Komentowana treść: Bubbelsche Deluxe do kupienia
[#1] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia
Rozumiem, że nowych gier dla systemów amigowych i amigopodobnych jest tyle, co kot napłakał. A co za tym idzie, hobbyści, sympatycy informatyki alternatywnej et cetera powinni się cieszyć każdym nowym tytułem. Jednakowoż - płacenie pięciu euro za (jak się wydaje), prościutką grę, bo od produkcji typu "sterowanie bąbelkiem"aż się w głowie kręci, jest ostrą przesadą.Toć dla linuxa powstają na hektary bardzo przyjemne gry, całkiem solidne, dorównującyce niektórym projektom komercyjnym. Jest masa tego.
Może ja jakoś źle myślę, ale płacenie za sterowanie bąbelkiem wydaje mi się być mało zachęcające.

Z szacunkiem
Des
[#2] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@Des, post #1

Zgadzam się. Nie rozumiem co autor tego typu produkcji chce osiągnąć usiłując ją sprzedawać. I tak na tym nie zarobi, bo wątpię żeby kupiło ją więcej niż 4-5 osób. Jaki to ma sens? Nie lepiej puścić grę za free i cieszyć się jej popularnością? Śmieszne...
[#3] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #2

a jak tam twoja produkcja ?
screenshoty bys jakies pokazal :)
[#4] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #2

Jak to co ? Pomoze sympatycznemu babelkowi podbic swiat gier ok, racja
[#5] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@selur, post #4

Ja nie twierdzę, że bombelek jest niesympatyczny. :) Tylko, że znacznie łatwiej byłoby mu podbić świat gdyby był za free. :)
[#6] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #5

A gdyby jeszcze autor placil po 100$ kazdemu uzytkownikowi, ktory zechce w ogole uruchomic babelka na swoim komputerze, to juz w ogole babelek zyl by jak paczek w masle.
No ale to tylko nierealne marzenie babelka o podboju swiata
[#7] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #2

ot taka moda ,przyszlo z appstorem. wczesniej ludzie puszczali takie i jeszcze prostsze rzeczy jako homebrew ,a teraz wolaja za to kase ,coz takie czasy ...

fajnie by bylo jakby ktos przeportowal Teeworlds .bardzo sympatyczna gierka ,polecam
[#8] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@DRACOX, post #7

Akurat w AppStore większość aplikacji jest darmowych. I to znacznie bardziej rozbudowanych od tej. Poza tym większość aplikacji płatnych kosztuje 0.99 dolarów. Za 5 euro to już są największe wypasy o których ami-systemy nie mogą nawet pomarzyć.
[#9] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #2

Z jednej strony tak, ale z drugiej to jest symboliczna kwota, mozna powiedziec na piwo, oczywiscie patrzac na zarobki w cywilizowanym swiecie, to tak jak by w PL ktos krzyknal piec zeta.
[#10] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@rzookol, post #3

a jak tam twoja produkcja ?
screenshoty bys jakies pokazal :)


Wersja dla iPhone/iPod jest gotowa od prawie 4 miesięcy. Wersje dla MorphOS i Windows ciągle wymagają dorobienia kilku drobiazgów graficznych. Pewien czynnik ludzki sprawił, że opóźnienie tak strasznie się zwiększyło. Wypuszczenie wersji dla Windows jest uzależnione od wersji dla iPhone/iPod (i niedługo pewnie iPad). Natomiast wypuszczenie wersji dla MorphOS jest uzależnione od tego kiedy wyjdzie wersja dla Windows. Ponadto winę za opóźnienie ponosi też fakt, że zająłem się kolejną grą, której nie będzie w wersji komputerowej, bo wymaga multitouch (nie ma sensu granie gdy można kliknąć/dotknąć jeden punkt na ekranie).

Generalnie naprawdę nie ma na co czekać. Zwłaszcza wersja komputerowa nie jest bardzo grywalna. Daje się zauważyć, że gra była pomyślana na ekran dotykowy, a sterowanie klawiaturą i myszą zostało dorobione trochę na siłę. :)

W sobotę zapadła pewna decyzja, która na pewno ruszy całą sprawę z miejsca. A co do screenshtów to niedługo coś gdzieś wrzucę. Ale chciałem raczej filmik zrobić, bo obrazki średnio oddają sens.
[#11] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #10

super. czekam z niecierpliwością na film.
a do jakiego gatunku bedzie należeć ta nowa gra?

Ostatnia edycja: 15.02.10 11:40:46
[#12] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@quaint, post #11

Gdybym na siłę miał wrzucić tę drugą grę do jakiegoś worka to byłby worek w którym są takie gry jak: Guitar Hero, Tap Tap Revenge, Rock Band. Zasada zabawy podobna ale nie gra się na instrumentach. Cała innowacyjność polega na sterowaniu. Na razie wolę więcej nie mówić, bo to mój w pełni autorski pomysł, nie widziałem niczego podobnego na żadnej platformie i boję się, że ktoś sprawniejszy podłapie pomysł i wypuści coś znacznie lepszego przede mną. :) :) Środowisko developerów iPhone/iPod działa błyskawicznie w przypadku gdy podłapią jakiś pomysł. :) Skubańcy potrafią migiem zrobić coś naprawdę dobrego. Mają doświadczenie, znają API, SDK jak własną kieszeń i mają niesamowitą motywację. Ja to się pierniczę miesiącami...
[#13] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #10

Ale chciałem raczej filmik zrobić, bo obrazki średnio oddają sens.


Gdybym miał jakieś demko pod windę, nagrałbym gameplay i wrzucił na YT podobnie jak gameplay demka Arcymaga. Potem rozreklamowało by się na lewo i prawo. Ewentualnie dodałbym głosowy komentarz :D Nie ma bata sprzedaż poziomu 100 000 sztuk tygodniowo zapewniona :)

Tak czy inaczej - czekamy na pierwszy "zawiastun" Fortis, jestem potężnie ciekawy jak to w ogóle wygląda :)
[#14] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@MDW, post #12

a miales okazje zapoznac sie z deesowym "OSU!" lub "Elite beat agents"? rowniez bardzo ciekawe wykorzystanie ekranu ts w grze "muzycznej" . o taiko no tatsujin ds 1 i 2 (ostatnio tez wydali na iphona)nie mowiac
[#15] Re: Bubbelsche Deluxe do kupienia

@DRACOX, post #14

A może byście tak na forum się przenieśli?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem