Komentowana tre¶ć: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
[#1] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
REWELACJAAAA !!!
Z humorem i wystarczaj±co obszernie, a nawet gra w rodzynkach się znalazła :) Wielkie brawa BENEDYKT OK
[#2] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
Szkoda tylko, że (tradycyjnie) autorzy gry nie maj±/nie chc± już mieć z Amig± nic wspólnego. Ale wywiad bardzo zacny, obie strony wykazały się też sporym poczuciem humoru.
[#3] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
No jak zawsze wywiad pierwsza klasa ;)
[#4] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
Bardzo fajny, ciekawy wywiad. Brawo. OK
[#5] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Deftronic/..., post #4

Benedykt blagam na 5 martwych amigowcow jeden wywiad z zywym ;).please.
[#6] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
Benek swityny wywiad wyczerpuje temat jak debata PO OK
[#7] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@SzaryWilk, post #5

Ale¶ błysn±ł ...
[#8] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
O wreszcie się pojawił wywiad. :)
Benedykcie wielkie dzięki, ¶wietna robota. OK
[#9] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@SzaryWilk, post #5

Dobrze powiedział, po co mam jakies upadle duchy z za¶wiatów.Fajny wywiad ale chyba mózgi im zkapciały .Choc sam nigdy nie byłem programist±(pomij±cy jakies dwie proste gry które napisałem w podstawówce na atari) już trochć żyje i jako¶ ci±gle mam kontakty z tzw.informatykami od pececików.Nawet w wojsku ,musiałem sić meczyc sie "Zespole Informatyki Marynarki Wojennej" z oficerami-informatykami.Teraz ,też pracuje w firmie internetowej choć z wykształcenia jestem kopo-rowem.Wiem,że nie można tak generalizować(indukcja jak wnioskowanie jest podejrzane) ale mi czasami rćce opadaja jak słusze te argumenty.Że ,Amiga nie spełnia rosnacych ambicji muzyka czy też grafika.Albo tekst ,że Amiga nie spełnia sie jako nowoczesny komputer.Co za bzdura ,dla mnie tez jakis pecet 286 też nie spełnia sie jako nowoczesny komputer.Ostatnio moja tesciowa(zwykla prosta sklepowa ktora uzywa Visty) stwierdziła ,patrzac na moj nowy komputer SamflexOS4.1 ,że naprawdć kupiłem ładny komputer i ze nie było szkoda tych 3 tys. ;) .Mało tego w sklepie komputerowym ;Wchodze to sklepu, koles obstawiony ładnymi,nowoczesnymi,tuningowanymi pecetami tak ,że go ledwo widać.Pokazuje mu mojego Sama o on"Co TO JEST JAKA SUPER MASZYNA!!!" a ja mówie mu,że Amiga.Chłopak mało sie ,nie popłakał jak podłaczyli¶my do monitora DVI.Niech to bedzie przestroga dla pewnych ignorackich tez skapciałych mozgow
[#10] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Jupiler, post #9

Ciekawe co by Twoja te¶ciowa powiedziała, jakby musiała tej Sam Flex używać na co dzień do tego, do czego zwykle używa Visty.
[#11] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
Gdzie¶ stały A1200 przeznaczone do wyrzucenia i można było sobie zabrać, a kole¶ nawet z tego nie skorzystał. To pokazuje jak bardzo byli amigowcy nie chc± wracać do tematu. Smutne to dosyć.

A Wacu¶ to, jak dla mnie, perełka w¶ród polskich gier na Amigę. Jedna z nielicznych pozycji, która trzyma przyzwoity poziom także w obszarze oprawy audio-wizualnej. Niestety, gra jest dla mnie za trudna.
[#12] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Jupiler, post #9

Co za bzdury. Czytać się tego nie daje.

A na marginesie - mnie na przykład bardzo interesuj± wywiady z osobami z dawnych czasów (były dla Amigi ciekawsze niż obecne).
Chętnie będę je nadal czytał. W obecnych niewiele się dzieje totteż chyba nie bardzo jest z kim przeprowadzać te wywiady.
[#13] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Deftronic/..., post #12

Mogliby¶my też porobić wywiady między sob±. Jak kto¶ by chciał przeprowadzić wywiad ze mn±, to chętnie.
[#14] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra
Fajny wywiad. Sporo tre¶ci, "osobnicy wywiadowani" rozmowni - bardzo dobrze się to czytało.
Post Jupilera rozwalił mnie. Niestety Amiga miała zawsze więcej fanów, niż użytkowników - taka tragedia ¶rodowiska. Do tego jeszcze to "anty-pececikowe" stężenie jadu, zupełnie jak w MA.
[#15] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@przemysław, post #14

Nom, wywiadzik fajny, tylko szkoda, że dłuży nie jest. Ale i tak dobra robota.
[#16] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Daclaw, post #11

Daclaw a moze sie wstydzil :P
nie chcial wyjsc na cafanego biednego polaczka...
[#17] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Deftronic/..., post #12

A moze by tak przeprowadzic wywiad z mega hitem polsatu Konradem Bielskiem :P u niego sie w zyciu amigowym dzieje .. nozownik z Execa
[#18] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@recedent, post #2

Nie to boli najbardziej... BArdziej zal tych wypierd... amig na smietnik a jeszcze bardziej jest upokrzajaca odpowiedz programisty
"na razie kod zrodlowy zachowam dla siebie.." ?
Na razie ? Po kiego h... ? Za 20 lat nikt nie bedzie wiedzial co to Amiga bo nie bedzie dzialajacej amigi, wszystko zostanie zezlomowane ze wzgledu na wysychajace podzespoly itp... Co za ludzie zal i rozpacz... :(
[#19] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@selur, post #18

Wolę nie my¶leć ile Amig trafia obecnie na złom z powodu nasilaj±cego się trendu ku zbieraniu i utylizacji starego sprzętu elektronicznego...
[#20] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Daclaw, post #19

Ja bym chętnie przygarn±ł co¶ takiego.
[#21] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@selur, post #18

ze wzgledu na wysychajace podzespoly

Pozwolę sobie na OT: czy komukolwiek się to zdarzyło? Znaczy - samozepsucie się Amigi. Na zasadzie: przed włożeniem do szafy działała, a wyjęta po latach już nie (przy czym problemu nie rozwi±zało wyczyszczenie styków)?

Bo moim zdaniem to mit, podobny do tego o samokasowaniu się ta¶m magnetycznych. Ponoć po latach miały być nie do odczytania, tym czasem najstarszym moim nagraniom VHS stuknie niedługo ćwierćwiecze a s± czytelne jak zawsze.
[#22] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@selur, post #18

Tak Selur,w pełni sie z Toba zgadzam.A to że pisze czasami bzdury(wybacz mi Panie) to moja winna bo nie mam m±dro¶ci wrodzonej tylko musze j± powolutku zdobywać i fajnie jest!Zreszt± tak na marginesie niektórzy nie musz± czytac moi postów(tych z dawnych czasów,aktualnych i przyszłych) bo poprostu ich sie nie da czytać jak napisał jeden kolegen i poprostu je pomijać.Wracam do sprawy.Tak kod Ľródłowy zachowa dla siebie("mój ci on ,mój ci on" ,bo studenci bed± sie z niego ¶miali.Co?Gorzej jak studenci beda sie z niego ¶miali jak bedzie zapuszczał swego starego peceta gdy wokół wszyscy bed± mieli Amigi OS5.x hehe Jako ,że mam charakter empatyczny naprawde wspólczuje

Ostatnia edycja: 23.03.10 07:44:00
[#23] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@Jupiler, post #22

Oj dajcie spokój tej wypowiedzi o "¶miej±cych się studentach". Przecież sam napisał parę akapitów wcze¶niej, że nikt już dzi¶ nie koduje w ASM, więc z czego niby mieliby się studenci ¶miać? Z ci±gu niezrozumiałych dla siebie znaczków? Moim zdaniem to raczej próba żartu - lepiej brzmi tak niż "jak mam, u licha, udostępnić kod, skoro nie mam już Amigi?"
[#24] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@recedent, post #23

Udostępnienie kodu zależne jest od “widzi mi się” twórcy i ma on do tego ¶więto prawo. Jeden udostępni, a drugi nie - i nikomu nic do tego. Nie musi się przed nikim tłumaczyć.
Postawy kpiarsko - roszczeniowe (to nie do Ciebie recedent) to tak gówniarskie zachowanie, że ręce opadaj±. Takie sprawy załatwia się inaczej, pisze się do wła¶ciciela kodu o co chodzi, przedstawia jakie¶ argumenty za powyższym itp. W tym momencie często następuje tzw. “zonk”, bo udostępnienia kodu domagaj± się ludzie którzy kompletnie nic z nim nie zrobi±, argumentów żadnych przedstawić nie potrafi±, no poza może jednym, koronnym: “koniecznie trzeba uwolnić kod!”.
Do tego żeby sobie “pociupać” i w ten sposób ocalić od zapomnienia wystarczy grę udostępnić, a ta akurat jest w Rodzynkach i chwała autorom za to.
[#25] Re: Wacu¶ - The Detective - wywiad i gra

@przemysław, post #24

Kolega ma 101% racji ...

Dlatego jak mnie ktos kiedys zapyta, czy moglbym mu cos udostepnic, to po prostu opuszcze spodnie, obroce sie o 180 o, wypne ... i powiem
"Alez prosze bardzo, udostepniam swoja brame czasoprzestrzenna bys mogl obejrzec jak wyglada ciemna strona mocy, bo prowadzi mnie swiete prawo i chwala na wieki"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem