Komentowana treść: Pakiet AMP 1.0
[#1] Re: Pakiet AMP 1.0
grxmrx testowałeś już ? :)
[#2] Re: Pakiet AMP 1.0

@Drako^lM, post #1

Pobrałem pakiet, rozpakowałem, klikam na ikonkę Install i wyskoczył mi komunikat

UŻYCIE: installer [SCRIPT] nazwa_pliku




Co by oznaczało, że w AmigaOS 4.1 Update1, w którym nic nie zmieniałem na partycji systemowej od czasu instalacji jest popsuta wersja programu Installer albo niekompatybilna z najnowszym oprogramowaniem dostępnym na ten system.

Postanowiłem sprawdzić gdzie w AmigaOS 4.1 Update1 jest Installer, znalazłem go w SYS:Utilities/Installer (w SYS:C go nie było co mnie trochę zdziwiło) i w jakiej jest wersji. Okazało się, że Installer w AmigaOS 4.1 Update1 nie ma żadnej wersji. Po prostu nie zwraca niczego jak w shellu wpisze:
version installer
lub
version SYS:Utilities/Installer

screenshot:
http://www.grxmrx.daminet.pl/os4/installer.png


Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaką wersję programu Installer należy posiadać i skąd ją pobrać? Czy podmienić na Installer z AmigaOS 3.x lub użyć installera od geita? Czy w ogóle AmigaOS 4.1 Update1 posiada sprawny Installer czy to ja mam pecha i tylko u mnie nie działa?

Z innej beczki - odpaliłem tylko z ciekawości IconEdit i odpalił mi się na nowym ekranie, którego paleta ma 256 kolorów. Po co? Okienko programu wygląda kiepsko graficznie, jest dithering i w ogóle biednie to wygląda. Boję się klikać dalej :)

screenshot:
http://www.grxmrx.daminet.pl/os4/iconedit.png
[#3] Re: Pakiet AMP 1.0

@grxmrx, post #2

Rzeczywiście Installer nie zwraca żadnej wersji. Narazie nie trafiłem na żaden program który by się nie chciał zainstalować, więc raczej jest dobry - AAMPa jeszcze nie instalowałem więc być może to autor coś sknocił.
Co do IconEdit to umnie odpala się normalnie na ekranie Workbencha.
[#4] Re: Pakiet AMP 1.0

@grxmrx, post #2

" znalazłem go w SYS:Utilities/Installer (w SYS:C go nie było co mnie trochę zdziwiło)"


Na stronie ATO w tlumaczeniu do bodajze bb1 znalazlem cos takiego "oficjalnie, Installer powinien być w katalogu SYS:Utilities/, ale będzie dzialał równie dobrze z katalogu SYS:C/

Wiec chyba bardzo dawno temu uzywales ostatnio AmigaOS

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem