Komentowana treść: Gobliny w pigułce
[#1] Re: Gobliny w pigułce
Z przykrością stwierdzić muszę, że najgorsze graficznie są Gobliny 4. Te tła wyglądają jak wstępny rendering w Realu 1.4 w latach 90 robiony przez kogoś kto zaczyna zabawę w grafikę 3D. Dzisiaj bez pixel/vertex shaderów nawet na głupim Voodoo3 (nie mówiąc) dałoby się zrobić setki razy lepszą oprawę graficzną renderowaną w czasie rzeczywistym. A to co widać jest tak nieudolne, że aż przykro patrzeć jak ktoś profanuje świętą serię "Goblins".
[#2] Re: Gobliny w pigułce
Bardzo przyjemnie napisane, krótko i treściwie.
[#3] Re: Gobliny w pigułce
Cymes. Palce lizać. Udał Ci się ten artek Flea. OK

Co do czwartej części Goblinów - grafikę jeszcze można przeboleć, bo nie jest aż taka tragiczna, ale te "zagadki" wołają o pomstę do nieba i zabijają ducha serii (właśnie skończyłem 1 i dla porównania odpaliłem 4 - samo ZUO!).


Ostatnia edycja: 10.02.10 14:14:24
[#4] Re: Gobliny w pigułce
Fajny, lekki art. :)

Aż udostępnię Wam mój, ze starych dobrych czasów, na ten sam temat. :)

-> http://www.mediafire.com/?izyotyjm1tm
[#5] Re: Gobliny w pigułce
Spoko artykuł, ale myślę, że warto byłoby zmienić rodzaj jednego z czasowników w ostatnim zdaniu wstępu. :)
[#6] Re: Gobliny w pigułce

@Dawi, post #5

Już nie fisiuj.
[#7] Re: Gobliny w pigułce

@Dawi, post #5

"jednego z czasowników"? "w (...) zdaniu"?
To ile tych "czasowników" widzisz?
[#8] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #6

A autorka pytała GOL o to czy może zacytować fragment ich recenzji skoro sama ostrzega o tym aby bez zezwolenia nic nie kopiować? ;)
[#9] Re: Gobliny w pigułce

@APC74, post #7

"wbiłam się w fotel i postanowiłem" hihi :)

To teraz, kim jest Flea???!!!! :)

Ostatnia edycja: 10.02.10 17:08:50
[#10] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #9

Się wydało, i cały misterny plan... ech... ;)
[#11] Re: Gobliny w pigułce

@Shoonay, post #10

Ja wiedziałem, że ona gdzieś zarost chowa!
[#12] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #9

Z tym "postanowiłem", to święta racja. :)
Ale łeb dałbym sobie uciąć, że to nie jest "ostatnie" zdanie wstępu. ;) No i od kiedy to w zdaniach występują czasowniki? :D
[#13] Re: Gobliny w pigułce

@APC74, post #7

Widzę dokładnie trzy: wbiłam się-czasownik w stronie zwrotnej; postanowiłem-czasownik w czasie przeszłym; odświeżyć-to nieodmienna forma czasownika zwana bezokolicznikiem. :)

Faktycznie, to nie jest ostatnie zdanie wstępu, więc głowę zachowasz, ale całe szczęście, że nie oferowałeś jej za zdanie bez czasownika, bo o ile mi dobrze wiadmo, to czasowniki w zdaniach występują od zawsze. :)

Nie fisiuję, po prostu "poprawna polszczyzna źródłem sukcesów prywatnych i zawodowych." :)

Swoją drogą miło sobie przypominać gramatykę przy okazji korzystania z PPA. Może nowy dział forum? :)
[#14] Re: Gobliny w pigułce

@Dawi, post #13

A to nie jest tak, że czasownik to część mowy, zaś jego odpowiednikiem w zdaniu jest orzeczenie?
[#15] Re: Gobliny w pigułce

@APC74, post #14

Czyli sugerujesz, że jeżeli mowa o czasowniku, to można go odnieść jedynie np. do "wypowiedzenia", a nie "zdania"? Być może, ale z drugiej strony chyba nie, skoro wykonując rozbiór gramatyczny zdania, odnosimy się do części mowy. No chyba, że można części składowe zdania określić jako części mowy tylko podczas dokonywania rozbioru gramatycznego, ale wówczas załóżmy, że kiedy pisałem o czasownikach, dokonywałem małego rozbioru gramatycznego. :)
[#16] Re: Gobliny w pigułce

@Dawi, post #15

Skomentuję ostatnie kilka postów tylko tak.
[#17] Re: Gobliny w pigułce

@Dawi, post #15

Za błąd strasznie przepraszam
Sprawdziłam w wersji oryginalnej i nie mam tego "postanowiłem"... może przy korekcie... niemniej jednak wina bezwarunkowo leży po mojej stronie.
[#18] Re: Gobliny w pigułce

@Madman, post #8

Kiedy podaję źródło to nie ma potrzeby pytać nikogo o zdanie.
Gdybym skopiowała i podpisała się własnym nazwiskiem to wtedy jest to plagiat :)
Sama ostrzegam :) a redakcja ppa to już nie:)

Zresztą "kopiowanie" a "cytowanie" to dwie rożne rzeczy. :)

Węszę zwykłe czepialstwo :)
[#19] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #9

>To teraz, kim jest Flea???!!!! usmiech

Jak to kim ? Jak każdy szanujący się użytkownik iPhone - gejem :)

Ostrzegałam ... :)
[#20] Re: Gobliny w pigułce

@flea, post #17

Luzik, wiadomo, że literówki się zdarzają. Po prostu udało mi się to zauważyć, to postanowiłem dać znać, żeby to poprawić. Niby mogłem na priva, ale prawie automatycznie wysłałem komentarz, w końcu tak szybciej. :)
[#21] Re: Gobliny w pigułce

@flea, post #19

Znowu literówka
"Ostrzegałam ..."
ehh...
[#22] Re: Gobliny w pigułce
O ile część pierwsza,druga i trzecia są ok - to część czwarta wypada na zakręcie do rowu, za grafikę(niektórym może się podobać ) i za zagadki - zresztą za całokształt w skali od 1 do 10 - max. - 2 punkciki :P Jak dla mnie kaszana :P
[#23] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #21

:D
[#24] Re: Gobliny w pigułce

@flea, post #18

Gdybym chciał się czepiać to na pewno napisałbym coś innego ale nie pytaj co ;)
[#25] Re: Gobliny w pigułce

@SirLEO, post #16

OK OK OK
[#26] Re: Gobliny w pigułce

@Madman, post #24

Napisz najlepiej jakiś artykuł albo recenzję. Chętnie my się wtedy poczepiamy ;) A tak nie dajesz żadnej szansy na rewanż
[#27] Re: Gobliny w pigułce
Flea napisała artek koniec świata ;)

Fajnie się czytało OK OK
[#28] Re: Gobliny w pigułce

@flea, post #23

nigdy w gobliny nie gralem :) choc mam te dyskietki .. byc moze przyjdzie czas i na nie.Artka jeszcze tez nie zdazylem przeczytac bo padam na nos jak wracam z roboty..
[#29] Re: Gobliny w pigułce

@HOŁDYS, post #28

A gdzie robisz?
[#30] Re: Gobliny w pigułce

@parallax, post #29

odgartam snieg przed blokiem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem