Komentowana treść: AmigaOne X1000 FAQ
[#1] Re: AmigaOne X1000 FAQ
i miło, bardzo miło, widać że przesięwzięcie ma ręce i nogi, i że można zadawać pytania, co uczyniłem już wczoraj.

mam nadzieję, iż odpowiedzi/apdejty będa pojawiać się z obiecaną częstotliwością.

zaciekawiło mnie najbardziej to, kto z the 'key amigaos developers' zaproponował wstawienie xmosa do X1000 i w jakim celu, no i oczywiście - co w przypadku X1000 oznacza high-end i jakie high-endowe oprogramowanie będzie na tym brykać ?
[#2] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@nimrod7, post #1

jakie high-endowe oprogramowanie będzie na tym brykać ?

Na razie to chyba tylko Blender w wersji bodajże 2.48.
[#3] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@waldiamiga, post #2

bo to chyba jedyny (aktualny, highendowy) soft jaki na amigę i (jej) klony obecnie istnieje.
[#4] Re: AmigaOne X1000 FAQ
Trochę skąpe to FAQ, liczyłem na więcej, no ale skoro można zadawać pytania, to o kilka spraw zapytałem. Ciekawi mnie ten sprzęt bardzo, wstrzymałem się z zakupem Pegaza specjalnie na tę okazję. Może słusznie, może nie. Się zobaczy
[#5] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@smackme, post #3

Generalnie Blender highendowy to nie jest wśród softu 3D. Po prostu jest w miarę dzisiejszy, stara się dotrzymywać kroku czołówce (przede wszystkim: Maya, XSI, 3DMax) i można na nim zrobić coś co dzisiaj nie będzie wywoływało uśmiechu na twarzy.

Jeżeli chodzi o taki wielki soft rozwijany dla ami-systemów to ja bym jeszcze dorzucił PageStream. Jeszcze kilka lat temu moim zdaniem był lepszy niż jeden z ówczesnych liderów w tej dziedzinie, czyli QuarkXPress. Nie wiem jak teraz, bo z DTP nie miałem styczności od ok. 5 lat. Myślę, że nadal nie jest źle chociaż na pewno już bez rewelacji, bo Adobe InDesign jednak mocno się rozwija i według mnie jest bardzo dobry.
[#6] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@MDW, post #5

Jeśli chodzi o PageStream, to z tego, co mi melduje znajomek cały czas zupełnie zawodowo pracujący na A4000 z Cyberstormem MKIII 060, i wspomnianym programem - nie jest źle. On ma akurat sytuację taką, że nie musi robić składu na szybko, może sobie spokojnie dłubać. No i mimo, że ma do dyspozycji makówki z QuarkXPress i Adobe InDesign, to trzyma się, siłą przyzwyczajenia, Amigi. Twierdzi, że jeśli się nie musi pędzić, to PageStream wystarcza po uszy, cały czas jest profesjonalnym kawałkiem softu.
Osobiście pracowałem na PageStream, składałem tym programem dwa poważne miesięczniki. Zupełnie wygodnie, bez większych problemów, z dobrym, jak sądzę, efektem wyjściowym. Potem się przeniosłem na peceta i PageMakera. Hm, no szczerze mówiąc nie był w niczym lepszy od PageStreama. Tyle tylko, że blaszanka, na której by zainstalowany śmigała znacznie szybciej, niż A4000 z kartą procesorową 060/50Mhz i kartą graficzną Picasso.
[#7] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@MDW, post #5

Ale co fakt, to fakt. Na żadną Amigę Klasyczną, na żadną platformę amigopodobną, nie ma softu higendowego. Obojętnie, czy szukamy programów do DTP, DTV, czy po prostu pakietów biurowych. No, ale chyba nie w tej "higendowości" smaczek jest. Chyba nie "higendowość" trzyma nas przy informatyce alternatywnej, prawda?
[#8] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@nimrod7, post #1

Az jestem ciekaw jak wiele osob to kupi sonar
[#9] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@AmiChris, post #8

miliony ;)
[#10] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Des, post #7

Co nie zmienia faktu, że najważniejszy jest człowiek a potem narzędzie. Sporo można jeszcze podziałać na Ami, zresztą sam taki przykład powyżej podałeś. :)
[#11] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Des, post #6

jak już jestesmy w temacie to chciałbym jakis benchmark gdzieś zobaczyć ile trwa generowanie peesa dajmy na to jednej strony A2 (plakat) z odrobiną wektorów i bitmapą 300 dpi w tle.
[#12] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@AmiChris, post #8

nie karmić trolla!
[#13] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Drako^lM, post #9

nie karmić trolla!
[#14] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Kiv_Master, post #13

Wstawianie kilku identycznych postów bez treści tylko z emotikonką to też forma trollingu.
[#15] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Grzegorz Kraszewski, post #14

nie karmić trolla!

Tydzień przerwy w komentowaniu.
[#16] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@AmiChris, post #8

Jak wyjdzie kilka tysięcy, to będzie dobrze. Ja tak na 70% kupię. Brakuje 30%. Czekam na dalsze informacje :)
[#17] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@reactor, post #15

W odpowiedzi na komentarze #1-#15

nie karmić trolla!

Tydzień przerwy w komentowaniu.
[#18] Re: AmigaOne X1000 FAQ
No i dobrze, dużo pytań i czas w końcu poznawać odpowiedzi;)
Po latach zapowiada się w końcu porządna nowa Amiga.
[#19] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@nimrod7, post #1

Największym hajendowym softem na Amigę jest Super Frog, a XMOS będzie obsługiwał bitplany, to tak jakby ktoś nie wiedział.

W kwestii poważniejszego softu to Page Stream jest cały czas rozwijany i dobrze by było aby dalej gonił resztę. Pracowałem na nim swojego czasu i nie dam o nim niczego złego powiedzieć. Padają słowa o Blenderze, szczerze to brakuje mi Imagine ale to chyba z nostalgii :) To na co najbardziej czekam to program pokroju Samplitude lub Reapera, który jak ktoś jeszcze pamięta, był legendą i swoje korzenie ma właśnie na Amidze. Jako, że rozbiłem trackera na ostatnim kompocie i zabrano mi prawo jazdy proszę o Digiboostera na X1000 :)
[#20] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@magiel, post #19

Oj niestety, to musiałby jakiś amigowiec rozwijać ten program, a póki co na to się nie zanosi. Ale zamysł dobry, by podobny program potrafił zrobić użytek z dwóch rdzeni nowej Amigi.
[#21] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Bully Boys, post #20

Który program masz na myśli? Jeśli Digiboostera to przecież będzie wersja na OS4.
[#22] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Kiv_Master, post #13

[...] zadalem konkretne pytanie dotyczace konkretnego (codziennego) problemu.

'The Amiga OS4 PPC, Amiga OS3 68k and MorphOS beta testing is under way' - jakas chwile to info na stronie pagestreama juz wisi. oby.

jednak, zamiast przeplacac (albo raczej - czekac na to az wierzba gruszą obrodzi) poczekam jednak na mosa pod jabcokową taniość.
[#23] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@smackme, post #22

która jabcokowatą taniość ? :)
[#24] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Drako^lM, post #23

moze chodzi o takiego jabcoka, taniego
KLIK :)
[#25] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@DRACOX, post #24

Akurat do tego MOS nie ma wsparcia :)
[#26] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@wali7, post #25

powiadasz, zbyt swiezy model? :)
[#27] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@DRACOX, post #26

Oczywiście, nie zwróciłeś uwagi, że to na Intelu jest?

Ostatnia edycja: 05.03.10 23:27:05
[#28] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@wali7, post #25

[#29] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@wali7, post #27

No ale w MOSie 3.0 chyba już można się takiej obsługi spodziewać. :P
[#30] Re: AmigaOne X1000 FAQ

@Kiv_Master, post #29

No ale w MOSie 3.0 chyba już można się takiej obsługi spodziewać.

Na pewno szybciej, niż w AmigaOS 4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem