Komentowana treść: YAM 2.6
[#1] Re: YAM 2.6
No i po update :)

Jak narazie działa ładnie i jest dużo szybciej ;)
[#2] Re: YAM 2.6
Program dobry dla nostalgików, nadal go używam, ale coraz mniej... Niestety YAM rozwija się słabo, lista zmian nie imponuje...

W dalszym ciągu:
- brak np. obsługi IMAP,
- brak obsługi mejli w formacie HTML, bez protez, z CSS (mamy już webkit, dlaczego nikt nie zrobi z tego biblioteki do wykorzystania np. w YAMie?),
- GUI programu zamraża się gdy jest problem z nawiązaniem połączenia z serwerem poczty...
- brak możliwości wybrania z jakiego serwera SMTP ma być wysłany mejl (tak, wiem, SimpleMail to potrafi).

Poza tym polska lokalizacja nie jest zaktualizowana do wersji 2.6. ATO PL zaspało?
[#3] Re: YAM 2.6
Dublujecie się?
[#4] Re: YAM 2.6
Grxmrx wygrał wyścig na newsy:D
[#5] Re: YAM 2.6

@Banderas, post #4

Chyba jednak nie wygrał...

Co do YAMa to troszkę boli brak tego htmla, no ale cóż protezy żondzom. :)
[#6] Re: YAM 2.6

@grxmrx, post #2

Podpisuję się pod wszystkim co napisał Grxmrx. :)

Od siebie dodam, że mój odwieczny problem ze wskaźnikiem myszy w YAMie w tej wersji nadal jest aktualny. :( Chodzi o to, że na całym obszarze okna YAMa mam wskaźnik myszy taki jak zazwyczaj jest nad polem tekstowym (do wpisywania tekstu). Czyli taki jakby kursor tekstowy. No i czymś takim zaznaczam pozycje na liście, naciskam przyciski. Mam tak tylko na oknie główym YAMa. Na przykład w oknie pisania wiadomości wszystko jest ok, czyli jak wskaźnik myszy jest nad przyciskiem to jest strzałką, jak nad polem do wpisywania adresu to jest kursorem.

Już kiedyś o tym marudziłem ale nie znalazło się rozwiązanie. Może teraz ktoś ma jakiś pomysł?
[#7] Re: YAM 2.6

@MDW, post #6

Być może potrzeba poszukać i przestawić "coś" w ustawieniach klasy NList?
[#8] Re: YAM 2.6

@MDW, post #6

mam niejasne wrazenie ze jest to celowe. byl kiedys watek na liscie o tym chyba.

dla mnie, osoby nienawidzacej html w mailach, yam rzadzi :) na piecu tez html nie widze na szczescie
[#9] Re: YAM 2.6

@MDW, post #6

nie mam jeszcze pojecia co to, ale skoro zainstalowalem juz nowego yama to sie poprawi...
[#10] Re: YAM 2.6

@Valwit, post #8

No ja mam tak samo :)
[#11] Re: YAM 2.6

@Valwit, post #8

....

Ostatnia edycja: 22.02.10 21:27:44
[#12] Re: YAM 2.6

@MDW, post #6

Nie mow, zawsze wydawalo mi sie ze Pegaz nie ma nie tylko stacji dyskow, ale takze myszki. Jakis kot to powinnien natychmiast przepedzic. :P
[#13] Re: YAM 2.6

@Andrzej Drozd, post #12

Ma myszkę. :) Ma nawet wskaźnik myszy. O proszę:

Mysz* wskaznikMyszy = new Mysz();

:D ;)
[#14] Re: YAM 2.6

@MDW, post #13

eee, źle to robisz
Mysz* wskaznikMyszy = [[Mysz alloc] init];
[#15] Re: YAM 2.6
Walczę z instalacją na 3.9 ale cały czas mu czegoś brakuje... dalsza część walki może będzie dzisiaj. W każdym razie czy ktoś może polecić innego dobrego klienta pocztowego na 3.9 z obsługą IMAPa, HTML i kilku innych drobiazgów? Z konkurentów przychodzi mi do głowy tylko SimpleMail. Z perspektywy 3.x dobrze że nadal ludzie chcą pisać na ten system.
[#16] Re: YAM 2.6

@quaint, post #14

Hehehehe. Widzę, że jesteś zorientowany w znienawidzonej w Polsce technologii. :)

int x = [wskaznikMyszy getX];

:D
[#17] Re: YAM 2.6

@MDW, post #16

Objective C jest znienawidzone w Polsce?
[#18] Re: YAM 2.6

@MDW, post #16

po 8 godzinach z Java człowiek potrzebuje jakiejś odskoczni.
walczę z iPhone SDK jak tylko mam chwilę wolnego czasu.

a wracając do tematu, cieszę się bardzo z nowej wersji YAMa;)
[#19] Re: YAM 2.6

@Valwit, post #8

Oczywiście jestem za brakiem htmla w mejlach, ale nie wszyscy myślą jak my... i trzeba jakoś to oglądać.
[#20] Re: YAM 2.6

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Objective-C to właściwie tylko iPhone, iPod i MacOSX. No a te platformy wśród Polaków ostatnio są wrogiem publicznym nr 1. Gorzej niż kiedyś dla Amigowców Intel czy Microsoft. Na szczęście Polska nie ma komercyjnego znaczenia i jest to nic innego jak tylko pultanie się krzykaczy.
[#21] Re: YAM 2.6

@MDW, post #20

Apple produkuje teraz pecety takie jak wszyscy inni.
Jeśli ktoś uważa że jest lepszy od innych, bo ma swojego pc w lepszej obudowie, to oczywiście jest wyśmiewany i bardzo dobrze.

iPhone też niestety jako telefon żadna rewelacja.
Ostatnio się poprawiło.
Wreszcie są MMS, obsługa cut-paste.
Ale aparat trochę za cienki jak na te kasę.
I dalej ani Javy ani flasha.

Tak że jak ktoś tym szpanuje to w sumie, trzeba go sprowadzić na ziemię i to nawet dla jego własnego dobra.



[#22] Re: YAM 2.6

@qwerty4000, post #21

jeżeli porównujesz różne platformy na podstawie obudowy to gratualacje dla Ciebie.

jeżeli ktoś kupuje iPhona dla mms, aparatu, flasha czy gier w javie to faktycznie trzeba go sprowadzić na ziemie.

oczywiście nie rozumiem kupowania jakiegokolwiek sprzętu dla poczucia się lepszym, czy szpanowania.

zaraz nas stąd przegonią na forum.

Ostatnia edycja: 23.02.10 21:34:34
[#23] Re: YAM 2.6

@quaint, post #22

zaraz nas stąd przegonią na forum.

Właśnie. cool
[#24] Re: YAM 2.6

@qwerty4000, post #21

iPhone to nie jest telefon tylko tak zwany Mobile Internet Device. To, że jest możliwość telefonowania to tylko bonus. Niezależnie od tego jakie jest to urządzenie, jak dzisiaj wyglądają te urządzenia i tak nie rozumiem tej chorej polskiej nagonki na Apple. Tak jak napisałem wcześniej - na szczęście to nie ma znaczenia, bo Polska to mniej niż trzeci świat i zdanie Polaków akurat jest najmniej istotne. AppStore ma większą sprzedaż w Gwatemali niż w Polsce. Jak komuś się nie podoba to nie używa produktów Apple. Alternatyw jest aż za dużo. I to wszystko co chciałem napisać. Koniec tematu.

YAM jest spoko. :)
[#25] Re: YAM 2.6

@MDW, post #24

iPhone to nie jest telefon tylko tak zwany Mobile Internet Device.


to by pozwalal na instalacje wlasnego softu, altenratywnych przegladarek i mial flasha :) a tak to jest wannabe MID. a jeszcze bardziej wannabe smartphone. i nie jest to polska nagonka, wszedzie na swiecie polewaja z fanboyow walczacych o lepsze jutro. zauwaz ze ze zwyklych userow nie smieje sie nikt.
[#26] Re: YAM 2.6

@Valwit, post #25

Oczywiście polewający widzą tylko wady i nie dostrzegają cech, których nie posiadają inne platformy. Ale co mnie to obchodzi. I tak jak na razie żadna platforma (100x bardziej doświadczone firmy) nie jest w stanie osiągnąć nawet ułamka tego co zrobiło Apple. Jak będzie lepsza alternatywa to się przesiądę. Jak na razie konkurencja jest parodią pod względami na których mi zależy.

A brak możliwości instalowania nieoficjalnego softu jest podstawową zaletą iPhone/iPod i przede wszystkim dla tej cechy używam tej maszyny i coś pod nią klepię. Gdyby zostało to odblokowane to najprawdopodobniej przestałbym rozwijać swoje śmieci dla iPhone/iPod. AppStore ze wszystkimi swoimi cechami jest genialne. Akurat w tym przypadku konkurencja jest niczym.

Ostatnia edycja: 24.02.10 07:34:54
[#27] Re: YAM 2.6

@MDW, post #26

Proszę skończyć w tym miejscu wątek o iPhone. Od tego jest dział HydePark na forum.
[#28] Re: YAM 2.6

@Grzegorz Kraszewski, post #27

Dla platform applowych to nawet HydeParku szkoda. :)

A jeżeli chodzi o YAMa to dostałem sygnał, że ten mój problem ze wskaźnikiem myszy wraz z nową wersją pojawił się u pewnego szanowanego członka ami-społeczności który wcześniej tego problemu nie miał. Cieszy mnie fakt, że problem pojawia się u coraz większej ilości ludzi, bo wtedy pojawia się cień szansy na poprawienie tego denerwującego błędu. :)
[#29] Re: YAM 2.6

@MDW, post #28

Zdaje mi się, że wskaźnik wariował po aktualizacji NList. Przy starszej wersji klasy, zamieszczonej w MorphOSie, takiego problemu nie było. Nowy YAM nie uruchomi się na starej NLiście, stąd i kłopoty.
[#30] Re: YAM 2.6
Który program jest wg.Was lepszy - Yam 2.5 czy SimpleMail 0.35.
Rozumiem że wersja SimpleMail-a dla OS3x działa pod MorphOS-em bez problemów.



Ostatnia edycja: 24.02.10 14:27:48
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem