Komentowana treść: AmigaOS 4.x SDK 53.20
[#1] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20
Super wiadomość.
[#2] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20
czy jest tu zawarte sdk do kompilowania na xenie by można było napisać emulator agi na os4 ?
[#3] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #2

Przecież napisane "dla wszystkich obsługiwanych komputerów". X1000 jeszcze obsługiwana nie jest.

Zamiast kpić lepiej daj linkę do oficjalnego SDK do MorphOSa 2.x. Bo póki co chyba mamy czego zazdrościć.
[#4] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@recedent, post #3

prosze: #morphos
[#5] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #2

Rozumie ze jak pojawi sie juz odpowiednie SDK, to napiszesz taki emulator dla X1000.Super jak by co, to doloze sie na ten projekt.
[#6] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@Hellena, post #5

niestety ten ukladzik raczej nie pomoze w emulacji agi, niestety powyższy tekst to byla moja zlosliwosc odnoszaca sie do dzieciecych marzen z forum exeka :)

ps. ale sterownik do stacji dyskow bylby juz mozliwy do zrobienia

Ostatnia edycja: 05.03.10 12:24:19
[#7] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #6

Byłoby dobrze, gdybyś czasem swoją złośliwość przekuł w coś twórczego
[#8] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@Grzegorz Kraszewski, post #7

wyjasnianie ludziom, ze ich marzenia są nie do spełnienia to coś pożytecznego, lepiej sie nie napalać na możliwości których nie bedzie
[#9] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #6

Z ocena co ten uklad potrafi, to najlepiej poczekac jak juz bedzie mozna go uzywac :P Jezeli nawet sam bedzie za slaby, to razem z blizniakami moze juz dac rade, bo wyglada przeciez na to ze bedzie mozna latwo dokladac kolejne, a koszt nie jest jakis specjalnie duzy.
[#10] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@recedent, post #3

Update SDK bedzie z 2.5 :)
[#11] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #8

Gdyby nie marzenia (może w większości nie do spełnienia) pewnie połowa z nas strzeliłaby sobie w końcu w łeb ;)

Tymczasem, może nadmiar negatywnej energii lepiej przeznaczyć choćby na połatanie braków z amigowej dziedziny życia :) na Wikipedii (Jeśli nie na robienie innych bardziej twórczych rzeczy oczywiście)?

Paradoks naszego istnienia sprowadza się do problemu czy szklanka jest w połowie pełna czy pusta. :)
oy!
[#12] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rolpho / D6, post #11

Ja się dość mocno zawiodlem na tym np. że morphos nie uzyskał zapowiadanego qboxa i pełnej ochrony pamięci. Teoria o tym na początku lat 00tych :) była kolorowa i pełna marzeń a wyszło jak zwykle (to samo dotyczy także OS4). Lepiej sobie za wiele nie obiecywać i cieszyć się z tego co jest.

Dziwią mnie też bajkowe stwierdzenia w stylu: X1000 zdobędzie nowe rynki i będzie odnową marki Amiga. Trzeba jasno ludziom powiedzieć, że tak nie bedzie, że kupi to tylko garstka sympatyków i tyle. Żadnej odnowy platformy czy czegoś podobnego strony Mosa ani ze strony OS4 byc nie może bo potrzebowalibysmy powiedzmy 100 programistów dodatkowo.
[#13] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #12

Ta odnowa jest już od jakiegoś czasu, ale Ty wolisz tego nie widzieć albo pisać, ze jest odwrotnie. Może Ty sobie za dużo obiecujesz po tej odnowie i w zbyt krótkim czasie ale w takim razie to Twój błąd a nie to, że odnowy nie ma lub nie będzie.
[#14] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@rzookol, post #12


Ja się dość mocno zawiodlem na tym np. że morphos nie uzyskał zapowiadanego qboxa i pełnej ochrony pamięci.

Szkoda.

Dziwią mnie też bajkowe stwierdzenia w stylu: X1000 zdobędzie nowe rynki i będzie odnową marki Amiga.

W jakimś sensie będzie. 1,6 GHz dwa rdzenie.
Pewno PCIe.

Trzeba jasno ludziom powiedzieć, że tak nie bedzie, że kupi to tylko garstka sympatyków i tyle.

Ale!Ale!
Zawsze będzie to coś nowego i lepszego od tego co teraz jest.

Żadnej odnowy platformy czy czegoś podobnego strony Mosa ani ze strony OS4 byc nie może bo potrzebowalibysmy powiedzmy 100 programistów dodatkowo.

Do prawdziwej odnowy raczej byłoby potrzebne 100 000
programistów dodatkowo.
[#15] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@qwerty4000, post #14

Dla mnie odnowa jest rewolucją (jak macos->macosx , win98->2000/xp) a nie ewolucją. Ja rewolucji nie widzę, pamiętaj że 1.6ghz to teraz niektórzy w laptopach z mosem mają. Wolę nazywać obecny stan normalnym (jak na amigowe warunki) rozwojem a z odnową zaczekać do czegoś lepszego :)

Co do programistów to nie masz racji: 100 programistów zatrudnionych na pełen etat ze średniozaawansowaną (taką jak mam np. ja :) ) amigową wiedzą programistyczną w 2 lata mogłoby rozwinąć system do poziomu oprogramowania domowego linuxa. Nie wiem jak jest z os4 ale większość pisze morphosa i arosa po godzinach pracując w innych firmach.
[#16] Re: AmigaOS 4.x SDK 53.20

@Bully Boys, post #13

jeśli nie będzie odnowy o której mówię, za 7 lat żaden z amisystemów pod ppc nie bedzie się rozwijał bo te procki przestaną być produkowane. Do obecnych zastosowań domowych efika i sam ledwo zipią. Pegasos2 i AOne G4 jeszcze jakoś przędą a jedyną normalną prędkość ma mac mini 1.5 i to na granicy. Za pare lat wejdzie coś lepszego niż h264, wejdą nowe rozdzielczości i usługi, i lepiej pracować nad tym żeby się nie obudzić w skansenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem