Komentowana treść: Retro Remake
[#1] Re: Retro Remake
bardzo fajnie.... śledzę ten konkurs i motywacje mi się podobają ;) pomysł OK
[#2] Re: Retro Remake
Cenne nagrody... tzn znów pudełko czystych dyskietek?
[#3] Re: Retro Remake

@bartekxyz, post #2

Nie no, wszystko ladnie pieknie ale ten deadline to naprawde smierc w oczach. Rozumiem pierwszy konkurs zeby zachecic itd no ale drugi konkurs i dedlajn 6 tygodni ....eee do bani z takim terminem. Nic porzadnego z tego nie bedzie buuu!
[#4] Re: Retro Remake

@selur, post #3

[#5] Re: Retro Remake

@bartekxyz, post #2

Po pierwsze - nie tylko dyskietki (spójrz na poprzedni konkurs). Po drugie - możesz zasponsorować. Wtedy nie będziesz miał powodów do śmiechu. Krytykować najprościej, prawda?
[#6] Re: Retro Remake
Nie maiłbym nic przeciwko bardziej rozbudowanemu remake'owi Jumping Jack'sona z klasyczną i nową muzyczką!
[#7] Re: Retro Remake

@Kokos, post #6

hmm.. z tego co ja przeczytałem na EAB to nie musi być koniecznie remake amigowej gry. Czy coś pomyliłem ?

[#8] Re: Retro Remake

@asman, post #7

mysle ze wiekszosc klepie w C i amosie ... gry z poprzedniej epoki byly pisane w Assemblerze stad ta szybkosc.
Caly zespol nie zastapi jedna osoba moze by zrobic team PPA :) i cos wspolnie rzezbic ?

moge supportowac pomyslem ,samplami,jakis modek skropnac , ASMa nie znam jeszcze , a amosa zapomnialem :))
Z racji pracy moge sie podjac zarzadzaniem takim projektem IT :)

szkoda ze czasu zostalo nie wiele .. kazdy bedzie sie spieszyl i zrobi gniotka aby szybciej ;/

Ostatnia edycja: 09.02.10 09:51:17
[#9] Re: Retro Remake
Termin jest faktycznie zabójczy. To są chyba konkursy dla bezrobotnych, którzy mogą siedzieć przy komputerze codziennie po kilka godzin. Zgłoszone będą pewnie remake'i Tetrisa albo Arkanoida, bo to najłatwiej zrobić. Pozostaje nadzieja, że ktoś ma już rozpoczęty remake jakiejś gry, nad którym siedzi sobie hobbystycznie od paru miesięcy albo i lat, i ten konkurs będzie dla niego motywacją do ukończenia gry.
[#10] Re: Retro Remake
Służę wsparciem graficznym jakby co ;)
[#11] Re: Retro Remake
Ja poproszę remake Moonstone!

Pozdrawiam

Azzorek
[#12] Re: Retro Remake

@mailman, post #4

Tak mowiles... ale co z tego ? Wydawanie sporej ilosci gniotow tylko dla samego zapelnienia dziury w brakujacym amigowym sofcie to jest dzialanie na wlasna niekorzysc.
Jak inni zobacza gry wydane na amige w 2009 to bedzie "HOLY SHIT! WHAT'S THIS CRAPP SUSPOSE TO BE".

Wszystkich odsylam do www.worldofspectrum.org tam na forum w dziale GAMES/Development mozna zobaczyc nowe gry tworzone na ZX Spectrum z 8 kolorami i 48kb pamieci, ktore bija na glowe te amigowe (po)tfory . O nowoczesnych amigach tez lepiej nie wspominac. Jedyne co wychodzi na te "niesmowite" maszyny, to wypasione graficznie kolka i krzyzyki albo lecace w prawo pileczki... az sie rozplakac mozna.
[#13] Re: Retro Remake

@selur, post #12

nie widze dzialu games/devel...
[#14] Re: Retro Remake

@rzookol, post #13

Znaczy chodzilo mi o games, development i new games idea :)
[#15] Re: Retro Remake
Termin jest bliski, żeby konkurs był efektowny. Ja z własnego doświadczenia wiem, że warto czasem przedłużyć termin nadsyłania prac by więcej osób się zgłosiło, a i prace prezentowały wyższy poziom (na podstawie doświadczeń z konkursem na grę tekstową).

Jeśli już ma się opracowany mechanizm gry oraz pomysł na ciekawą rozgrywkę to napisanie gry w kilka tygodni jest możliwe. Rzeczywiście lepiej jest mieć już gotowy projekt zawczasu, wtedy jest to kwestia dopracowania go i przepisania do komputera.

Warto zauważyć, że kompilacja CD z grami ze świątecznego konkursu będzie gotowa dopiero w kolejne Święta! Jest to dobra wiadomość, ponieważ jest wiele czasu na dopracowanie swoich gier, a taka kolekcja gier turniejowych mogłaby być hitem kolejnych Świąt. Mam nadzieję, że będzie wtedy w co pograć!

Życzę powodzenia uczestnikom tego konkursu. Sam niewykluczone że wezmę udział, drugie demo Arcymaga jest już ukończone, na dniach będzie upublicznione, jeśli już to do konkursu stanę np. z klonem Robbo w 256 kolorach.

Ostatnia edycja: 13.02.10 18:02:54
[#16] Re: Retro Remake
Z uwagi na to, że na konkurs jak dotąd nie zgłoszono żadnej pracy, termin wydłużono do 30 kwietnia 2010 r.
[#17] Re: Retro Remake

@mailman, post #16

Czy ktoś zgłosił swoje uczestnictwo w konkursie?
[#18] Re: Retro Remake

@Minniat, post #17

Ponawiam pytanie - czy są jakieś wieści dot. konkursu? Czy ktoś się zgłosił? Byłoby smutne gdyby nie, skoro do świątecznego konkursu stanęło aż tyle prac, choć czasu było mniej (jednak był to okres świąteczny). Ja ze swojej strony nic nie przygotowałem, może do następnego.
[#19] Re: Retro Remake

@Minniat, post #18

A to tak trudno kliknąć w odnośnik i sprawdzić samemu?

Nadal zima...
[#20] Re: Retro Remake

@mailman, post #19

Sprawdzałem ten wątek na amiga.org ale chciałem się upewnić. Czyli jednak nikt się jeszcze nie zgłosił :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem