Komentowana treść: Bounty na Wi-Fi przypisane
[#1] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane
I to jest najlepsza informacja na rozpoczęcie nowego tygodnia. Szkoda tylko, że termin to wrzesień, ale z drugiej strony to może lepiej tak niż wcale......
[#2] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane
Zanim Neil sięgnął po Bounty zdążył już opracować Prism2.device z obsługą szyfrowania WPA. Podobno 50% pracy opisanej w zadaniu jest już wykonanych. To dosyć dobrze wróży temu projektowi :)

Ciekawi mnie, czy MOS będzie mógł wykorzystać źródła (kwestia licencji)?
[#3] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@FOrest, post #2

A czy Prism obsługuje WPA? Chyba nie.
[#4] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@wali7, post #3

Wpisz w googlach "prism wpa" :)
[#5] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane
Chyba będziemy mieli szybciej obsługę wifi niż Hyperion .
[#6] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@FOrest, post #4

większość tego co Google wypluło dotyczy Prisma2.5 ... nie wiem jak jest, ja w każdym razie szybko wymieniłem tego Prisma w moim lapku na jakiegoś Intela i zdecydowanie lepiej chodzi (a były problemy m.in. z szyfrowaniem)
[#7] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@wali7, post #6

Z posta na aros-exec wynika jedynie, że Neil zrobił własny device o nazwie prism2. Nie wiadomo do jakiej karty. W każdym razie nie spełnia to wymagań Bounty i będzie musiał zrobić nowy sterownik do jakiegoś nowszego urządzenia (zapewne Atheros). Skoro 50% pracy uważa za wykonane to czekam ze spokojem na 1 września.
[#8] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@JaCoP, post #5

X1000 będzie laptopem? ;)
[#9] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@FOrest, post #8

Jak to mowia malkontenci, opozycjonisci i wredni klasykowcy - na pewno blizej do laptopa niz do Amigi. :P
[#10] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@FOrest, post #2

@ FOrest
Ciekawi mnie, czy MOS będzie mógł wykorzystać źródła (kwestia licencji)?

Przecież w MorphOS-ie jest już obsługa WiFi. Mam na myśli wersję MorphOS-a, która jest aktualnie przygotowywana, i która ma obsługiwać Mac Mini, a Mac Mini ma WiFi.
[#11] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@R-Tea, post #10

Nie wiedziałem. I bardzo mnie to cieszy :)
[#12] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@R-Tea, post #10

Z rozpędu strzeliłem byka, a na dodatek uświadomiłem sobie, że nie do końca wiem jak to jest z tym Wi-Fi w MorphOS-ie.
Bo przecież MorphOS na Mac Mini już dawno jest, a Wi-Fi w Mac Mini jest opcjonalne, nie wiem więc czy jest przez najnowszego MorphOS-a absługiwane. Na stronie morphos-team.net w specyfikacji obsługiwanego sprzętu nie ma żadnego Wi-Fi.
Pisząc o aktualnie przygotowywanej wersji MorphOS-a i sprzęcie, jaki ma ona obsługiwać miałem na myśli notebooki Apple zwane PowerBook. One na 100% mają zintegrowane WiFi i MorphOS 3.0 je z pewnością obsłuży :)
[#13] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@R-Tea, post #12

jak dobrze pamietam AirPort w MacMini PPC jest w standardzie anie w opcji
[#14] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@Brodek, post #13

Niestety jest to opcja (przynajmniej w wersji 1.25)
http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/stats/mac_mini_g4_1.25.html
[#15] Re: Bounty na Wi-Fi przypisane

@R-Tea, post #12

Na ostatnim spotkaniu amigowym w Siemianowicach Śl. rozmawiałem z jacą o nowym morphosie i mówił mi, że WiFi w PowerBookach będzie obsługiwane. Pytałem, czy przy okazji będą sterowniki dla Wifi w mini - powiedział że tak. Z tym, że nie wiem kiedy to wypuszczą, bo morphos dla PowerBooków to nie będzie najbliższa wersja 2.5, może jednak dla mini zrobią obsługę wcześniej?
Tak czy inaczej, w końcu Wifi w mini ma być używalne pod MOSem.

Z tego co wiem, to wifi w mini było opcją - akurat mój 1.42 ma wifi, ale nie zwracałem na to uwagi przy zakupie (zresztą nie było to opisane - przekonałem się o tym że jest jak komp do mnie dotarł).

Ostatnia edycja: 24.02.10 10:23:24
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem