?

Nie ma czegoś takiego jak "stos WiFi". WiFi jedzie na protokole TCP/IP.

To niby jak bym miał kompatybilną kartę, to mogę jej użyć W AmigaOS/MorphOS/AROS bez żadnego dodatkowego stosu?

Pewnie. Tylko całą konfigurację WiFi trzeba robić ręcznie. No i tylko połączenie nieszyfrowane albo WEP.
[#7] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Czy na MorphOS-a jest też taki sterownik ew. czy zadziała sterownik z OS3? Jest w sieci jakiś manual jak to uruchomić na MorphOS-ie?
[#8] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@FOrest, post #7

Mialem uruchomionym Prism na MOSie
Wszystko opisane jest w dokumentacji.
Po stronie MOSa nalezy postepowac jak ze zwykla karta sieciowa.
[#9] Re: Poprawka sterownika Prism2 dla Sam440ep Flex

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Dzięki za wyjasnienie tematu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem