Komentowana treść: NetSurf 1.4
[#1] Re: NetSurf 1.4
Być może jest to opisane gdzieś w dokumentacji - ale gdyby jednak nie, to czy istnieje jakiś spis komend CSS, które są obsługiwane (lub nie) przez NetSurfa?
[#2] Re: NetSurf 1.4
Niesamowite i chwała autorowi, że dla klasyka powstaje jeszcze taki soft :)
[#3] Re: NetSurf 1.4
Koment testowy z NetSurfa. :)
[#4] Re: NetSurf 1.4

@APC74, post #3

calkiem ladny :D i jak wrazenia ?
[#5] Re: NetSurf 1.4

@APC74, post #1

Znalazłem coś takiego:
http://www.netsurf-browser.org/documentation/progress#CSSFeatures

Ostatnia edycja: 04.02.10 19:10:30
[#6] Re: NetSurf 1.4

@Hellena, post #4

Przeglądarka nie nadaje się do komencenia na PPA - lubi się zawiesić przy kasowaniu/edytowaniu tekstu, co zdarza się dosyć często bo powtarza litery.
Nie widać kursora w polach tekstowych.
Nie działa klawisz [Del], tekst można kasować wyłącznie za pomocą [Backspace].
Wyszukiwanie za pomocą paska wyszukiwania (tego przy pasku adresu) zawsze kończy się zawieszeniem przeglądarki.
Jakoś nie udało mi się otworzyć żadnej strony https np. iPKO (które działa nawet na IBrowsie), nie udało mi się zalogować do
Allegro, chociaż przeglądać można było całkiem wygodnie, Gmail też się nie otworzył.
Poczta O2 działa częściowo - można
przeglądać e-maile, ale nie można wysłać (brak javy daje o sobie znać).

Poza tym przeglądarka naprawdę daje radę tam gdzie nie potrzeba javy ani bezpiecznego logowania (https suxx). ;)
[#7] Re: NetSurf 1.4

@Artur Jarosik, post #5

Dzięki! :D
Wprawdzie strona jest trochę "przeterminowana" (pewne rzeczy oznaczone jako niedokończone już działają - np. to czego niby brakuje w obsłudze PNG, w rzeczywistości działa już od poprzedniej wersji itp.) ale ogólnie czegoś takiego właśnie szukałem. OK
[#8] Re: NetSurf 1.4

@APC74, post #6

To ciekawe bo mnie się w ogóle to nie przytrafia (AmiKit).
Kursor jest, tylko niewidoczny np. jak klikniesz w połowie tekstu to zobaczysz, że spacja go rozdzieli i wtedy działa [Del] ale tylko w oknie przeglądarki.

[#9] Re: NetSurf 1.4
Nie wiem dlaczego ale u mnie Netsurf przestal pobierac pliki z
You Tuba.Jakosc wczesnie ta funkcja dziala bez problemu.
Za to odpowiada plik getvideo.rexx ?Probowalem starsza wersje,tez
nie dziala.Zauwazylem ze NetSurf ma problemy z polem select i
czasem sie blokuje na niektorych stronach np.przy wyborze rejonu
geograficznego.Duze usprawnie z ta kombinacja klawiszy naprawde
uzyteczne .Bardzo podobaja mi sie przyciski nawigacyje takie same
jak na Aweb w Amikicie, latwo w nie trafic hehe.Ogolenie coraz
lepiej i coraz fajniej.
OK
Z innej beczki ale tez wypelnionej winem
JAkis czas temu odwiedzil mnie mojego szwagra zony brat.Ow koles pracuje
w Dellu od samego poczatku a w domu uzywa Linux Madriva.Ja akurat smigam
w necie przy uzyciu Netsurfa w pieknym srodowisku Amikit.Witam sie z nim,
chwila rozmowy i pokazuje mu Amikita.A on ,jaki fajny system ,czy
darmowy i on chce tez taki miec.Mowie mu ze Amiga a on co to jest
pierwszy raz slyszy,widzi ( chlopak ma 27 lat).No i sobie zapodalismy muze z youtuba
przez netsurfa.A teraz nawet sam sobie nie moge zapodac muzy ani lekcji na gitare
[#10] Re: NetSurf 1.4
A u mnie pod AmigaOS4.1 up 1 mam grima na powitanie wiec d..a zbita
[#11] Re: NetSurf 1.4

@Denver, post #10

Przecież pod OS4 masz OWB - na pewno bardziej kompletny od NetSurfa.
Swoją drogą ciekawe, czy pójdzie pod MOSem - sprawdzę :)
... sprawdziłem - nie działa (wymaga innej ixemul.library niż ta w systemie)

Ostatnia edycja: 05.02.10 10:33:01
[#12] Re: NetSurf 1.4

@APC74, post #6

Wiec sytuacja nie wyglada az tak zle.Dobrze rokuje na przyszlosc i moze sie okazac za jakis czas, najsensowniejszym browserem dla classikow :)
[#13] Re: NetSurf 1.4

@Hellena, post #12

Żeby tak było to NetSurf musiałby sensownie chodzić chociaż na 060/50 MHz (a najlepiej na 040/40 MHz) a to raczej nie nastąpi.
[#14] Re: NetSurf 1.4

@Jupiler, post #9

Właśnie wrzuciłem do aminetu wersję poprawnie odtwarzającą youtuba.
[#15] Re: NetSurf 1.4

@APC74, post #6

Na AmiKIT używam tylko kiedy musze, a musze tylko czasami. Netsurf lubni się zawieszać, jest wolny i brak mu paru oczywistych funkcji.

Jednak rozwija się w dobrym kierunku, NetSurf jest na moim HD i będzie, życze powodzenia autorowi i wytrwałości w modernizowaniu NetSurfa:)
[#16] Re: NetSurf 1.4
tak chcialem sobie sprawdzic :)
[#17] Re: NetSurf 1.4

@wali7, post #11

wali7 a próbowałeś z ixemulem 68k, a nóż zadziała ?

Ostatnia edycja: 05.02.10 22:15:33
[#18] Re: NetSurf 1.4

@Artur Jarosik, post #17

Rzeczywiście, na ixemul.library dla 68k uruchamia się, nawet coś wyświetla. Jednak dosyć szybko się wiesza, a wiele oryginalnych programów z Morphosa nie działa właściwie (chociażby najzwyklejszy shell zawiesza się po otwarciu okna).
W każdym razie eksperyment zakończył się częściowym sukcesem ;)
[#19] Re: NetSurf 1.4
Fajna ta nowa wersja .Zaczynam tak, moj piekny Platonie jak w rydwanie ;stosuje CLI skrot klawiszowy (Amiga+E),pojawia sie wykonaj polecenie i wpisuje panie komende wget.Pozniej odpalam Netsurf pojawia sie strona glowna google i wpisuje w wyszukiwarce you tube video fantastyczny lot naprzyklad i moj drogi Sokratesie.. juz ladnie google proponuje kolejne filmy-videa.Nie ma prawa nie dzialac.Tak dwie negecje to ostatecznie na tym gruncie- prawda,chyba marzycielu
Pozniej zaczyna sie estetyczna jazda jak by powiedzial Romek Ingarden.


www.amigaos.cba.pl(moja wczesna wersja raczej malo o amidze narazie)

Ostatnia edycja: 09.02.10 15:09:03
[#20] Re: NetSurf 1.4

@Jupiler, post #19

A teraz po polsku
[#21] Re: NetSurf 1.4

@Artur Jarosik, post #20

Chetnie Panie Kolego i sprawco tego zjawiska(Netsurf688)) ale jak sam pewnie zauwazasz ze wszystkich miar zapewnie tez!,to ze moj Polski w pismie i mowie pewnie moze tez!, jest jaki jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem