Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za styczeń
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń
Ja ciągle nie mam pojęcia, jak Superfrog jest tak wysoko...gra, która według mnie nie umywa się do reszty tytułów z czołówki.
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Synvoret, post #1

Bo ma super w tytule :D
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Synvoret, post #1

Bo jest ponadczasowa i ma duszę.

Ostatnia edycja: 16.02.10 09:13:57
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@parallax, post #3

Jak widać na załączonym obrazku :D
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@parallax, post #3

bardzo wysoka grywalnosc ,miodna grafika i muzyka .. to sa atuty do sukcesu
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Synvoret, post #1

Obserwujac reakcje mojego 4,5 letniego syna na kontakt z Superfrogiem, ktorym jest zauroczony, moge wyciagnac kilka wnioskow na temat sukcesu tej gry:

Po pierwsze bajka o ksieciu zamienionym w zabe zawsze jest urzekajaca tak dla kobiet jak i dzieci. Samo zwierzatko mimo iz w naturze nie wyglada zbyt przyjemnie i jest obslizgle (Francuzom i to nie przeszkadza), to w bajkach zazwyczaj ma osobowosc mila i sympatyczna (taki Kermit w Mupetach np.).

Ekran z ladnie narysowanym glownym bohaterem na wstepie, nastraja odpowiednio. Muzyka jeszcze bardziej wprowadza w zabi nastroj i poteguje zintegrowanie z bohaterska zaba.

Animacja zaby rowniez potrafi wzbudzic usmiech na twarzy. Przebieranie nogami i oczami (czy jak kto woli na odwrot) robi swoje.

Reszta to juz tylko dopelnienie formalnosci. Platformowki zawsze wygladaly ladnie na Amidze i byly kolorowe i przykuwajace oko i nie tylko. Mozna zatem stwierdzic, ze wzieto tutaj wszystkie istotne skladniki wedle prostej recepty, ktora byc moze stworzyla tytul wcale nie wybitny ponad inne, ale z pewnoscia przyjemny i zapadajacy w pamieci ze wzgledu na wyrozniajaca sie postac i muzyczny motyw przewodni.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #6

Zgodzę się z Tobą, i żeby było jasne, ja nie sądzę, że Superfrog jest do niczego, sam go przeszedłem i mam super wspomnienia z tej gry, jest świetną platformówką, ale chyba nigdy nie zrozumiem faktu że tak często jest na pierwszym miejscu, ale to tylko mój gust :)

I myślę, że i mój potomek będzie "skazany" na kontakt z tą grą ;)
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Synvoret, post #7

a ja dam jej maxa w lutym :) nalezy sie jej
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #6

"Samo zwierzatko mimo iz w naturze nie wyglada zbyt przyjemnie i jest obslizgle (Francuzom i to nie przeszkadza),"

Mi też nie. Kiedyś z kumplem złapaliśmy żaby w stawie i na ognisku je usmażyliśmy i zjedliśmy. Tylko wcześniej je solą posoliliśmy. Jeszcze w tedy nie miałem Amigi. Może dlatego tak lubię super froga.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@parallax, post #9

Ja pamietam, jak kiedys na koloniach letnich po lesie chodzilismy chrust zbierac na wieczorne ognisko i starszy kumpel wsadzil ropusze palacego sie papierosa w pysk. To dziwne zjawisko, ale zaba pyskiem najwyrazniej tylko wciaga powietrze. Nadmuchala sie jak balon i... (animals cenzura).

Co do samego top 10, to dla mnie z kolei niezrozumialym jest iz taki tytul jak SWOS, wciaz jedynie depcze po pietach pierwszej trojce, ale nie moze sie tam dopchac.

Jet Strike tez jest gdzies na szarym koncu, a to na CD32 byla wyjatkowa gra. Masa samolotow, kazdy samolot mial indywidualne zachowanie w locie itp. itd. i misje byly ciekawe.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #10

Super Frog jest klasą nad klasami. Gra wszechczasów, przewyższa nawet osławionego Mario i Sonic.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Synvoret, post #1

A ja z kolei nie mogę uwierzyć, że Settlers jest tak wysoko. Naprawdę. Mało w to grałem i myślę, że są na Amigę lepsze gry o lepszej oprawie. Dla przykładu Slam Tilt, Banshee czy Reunion.
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@MisOr, post #12

Nie gadaj, bo klimat w settlersach jest. Slam tilt też wymiata, ale super frog jest jednak ponadczasowy.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@MisOr, post #12

Settlers mialo kilka niewatpliwych zalet dzieki ktorym zapadlo w pamieci.

Pierwsza dzieki ktorej gracz potrafil sie zachlysnac ta gra, byl rozbudowany, tetniacy zyciem swiat (ot taki raczkujacy RTS), ktory w owczesnym czasie nie byl w grach czyms tak pospolitym jak dzisiaj. Mozna bylo rozbudowywac osade i przygladac sie jak zachowuja sie poszczegolni mieszkancy, ktorzy jakby za nic mieli fakt iz wszystko dzieje sie pod nadzorem gracza w komputerowej rzeczywistosci. Lesniczy sadzil drzewka, rybak lowil sobie rybki, rolnik sial i kosil, piekarz nosil woreczki od rolnika itp. itd.

Kolejna zaleta byla mozliwosc gry we dwoch na podzielonym ekranie. Wtedy o grze po sieci moglismy tylko pomarzyc. Wyjsciem bylo polaczenie dwoch Amig bezposrednio przewodem, ale nie wszystkim chcialo sie robic tyle zachodu. Settlers dawal mozliwosc wspolnej zabawy na jednym ekranie co z racji na atrakcyjnosc samej gry i nowosc takiej tandemowej, strategicznej rozrywki stanowilo jakosc sama w sobie.

Osobiscie nie glosuje w Top 10 na Settlers bo ona i tak sobie poradzi w notowaniu, a ja mam kilka innych faworytow ktorzy moim zdaniem sa niedoceniani w tych notowaniach a gorsze od Settlersow nie sa.

Dlatego wlasnie bylbym jednak zwolennikiem alternatywnej wersji listy przebojow.

Dajmy na to w jednej dziesiatce ciezko zmiescic wszystkie zaslugujace na wyroznienie gry. Samych bijatyk jest conajmniej 4. Moze i dlatego takie Capital Punishment tak szybko znika z czolowki jak sie w niej pojawia. Po prostu glosujacy, jednego miesiaca staraja sie wyroznic ta gre a nastepnego miesiaca inna. Co nie oznacza, ze gra z tego gatunku, ktora nie zalapala sie do aktualnej dziesiatki jest gorsza od tej innego gatunku ktora w notowaniu sie znalazla. To troche bez sensu i nie daje realnego obrazu faktycznej jakosci gier.

Dla mnie ranking bijatyk wygladal by np. tak:
1. Capital Punishment
2. Mortal Kombat II
3. Street Fighter II
4. Fighting Spirit
5. Elf Mania
6. Pit Fighter

Strzelanki poziome:
1. Project X
2. Agony

Strzelanki pionowe:
1. Banshe

Strzelanki a'la asteroids:
1. Super Stardast

Strategie czasu rzeczywistego:
1. Cannon Fodder
2. Settlers
3. Worms ;)

Oczywiscie mogly by funkcjonowac dwa rodzaje rankingu. Ogolny i tematyczny. Ja i tak ostatnio bylem zniecierpliwiony dlaczego nie pojawia sie kolejne notowanie, wiec jakby bylo wiecej do wypelniania to bylo by ciekawiej OK
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń
Heheh...Uśmiałem się do łez.Sen na miejscu 31.A tak znakomite produkcje jak Hired Guns , Perihelion czy Super Stardust zajmują dalsze miejsca.
Ja z uporem maniaka od kilku miechów regularnie głosuje na na Breathless
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@waldiamiga, post #15

A ja chyba znowu zacznę głosować na super froga. Ta gra ma duszę!
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #14

A Shadow Fighter nie był lepszy od Elfmanii?
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@MisOr, post #17

Graficznie nie (Elfmania wyglada jakby byla na kosci AGA !!!) .. grywalnoscia i muzyka miazdzyl Elfmanie
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@HOŁDYS, post #18

Dokladnie! Elfmania miala bardzo dopracowana grafike i za to nalezy sie jej wyroznienie :)

Z reszta nie ma co ukrywac, ze o wielu tytulach czlowiek troche zapomnial i czasami od przypadku zalezy, ze sobie o nim przypomina. Pamieta sie glownie to w co sie tluklo najwiecej.

Pamietam np. fajnego managera - The Manager, w ktorym podobalo mi sie to, ze symulacja meczy byla inscenizowana fajna animacja mikropilkarzy na mikroboisku. Bylo widac jak akcja sie zawiazuje i konczylo sie bramka albo pudlem. Alez to byly pamietam dodatkowe emocje w grze :) Gra miescila sie bodaj na 5 dyskietkach. Jak sobie tak przypomne, to przypominalo to troche obecnego managera w Fifie. Oczywiscie to dosc luzne porownanie.

Ostatnia edycja: 17.02.10 08:05:14
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń
Słuchajcie Kochani :) głosujemy na to, w co aktualnie gramy i ni einaczej to widzę
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@ethan72, post #20

No to mi z racji czasu pozostanie co miesiąc głosować chyba na jakieś 3 tytuły
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #21

To tak masz sporo. Ja tylko gram w super froga ostatnio.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@parallax, post #22

Wiesz, cale szczescie, ze zamontowalem sobie telewizor na scianie nad lozkiem. To podobno nie zdrowe montowac telewizor w sposob sklaniajacy do ogladania na lezaco, ale dzieki temu przed snem zawsze moge sobie popykac z pol godzinki OK
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #23

ja mam tak samo ..tylko rzutnik 100 cali :P super frog w wersji kinowej :-]
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@HOŁDYS, post #24

Marzy mi się 100 cali... 52 już mi nie wystarcza :(
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@parallax, post #25

A dla mnie jak na sypialnie 32", to w sam raz :)
Rozdzielczosc Amigi to nawet nie HDready, ale jak ktos lubi ogladac kazdy pixel amigowy, to inna sprawa.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Duracel, post #26

Hołdys pewnie liczy piksele, żeby zasnąć.
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Dobre :)
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń
Tak przy okazji Superfroga, to przypomnial mi sie Chuck Rock II. To byla moja pierwsza gra na CD32.

Pamietam, ze wtedy zrozumialem, jak wiele moze zmienic naped CD, mimo praktycznie kosmetycznych roznic pomiedzy CD32, a A1200.

Muzyka w grze o doskonalej jakosci, dodatkowe, rozbudowane, animowane intra i outra, brak koniecznosci wachlowania dyskietkami, to wszystko robilo kolosalna roznice... mimo to jednak za mala.

Gdyby wtedy Commodore nie bylo juz dogorywajace i pokusilo sie o kilka dodatkowych zmian w ukladzie graficznym zanim wypuscili konsole na rynek, zrobili fabryczne wyjscie na stacje dyskow, i mozliwosc podlaczenia dysku bez specjalnych przystawek wartych fortune, to moze potencjal rynkowy tego sprzetu nie zostalby zmarnowany. A co za tym idzie, moze w bezbolesny i plynny sposob udaloby sie przebranzowic/uratowac upadajaca firme, z rynku teoretycznie czysto komputerowego w rozrywkowy. A przeciez wlasnie wtedy zaczal sie tak naprawdę boom na konsole (PSX itp.)

Dzisiaj oprocz Xboxa, Playstation i Wii, moglibysmy miec konsole-Amige, na ktorej mozna by uzywac tak starego jak i nowego oprogramowania, zainstalowac sytem itd. A jestem swiecie przekonany, ze to byla jedyna sensowna szansa i droga na przetrwanie Amigi w formie nie niszowej i hobbystycznej jak dzisiaj, ale realnego sukcesu marketingowego z wykorzystaniem potencjalu rzeszy fanow marki Amiga.

Konkurowanie na plaszczyznie czysto komputerowej w sytuacji gdy PC przeszedl w krotkim czasie rewolucje cenowa i marketingowa mialo m.w. takie szanse powodzenia jak samodzielne pokonanie Wermachtu i Armi Czerwonej przez Armie Polska - 17 wrzesnia 1939 Macntoshowi sie udalo to na jakis czas, ale on mial praktyczny potencjal w rynku DTP. Amiga byla glownie wycelowana w rozrywke i to dzieki temu profilowi byla komputerem z dusza i zywym srodowiskiem fanow.

Ze wzgledu na wszystko co powyzej, mimo iz tak naprawdę po ptokach, to czekam na Natami... i sie doczekac nie moge

Ostatnia edycja: 19.02.10 11:05:53
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń
A i tak Fury Of The Furries Rulez!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem